Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Майстер-клас зі створення ляльки-мотанки

20/07/202312:00 - 13:30

Державна бібліотека України для юнацтва

Запрошуємо на майстер-клас зі створення ляльки-мотанки від Яни Погребнюк

 З давніх давен вважається, що ляльки-мотанки здійснюють бажання своїх власників, оберігають і захищають від біди. З впевненістю можна стверджувати, що ці маленькі витвори народного мистецтва (ляльки-мотанки) користувались і користуються популярністю серед військових та і серед мирного населення. Віримо в те, що лялька-мотанка для бійця, обов’язково захистять його у бою, підтримає у важкі хвилини, і виконає заповітне бажання ‑Перемога!

Що необхідно:

Основою ляльки-мотанки‑є клаптик тканини білого кольору 6×6 см, та для наповнення голови смужка з тканини 1.5 см довжиною майже 30 см.

Хустка та платтячко (плахта та сорочка) 6 × 11 см ‑ два клаптика одного кольору.

Фартушок та мереживо довжиною 5-6 см (ширину підбираю або по мереживу, або до 2-2,5 см вирізаю з тканини, яка не буде торочитись).

Нитки ‑червона, помаранчева, жовта та зелена.

Англійська булавка та шматочок фетру для закріплення шпильки з зворотнього боку ляльки (щоб приховати булавка від ока інших, то наші традиції та вірування).

Майстер-клас проведе Яна Валеріївна Погребнюк, мистецтвознавець-експерт, художник-виконавець художньої обробки кераміки, методист 1 категорії Державної бібліотеки України для юнацтва.