Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Пишемо Радіодиктант національної єдності

09/11/202110:00 - 11:00

У День української писемності та мови відбудеться 21-й Радіодиктант національної єдності

9 листопада о 10.00 розпочнеться 21-й Радіодиктант національної єдності.
Радіодиктант національної єдності — щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови.
Уперше в Україні радіодиктант відбувся 24 травня 2000 року, присвятили його тоді Дню Кирила і Мефодія. А вже згодом, 9 листопада, День української писемності та мови став офіційною датою для проведення радіодиктанту.
Нині подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом з популяризації української мови та грамотності. Щорічно до флешмобу долучаються представники найрізноманітніших професій, відомі спортсмени, актори, бізнесмени, політики, а також студенти й школярі. Але не лише з України, а й зі всього світу.
Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть. Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого ґаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Як приєднатися до радіодиктанту?

Спецефір “Суспільної студії” транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення, UA: ПЕРШИЙ та регіональних філій Суспільного. І традиційно Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура (також на ютуб-каналі та фейсбук-сторінках Українське радіо та Радіо Культура).

Автором тексту та читцем цьогорічного радіодиктанту буде український письменник Юрій Андрухович. Він зазначив, що текст вже готовий, його тема – осінь. У тексті зав’язується певний сюжет, є натяк на певну історію. Радіодиктант за обсягом не повинен перевищувати 200 слів.

Юрій Андрухович:

«Радіодиктант – це перевірка на мислення, пам’ять, уяву, інтелект, начитаність. Якщо ви хочете їх розвивати й демонструвати, то непогано для початку зрозуміти, на якому вони у вас рівні. І граматична адекватність – один із чітких цього рівня показників.

Але є й міркування трохи вищого ґатунку. Йдеться-бо про захід, який називається не просто радіодиктантом, а Радіодиктантом національної єдності. Яка – і з цим хто б не погодився – є незаперечною цінністю. Її нам, щиро кажучи, дуже бракує. А національна мова для її досягнення є чимось фундаментальним. Бо вона й передумова, і запорука, і все-все-все, тобто основа основ. Не просто собі державна, а – підвищуймо статус! – національна, тобто щось таке, що існує вже на рівні і мертвих, і живих, і ненарожденних. Немає національної єдності без національної мови. Радіодиктант об’єднує нас, таких різних, навколо мови як цінності, й бодай на пів години робить уважними, вдумливими, солідарними.

Тож долучайтеся до нації».