19/03

Екскурсія бібліотекою та майстер-клас з карвінгу

На знайомство з Державною бібліотекою України для юнацтва , авторську екскурсію “Виставка петриківського розпису Ганни Шостак “Гармонія кольору – гармонія душі” та майстер-клас з карвінгу до нас завітали студенти 1 курсу факультету харчових технологій та управління якістю продукції НУБІП.
Завідувачка відділу мистецтв ознайомила студенство з книжковою виставкою “Традиції української кухні та кухні народів світу”, в якій представлені такі цінні видання: “Звичаї нашого роду: страви української кухні”, кулінарний роман Лесі Гончар та Руслана Найди “Козацька кухня”, довідник “Українська стародавня кухня”, “Готуємо по-українськи” Зоряни Івченко, “Львівська кухня” Ігоря Лильо, народна кухня Виноградівщини “Фіномшаг по-севлюшськи”, навчальний посібник “Етнічна кулінарія”, “Особливості розвитку готельно-ресторанної справи: кухні народів світу” Галини Островської, “Кухня східноєвропейських євреїв-ашкеназі” Олени Меленевської, “Японська кухня”, “Індійська кухня” та ін.
Молодь послухала про вподобання козаків у їжі, більш детально ознайомилась з рецептами козацької кухні з кулінарного роману Лесі Гончар та Руслана Найди “Козацька кухня”. Співавтор книги, Руслан Найда – український скульптор, графік, письменник і активний учасниик Євромайдану 2013-14 рр., написав повість «Редут» про будні на зимових барикадах Євромайдану. Руслан Найда сам ілюстрував «Козацьку кухню». Книга також була надрукована німецькою у видавництві «Wostok Verlag» і презентована на Лейпцизькому книжковому ярмарку у 2014 році.
Під час екскурсії виставкою “Гармонія кольору – гармонія душі” Ганна Шостак представила різноманітний набір можливих інструментів для створення петриківського розпису. Матеріали якими створюється петриківський розпис є дуже прості та доступні кожному. Коли петриківка тільки розпочинала своє становлення, то абсолютно всі інструменти робилися вручну. Один з особливих інструментів петриківки, який робиться вручну – “кошачка”.
Молодь дізналась про Коло Іттена – важливий інструмент для розуміння відносин між кольорами та їхнім впливом на сприйняття. Коло Іттена складається з шести основних кольорів, а саме червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, синього та фіолетового, які взаємодіють між собою, утворюючи гармонійні комбінації.
Ганна привернула увагу до шрифту Рутенія у своїх роботах. Мисткиня порадила студентам у майбутньому в своїй роботі використовувати саме український шрифт Рутенія. «Рутенія» — узагальнювальна назва шрифтів і шрифтових гарнітур для української абетки, створених професором Василем Чебаником на основі традицій руської доби та козацьких скорописів у рамках проєкту «Графіка української мови».
Для іншої групи студентів факультету харчових технологій та управління якістю продукції НУБІП завідувачка сектору сімейного читання відділу абонементу Тетяна Мисюра провела майстер-клас з карвінгу – мистецтва художнього різьблення по овочах і фруктах, що зародилось багато років тому на Сході, й за тисячі років стало частиною національних традицій. Молоді люди вчились створювати квіти із яблук і домовились про наступні майстер-класи з карвінгу у Державній бібліотеці України для юнацтва. Проактивне студенство долучились до підписання петиції на сайті Кабміну в підтримку нашої бібліотеки. Запрошуємо  небайдужих також підписати петицію за посиланням:
https://petition.kmu.gov.ua/petitions/6114?fbclid=IwAR1FCfsO49-qPmILdsRhfwr2yiFP–A0YR_TiFPpsV1OSPVR9xquNCPi1Ag