Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Фіксуймо злочини проти культурної спадщини України!

17/05/2022 - 30/06/2022

Міністерство культури та інформаційної політики України  (МКІП) фіксує воєнні злочини рашистських злочинців проти культурної спадщини нашої країни.
Вже задокументовано 331 епізод (кількість пошкоджених бібліотек наближається до 20).
Руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.
Міністерство культури та інформаційної політики України створило ресурс для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії.
Матеріали можуть бути використані як докази для кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення.
Злочини російської орди проти культурної спадщини зафіксовані на території 13 областей України та в м. Києві. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини – 90 епізодів. У Донецькій області зафіксовано 70, з них 52 – у Маріуполі. В Київській області постраждали 62 об’єкти, з них найбільше – 37 в Бучанському районі. В Чернігівській області зафіксовано 37 випадків, в Луганській області – 22, в Сумській області – 20. Крім того, 8 – в Запорізькій області, 6 – в Житомирській області, по 5 – в м. Києві та в Херсонській області та 3 – в Миколаївській області. Об’єкти культурної спадщини пошкоджені  також у Дніпропетровській, Одеській та Львівській областях.
Внаслідок обстрілів, ракетних та бомбових ударів росіянами в Україні зруйновані та пошкоджені 110 об’єктів культурної спадщини. Серед них: 20 пам’яток національного значення, 83 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
МКІП відомо про знищення або пошкодження окупантами 114 релігійних споруд, з них 42 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування.
Пошкоджені або зруйновані: 41 меморіальний пам’ятник на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 26 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 62 споруди будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

🔗 Переглянути інформацію про зафіксовані злочини: https://mkip.notion.site/mkip/7be52d2803994651a23a220a8ed85f1c?v=6ea517f19a8944f9a902a50156656eea

Приклади воєнних злочинів

⚠️ Пошкодження старовинних будівель (пам’яток архітектури), історичних кладовищ, пам’ятників, релігійних споруд, творів мистецтва, пам’яток природи, будівель закладів культури – театрів, музеїв, бібліотек та ін.;

⚠️ Руйнування археологічних об’єктів – курганів, валів давніх земляних укріплень, місць розкопок та ін.;

⚠️ Факти поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування сили та зброї окупантом при спробі пошкодження культурних об´єктів;

⚠️ Захоплення майна, пограбування окупаційними силами музеїв, бібліотек та інших закладів культури.

Як документувати?

1️⃣    Переконайтесь, що ситуація безпечна

2️⃣    Зробіть фото та/або відео – зафіксуйте загальний вигляд пошкодженого об’єкта та обстановки навколо об’єкту, за змоги – конкретні пошкодження

Фіксуйте злочини, але пам’ятайте про власну безпеку!

🔗 Щоб зафіксувати злочин, переходьте за посиланням: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/

Злочинці мають бути покарані!