- Захід уже відбувся.
Відкриття виставки Анастасії Куркової “Колір душі”
02/09/2020 15:00 - 16:00
2 серпня 2020 року відбулось урочисте відкриття першої персональної виставки картин “Колір душі” юної, але дуже талановитої художниці Анастасії Куркової.
Анастасія Куркова – студентка 3 курса Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. На другому курсі навчалась у майстерні заслуженого художника України, доцента, члена Національної спілки художників України Ігоря Юліановича Мельничука, який був першим з учнів відомого українського художника Василя Івановича Забашти. Олією почала писати у віці 14 років. В тому ж році Анастасія прийняла участь у виставці Маріупольського центру сучасного мистецтва і культури ім. А. І. Куїнджі у 2016 р., але тільки під час підготовки до вступу в Академію почала займатися мистецтвом професійно. Ще під час навчання у школі стала переможницею міських та обласних конкурсів з мистецтва. Одна з робіт художниці у 2017 році відправилась до Японії в центр «Благодійної допомоги дітям світу». Також Анастасія приймала участь у виставці у галереї на Андріївському узвозі у 2019 р. Так дитяче хобі перетворилось в улюблену професію.
Від імені колективу Державної бібліотеки України для юнацтва завідувачка відділу мистецтв привітала мисткиню з відкриттям її першої персональної виставки картин, зазначила, що яскраві, насичені кольором і світлом картини Анастасії, представлені на виставці «Колір душі» передають красу світу, людської душі, надихають, будять радість життя! З давніх часів було відомо про вплив кольору на емоційний стан людини. В Стародавньому Єгипті були спеціальні приміщення в храмах, де сонячні промені заломлювалися і давали різні кольори спектру. Людина буквально купалася в барвах, які впливали на її настрій, самовідчуття і здоров`я. Завідувачка відмітила, що Анастасія своїм прикладом буде надихати молодь йти за своїм покликанням, розвивати таланти та творити власну історію успіху. Співробітники бібліотеки вручили художниці Грамоту, подарували букет жовтих хризантем та побажали натхнення, творчих успіхів та нових яскравих, глибоких робіт!
Привітав юну мисткиню заслужений художник України, викладач Анастасії Ігор Юліанович Мельничук. Як зазначає заслужений художник України, викладач Анастасії Ігор Юліанович Мельничук, юна художниця багато і сумлінно працює та вкладає душу, серце і розуміння у свої роботи: “Людина надзвичайно талановита, це відчувається в кожній роботі. Як вона розуміє красу! Дуже цікавий колорист…”. Ігор Юліанович побажав Анастасії впевнено йти своєю дорогою, продовжувати розвивати та представляти своє мистецтво, наснаги та Божої допомоги.
Друзі Анастасії прийшли підтримати Анастасію та познайомитись з виставкою “Колір душі”. Вони розповіли про творчий шлях мисткині у Академії та еволюцію, розвиток, який дівчина здійснила за короткий період навчання у майстерні свого вчителя. Побажали художниці, щоб її мистецтво, її атмосфера давала людям поштовх до нових звершень, несло людям добро і надію на краще.
Мама мисткині, Олена Куркова, поділилась роздумами про те, як важливо помітити в кожній дитині талант та розвивати її здібності: “Я помітила “художника” не зразу і дуже засмучувалася, коли в квартирі розмальовувалися шпалери, столи, стільці … Купувала різні речі для малювання,щоб уникнути псування речей. Випадково завідувачка дитячої бібліотеки в Маріуполі запропонувала зробити виставку дитячих малюнків Насті і після цього порадила віддати дитину у студію живопису. Так ми помітили, що в доньки є здібності та бажання малювати! І ось знову бібліотека! Перша персональна виставка Анастасії відкрилась у Державній бібліотеці України для юнацтва. Дуже дякую працівникам бібліотеки за відкриття виставки картин моєї доньки! Це було неймовірно! Дуже позитивна атмосфера, щирість та відкритість!”
Сама художниця висловила велику вдячність своєму учителю Ігорю Юліановичу та батькам, а також співробітникам Державної бібліотеки для юнацтва та відділу мистецтв за теплу атмосферу та можливість організувати свою першу персональну виставку саме у бібліотеці, місія якої допомагати у професійному і творчому розвитку саме молоді!