Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Виставка Петриківського розпису Ганни Шостак “Гармонія кольору – гармонія душі”

7 Березня10:00 - 7 Квітня18:00

Державна бібліотека України для юнацтва

Запрошуємо відвідати персональну виставку робіт в техніці петриківського розпису художниці Ганни Шостак «Гармонія кольору – гармонія душі». Виставка діятиме з 7 березня по 7 квітня 2024 року. Урочисте відкриття виставки відбудеться у виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва, 7 березня, 15:00. За адресою: Голосіївський проспект 122/1.
На відкритті виставки:
мисткиня поділиться своїм досвідом: творчих майстер-класів з петриківського розпису у ветеранському фонді «Після служби»; розписом гільз для аукціонів для збору коштів на армію у благодійному фонді допомоги у речовому забезпеченні Сухопутних Військ Збройних Сил України «Рій»; участі в онлайн челеджі «Віртуозна кошачка. Квіткові обереги» з видатною майстринею Мариною Саркісян від Open Art Academy; участю в онлайн марафоні Open Art Academy «Петриківські квіти» з майстринею Лілією Горбель, авторкою курсу «Петриківка в колі».
прозвучать народні пісні у виконанні гурту «Славень»
Роботи, представлені на виставці «Гармонія кольору – гармонія душі» являють собою авторську педагогічну папку, скомпоновану із кількох серій робіт: основи петриківського розпису; основи композиції; колірні ілюзії зору; колірні гармонії за колом Іттена; тижневий челендж з Мариною Саркісян в Open Art Academy; роботи з творчих вечорів з Вірою Єрифою.

Ще в шкільні роки відвідувала Студію петриківського розпису при школі № 179 (керівник – Молдавська Олена Семенівна) та Студію образотворчого мистецтва при ЖЕКу (керівник – Плотнікова Тетяна Олександрівна, заслужений архітектор України, керівник гуртка в дитячо-юнацькому клубі «Олімпія» ЦС «Щасливе дитинство»), закінчила Дитячу художню школу № 9 з фаху «Образотворче мистецтво», захистивши диплом з живопису, відвідувала гурток «Бісероплетіння».
Вперше в історії школи здобула І місце на олімпіаді з образотворчого мистецтва Голосіївського району та ІІІ місце на олімпіаді з образотворчого мистецтва м. Києва.
Брала участь у виставці дипломних робіт випускників київських художніх шкіл, у виставці художніх робіт у рамках районного конкурсу дитячої творчості «Таланти твої Україно», у Київському дитячому вернісажі на Андріївському узвозі та виставці «Алея талантів» у Голосіївському парку. Була редактором класної газети «Іменинник» та художником-оформлювачем.
З 2000 року по 2007 рік малювала листівки, конверти, невеликі картини-мальовки, закладки до книг, подарункові речі на старих платівках, дощечках тощо і просто дарувала людям на свята та дні народження, проводила майстеркласи на дому.
У 2007 році талант мисткині помітив настоятель церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі отець Ігор Онишкевич та поставив її помічником катехита (вчителя основ християнської віри) допомагати дітям в оволодінні різними художніми матеріалами. Я почала проводити окремі майстеркласи на парафії (при церкві) та на літніх таборах.
У 2010 році офіційно відкрили Студію петриківського розпису на Аскольдовій могилі (малювання).
У грудні 2016 року – січні 2017 року за активної участі команди ВДНГ вела проект «Майстеркласи на ВДНГ для дітей та дорослих» в рамках проекту «Зима на ВДНГ».
У 2017–2018 рр. закінчила І та ІІ курс навчального центру «Матіола» зі спеціальності «Художник петриківського та київського підлакового розпису» як підвищення кваліфікації.
Там само, у 2017 р. склала вступне випробування на другий курс Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, який закінчила онлайн у 2021 р.
У грудні 2017 р. відкриття Першої персональної виставки робіт з петриківського розпису, що відбулася у виставковій залі Відділу мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва в рамках проекту «Арт-кемп або творчий розвиток особистості».
У 2018–2019 рр. проводила майстер-класи в Центрі психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячій академії «Вундер Чадо» та Дитячому англійському клубі «Халлі Галлі».
У 2020 р. приймала участь в конкурсі творчих робіт «Погляд молоді», який проводився Вищою технічною школою Катовіце в рамках реалізації Міжнародного наукового проекту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» та в онлайн-виставці «Кольорова музика Володимира Івасюка», присвяченій 50-річчю створення пісні «Червона рута». Провела виставку обраних робіт учнів Студії петриківського розпису на Аскольдовій могилі (малювання) до 10-річчя Студії (2010–2020 рр.).
У грудні 2020 р. – друга персональна виставка «Грані творчості: пошук себе» у виставковій залі Відділу мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва.
У 2021 р. взяла участь у виставці дипломних робіт випускників у приміщенні Інституту мистецтв. Подавала заявки на участь у конкурсах відбору робіт на виставки з графіки, організовані Будинком художника. На одному з них не вистачило одного голосу для відбору на виставку.
У вересні 2021 р. – третя персональна виставка «Творча наснага» до відкриття гуртка «Чарівний пензлик» у клубі за місцем проживання для дітей та молоді «Молоді серця», де викладала трохи більше двох років. Відкриття гуртків «Майстерня мрій» (арт-терапія) та «Саморобки». Підготовка і проведення різнопланових виставок дитячих робіт у приміщенні клубу. Участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах дитячих робіт. Виконання святкових подарункових листівок та тематичних поробок.
У травні 2023 р. подавала різнопланові роботи (власні та вихованців) на конкурсний відбір на виставку «Мистецький бастіон».
2023–2024 рр.: творчі майстер-класи з петриківського розпису у ветеранському фонді «Після служби»; розпис гільз на аукціони зі збору коштів на армію у благодійному фонді допомоги у речовому забезпеченні Сухопутних Військ Збройних Сил України «Рій»; підвищення кваліфікації на онлайн-заняттях з майстринею петриківського розпису Вірою Єрифою; участь в онлайн челеджі «Віртуозна кошачка. Квіткові обереги» з видатною майстринею Мариною Саркісян від Open Art Academy; участь в онлайн марафоні Open Art Academy «Петриківські квіти» з майстринею Лілією Горбель, авторкою курсу «Петриківка в колі».