Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

День безпечного Інтернету 2022

08/02/2022

online

День безпечного Інтернету (SID) був запроваджений у 2004 році мережею Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами  #SID2022 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.

В свою чергу, пропонуємо Вам пройти безкоштовні онлайн-курси з мережевого етикету, безпеки та протидії кібербулінгу. А також ознайомитись з книгами та онлайн-посібниками, присвяченими данній тематиці.

Он-лайн курси

Курс із мережевого етикету й безпеки  

Курс містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допомагають інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму. Він складається з п’яти аудіовізуальних модулів із короткими тестами наприкінці кожного модуля:

  • Навчання правил безпеки й конфіденційності в Інтернеті.
  • Безпека користування мобільними пристроями.
  • Правила безпечного пошуку інформації.
  • Самозахист від фішингу та шахрайства.
  • Турбота про свою репутацію в мережі.

Розроблено компанією Google у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Цифрова безпека та комунікація в онлайні 

В курсі два напрями: спілкування в онлайні та цифрова безпека, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Про кібербулінг для підлітків

Ви дізнаєтесь, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу. Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та ютуб-влогерка Анна Трінчер.

Проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Основи кібергігієни

Високий рівень комп’ютеризації вимагає дотримання певних правил поведінки для убезпечення себе та оточення від загроз в інформаційній сфері. Цей курс покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігієни та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак. Протягом навчання ви дізнаєтеся за допомогою реальних прикладів, як не стати жертвами зловмисників. Участь у курсі рекомендується державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування.

Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,33 кредиту ЄКТС.

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, зокрема інформацію про заходи в  Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid