Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Виставка картин Василя Легкого “Осіння рапсодія”

23/09/202210:00 - 15/11/202216:00

Державна бібліотека України для юнацтва

Запрошуємо відвідати виставку Василя Легкого “Осіння рапсодія” у Виставковому залі Деражваної бібліотеки України для юнацтва з 23 вересня по 15 листопада.

Легкий Василь народився в місті Києві,у квітні 1981 року, період формування юного митця був сповнений надії і мрій на краще майбутнє, передчуттям загибелі радянської імперії, сповнений мрій про творення нового кращого світу, то був дух часу, коли світ здавався відкритим і прекрасним. Діти цього часу виросли великими мрійниками і романтиками. Дух часу не оминув і творчість Василя Легкого. Для художника характерний постійний творчий пошук, знайомство з різними художніми техніками, звернення до образів минулого і водночас спілкування з молоддю, яка дивиться у майбутнє і активно творить його . Вплив на мистецтво Василя Легкого. мали люди, народжені в різних куточках Київщини і не тільки. Я відкрила для себе вплив на творчість Василя Легкого народного майстра Івана Приходька, який робить дерев’яну дитячу іграшку. Іграшка-це маленька казка,. Дитина сприймає світ широко розкритими очима, а художник зберігає в собі ту дитину і через призму здивування та закоханості у цей складний але прекрасний світ, дає глядачеві можливість зануритись у нього, побачити його невідомі до сього грані. Василь різьбить, створюючи свій унікальний світ, недарма його образи – міфологічні, поетичні, уособлюють собою Древні сили природи. Прийшовши на виставку де «гостюють» твори митця, можна відчути Дух давнини, цікаво що одна з різьблених робіт інкрустована каменем. На цій виставці представлені графічні та живописні робіти митця, презентуватимуться екслібриси виконані в техніці ліногравюра.

Екслібрис (лат. ех libris — «із книжок») — книжковий знак, невелика художньо виконана етикетка, де вказано, кому належить книжка. Попередники екслібрисів — написи власників на рукописних книгах, і суперекслібриси — рельєфні зображення на оправі книжок (найстаріший із гербом Львова, датований 1545). Друковані екслібриси започатковані в Україні у кінець 16 — на початку 17 ст. Відомі
три роботи львівського гравера Яна Зярнко, які він виконав для Якова Собеського, галицького магната Петра Даниловича та коронного гетьмана Великого князівства Литовського Яна-Кароля Ходкевича. На усіх трьох екслібрисах зображенні герби власників книжок, прикрашені девізами та картушами.

До 18 ст. в екслібрисах переважали зображення гербів власників, у 20 ст. популярними стали сюжетні екслібриси. Такі екслібриси ми бачимо на виставці.
У цьому жанрі працювали О. Кульчицька та інші митці. Проводилися виставки екслібрисів .

Власне кажучи ця виставка є продовженням той давньої традиції, бо також презентуватиме цілий ряд екслібрисів Василя Легкого. Екслібрис цікавий тим що має передати характер власника книжки, його  літературні вподобання, стати своєрідним авторським знаком, що дозволяє читачеві книги краще зрозуміти власника бібліотеки, до чиєї книги він доторкнувся. Бібліотека це особливе місце роздумів місце, що дає можливість краще зрозуміти самого себе, побути на самоті зі своїми думками і книжками , місце, яке не раз описується у сучасній фантазійній літературі, тому як на мене екслібрис можуть доповнювати і певні фантазійні казкові персонажі, що їх може створити майстер екслібриса, звісно ж у змові з власником книги.

Також графічні роботи художника представлені ліногравюрами. Ліногравюра, це один з видів гравюри на лінолеумі. Гравюра на лінолеумі (лінорит) дає багаті художні можливості в графіці.

Творчий доробок митця відображено у живописних роботах, на яких зображено морські краєвиди та міські осінні пейзажі. Краєвид це ніби вікно до іншого світу. Таким вікном може бути і пісня, часом картини звучать як музика.

Уявімо, що ми помандрували до давньої Греції, країни де особливо цінувалось мистецтво, з цієї, країни, як ми знаємо і походить термін «рапсод» тобто «той, хто складає пісню».

Рапсоди  – мандрівні співці, але твори художника теж своєрідна мандрівка
Кажуть, що Рапсодія — інструментальний твір, вид музичної фантазії на народні теми.

Таким моментам й присвячується виставка «Осіння рапсодія». Осінь -час збирати врожай, і сподівання плодів, покуштувавши які, відчуєш силу і наснагу, сподіваюсь що і роботи художника додадуть глядачам сил і наснаги у цей нелегкий час!

Які б часи не були, Художник Майже ніколи не вирушає у подорож без олівця та паперу. Ніколи не знаєш, що трапиться дорогою, що захочеться намалювати.
Місця подорожей художника – різні куточки України, і не тільки (іноді реальні, а іноді фантазійні) від порогу будинку в селі , до вуличок старого Києва , а далі – до віддалених куточків Карпат.

Декілька робіт Василя Легкого, представлені на виставці, сповнені сонця і морського повітря, що були “зловлені” художником позаминулого літа. Деякі живописні полотна створені у Болгарії та Хорватії.

Разом з художником помандрують і відвідувачі, хай це буде мандрівкою чудовими світами…

Снс. НДВ «Нематеріальної культурної спадщини» Національного музею народної архітектури та побуту України, Мирослава Татарчук