- Захід уже відбувся.
День безпечного Інтернету 2022
08/02/2022
День безпечного Інтернету (SID) був запроваджений у 2004 році мережею Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2022 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.
В свою чергу, пропонуємо Вам пройти безкоштовні онлайн-курси з мережевого етикету, безпеки та протидії кібербулінгу. А також ознайомитись з книгами та онлайн-посібниками, присвяченими данній тематиці.
Он-лайн курси
Курс із мережевого етикету й безпеки
Курс містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допомагають інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму. Він складається з п’яти аудіовізуальних модулів із короткими тестами наприкінці кожного модуля:
- Навчання правил безпеки й конфіденційності в Інтернеті.
- Безпека користування мобільними пристроями.
- Правила безпечного пошуку інформації.
- Самозахист від фішингу та шахрайства.
- Турбота про свою репутацію в мережі.
Розроблено компанією Google у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
Цифрова безпека та комунікація в онлайні
В курсі два напрями: спілкування в онлайні та цифрова безпека, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.
Про кібербулінг для підлітків
Ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.
Проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.
Основи кібергігієни
Високий рівень комп’ютеризації вимагає дотримання певних правил поведінки для убезпечення себе та оточення від загроз в інформаційній сфері. Цей курс покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігієни та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак. Протягом навчання ви дізнаєтеся за допомогою реальних прикладів, як не стати жертвами зловмисників. Участь у курсі рекомендується державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування.
Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,33 кредиту ЄКТС.
Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, зокрема інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid