Довідники. Енциклопедії. Словники.

Велика книга “Чому?” [Текст] : [енциклопедія : пер. з англ.] / [голов. ред. С. Крупчан]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 496 с. — (Енциклопедія для допитливих).

Анотація

Ця книжка для дітей, які вже досягли віку «чомусиків». Вони ставлять запитання про все на світі, й задовольнити дитячу цікавість непросто.

У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань — про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів.

Завдяки книжкам серії «Енциклопедія для допитливих» дитина стане маленьким інтелектуалом.

 

 

Дива природи [Текст] : фотоенциклопедія / [уклад. Д.С. Турбаніст ; пер. із рос. Д.С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2019. — 48 с. : іл. — (Світ навколо нас).

Анотація

Світ природи вражає своєю різноманітністю. На морі й на суші на нас чекають дивовижні відкриття.

Це кольорове видання стане найкращим подарунком для допитливих юних читачів. Книжка розкаже про дива природи шести континентів нашої планети.

Книжку адресовано широкому читацькому загалу.

 

 

Математика [Текст] : Міні-довідник для підготовки до ЗНО : За чинною програмою ЗНО / уклад. А. М. Капіносов та ін. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 192 с.

Анотація

Посібник містить теоретичний матеріал з усіх тем математики. Зміст матеріалу відповідає вимогам чинної програми зовнішнього незалежного оцінювання та чинних навчальних програм з математики. Для абітурієнтів, учнів 11 класу, учителів математики

 

 

Новий англо-український українсько-англійський медичний словник [Текст] : понад 25 000 термінів / упоряд. А. Є. Гудзь ; за ред. Л. І. Шевченко, В. І. Шматка, В. В. Лося. — Київ : Арій, 2020. — 480 с.

Анотація

У словнику вміщено близько 25000 термінів із різних галузей традиційної медицини, зокрема терапії, хірургії, стоматології, онкології, імунології, та нових медичних напрямків — імуногенетики, генної інженерії, радіоізотопної діагностики та ін. Словник розраховано передусім на студентів, аспірантів і викладачів, а також лікарів-практиків, перекладачів медичної літератури, усіх, хто користується термінопоняттями цієї важливої для суспільства галузі наукового і практичного знання.

 

 

Новий довідник. Українська література [Текст] : Усна народна творчість. Давня література. Нова література (ХІХ ст.). Новітня література (поч. ХХ ст. – до наших днів). Основи літературознавства / [заг. ред. О.Бодасюк]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 560 с. — (Новий довідник).

Анотація

У «Новому довіднику» подано найважливіші відомості про надбання українського красного слова — від найдавніших зразків усної народної творчості й письменства до новітньої літератури перших десятиліть XXІ ст. — серед іншого й про літературні твори, які входять до шкільної програми. Структурований текст, лаконічні біографії письменників і цікаві факти щодо їхнього життя і творчості, стислий виклад і критичний аналіз літературних творів допоможуть швидко й ґрунтовно опанувати матеріал. Окремим розділом подано основи літературознавства, зокрема пояснено літературні терміни, напрями, течії, стилі тощо. Довідник знадобиться тим, хто хоче поглибити знання з української літератури чи повторити вивчене. Видання також буде найкращим помічником школярам під час підготовки до ДПА та ЗНО, і, безперечно, стане в пригоді студентам, викладачам та й усім, хто любить українську літературу і прагне ліпше її знати.

 

 

Афонін, М. Є.
Комахи [Текст] : фотоенциклопедія / [М. Є. Афонін]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. даних.

Анотація

Навіть у звичайнісіньких комах, якщо роздивитися їх уважно, можна виявити багато цікавого й нового. Не вірите? Ми готові вам це довести. Пропонуємо поглянути на добре знайомих жуків і метеликів крізь об’єктив фотоапарата, щоб переконатися: справжні дива — поруч із нами. А довідкова інформація, яку ми старанно дібрали для вас, ознайомить із характерними особливостями та способом життя членистоногих.

Книжку адресовано допитливим юним читачам.

 

 

Афонін, М. Є.
Потяги [Текст] / М. Є. Афонін ; [М. Є. Афонін ; пер. із рос. Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. : іл. — (Фотоенциклопедія). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Відколи перший потяг вирушив у путь, минуло близько двох століть. За цей час локомотиви стали потужнішими, а вагони — більш комфортними. Якщо на початку XIX ст. люди з побоюванням і скепсисом позирали на перші паротяги, що під’їжджали до станції, то сьогодні важко знайти людину, яка хоча б раз у житті не подорожувала поїздом. Ця енциклопедія познайомить вас із сучасними потягами, побудованими за останні десятиліття.

Книжку адресовано допитливим дітям і дорослим.

 

Ганачкова, П.
Вісімдесят хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт [Текст] / П. Ганачкова, Т. Маковська ; [пер. з англ. Т. Савчинська ; іл. І. Черняк]. — Київ : Книголав, 2019. — 17 с. — (Дитяча полиця).

Анотація

Ілюстроване видання «80 хитромудрих запитань» стане справжнім подарунком для батьків, які часто не знають, що відповісти на всі «чому?» своєї дитини.

Чому небо блакитне? Чому світлячки світяться? Навіщо нам спати? Чому сніг виблискує? Ці та інші запитання нарешті знайшли свої відповіді — у книжці Павли Ганачкової й Терези Маковської.

«80 хитромудрих запитань» це довідник для допитливих дітлахів, яким буквально хочеться знати все. У книжці є відповіді на всі можливі запитання про природні процеси, погоду, людське тіло та навіть космічні простори. Окрім цього вся інформація ховається в особливих книжкових «віконцях», які й відкриватимуть таємниці. Якщо ваша дитина повсякчас вимагає чітких і науково обґрунтованих відповідей, то «80 хитромудрих запитань» стануть вашою постійною настільною книгою. А її цікавинки й жарти, заховані у таємних місцях, дозволяють краще засвоїти прочитане.

До речі, усі факти, наведені у книжці, перевірили наукові редактори. Тому батьки можуть не перейматися через можливі помилки й сміливо користуватися виданням.

 

 

 

Григор‘єв, О. Я.
Довідник з годівлі диких тварин в умовах штучно створеного середовища [Текст] / О. Я. Григор‘єв, І. В. Гноєвий. — Харків : ФОП Бровін О. В., 2020. — 212 с.

Анотація

У довіднику узагальнені раціони екзотичних тварин, що утримуються в умовах штучно створеного середовища, складені на основі рекомендацій Європейської Асоціації Зоопарків та Акваріумів, Української Асоціації Зоопарків та Акваріумів, Євразійської Регіональної Асоціації Зоопарків та Акваріумів, Європейського центру по розробці раціонів для зоопарків, практичного досвіду Зоопарку у цьому питанні.

Деякі раціони складені з врахуванням природно-кліматичних умов утримання диких тварин.

 

 

Зав‘язкін, О. В.
Стрілецька зброя [Текст] : фотоенциклопедія / [О. В. Зав‘язкін, Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас) (Світ навколо нас). — Авт. вказані над вих. дан.

Анотація

Від часу появи в XIV ст. ручних пищалей вогнепальна зброя завжди викликала справжній інтерес. Первісно створена для застосування у військових конфліктах, сьогодні вона використовується й для охорони правопорядку, і для самозахисту. У нашій енциклопедії представлено описи зразків стрілецької зброї із зазначенням її тактико-технічних характеристик. Велика кількість фотоілюстрацій та зібрані на сторінках видання цікаві факти зроблять знайомство з книжкою не тільки пізнавальним, але й захоплюючим.

Книжку адресовано школярам та їхнім батькам.

 

 

Котка, А.
Віруси [Текст] : фотоенциклопедія / [А. Котка]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Вірус — підступний і небезпечний ворог, але недарма кажуть: «Хто попереджений, той

озброєний». Коли знаєш, що собою являє противник і як він діє, можеш йому успішно

протистояти. От чому ми зібрали в нашій книжці інформацію про найпоширеніші віруси та їхні слабкі місця, про шляхи зараження інфекцією і методи боротьби з нею. Барвисті ілюстрації дозволять вам побачити дивовижний світ, мешканці якого в мільйони разів менші за макове зернятко.

Книжку адресовано допитливим підліткам та їхнім дбайливим батькам.

 

 

 

Лисов, В.
Як це працює? Як усе відбувається? [Текст] : фотоенциклопедія / [В. Лисов]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Чому на морі з’являються хвилі, а в горах народжується відлуння? Як їздить гіроскутер і знімає цифровий фотоапарат? Яку будову мають аерозольний балончик і пральна машина? Відповідей на ці запитання немає в шкільних підручниках, зате вони є в нашій книжці. У ній просто й доступно роз’яснюються причини виникнення природних явищ, описуються принципи роботи добре знаних машин і побутових приладів. А наочно уявити процеси, про які йдеться в текстах, допоможуть яскраві ілюстрації та докладні схеми.

Книжку адресовано допитливим підліткам та їхнім турботливим батькам.

 

 

Орел, Л. О.
Літаки й гелікоптери [Текст] : фотоенциклопедія / [Л. О. Орел]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Коли на початку XX ст. брати Райт побудували перший аероплан, здійснилася давня мрія людини підкорити небо. У наш час «залізні птахи» стали надійними помічниками людей. Ця енциклопедія містить інформацію про сучасні цивільні й військові літаки та гелікоптери. Ви зможете ознайомитися з їхніми льотно-технічними характеристиками й скласти уявлення про те, який вигляд вони мають. Яскраве кольорове видання може стати чудовим подарунком або зайняти гідне місце у вашій бібліотеці.

Книжку адресовано юним читачам та їхнім турботливим батькам.

 

 

 

Панчук, І. І.
Історія України [Текст] : міні-довідник для підготов. до ЗНО та ДПА : за чинною програмою ЗНО / І. І. Панчук. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 272 с.

Анотація

Пропонований посібник призначено для самостійної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, а також для поурочної роботи. Він укладений відповідно до чинної програми з історії України для середньої загальноосвітньої школи та чинної програми ЗНО. У виданні у стислій формі представлено теоретичні відомості та різноманітні словниково-довідкові матеріали з історії України (від найдавніших часів до наших днів). Для абітурієнтів, учнів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

 

 

Протасовицька, Т. В.
Акули [Текст] : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказан. над вих. дан.

Анотація

Акули — небезпечні хижачки, чия кровожерність змушує триматися від них подалі навіть відчайдушних сміливців. А так хочеться подивитися зблизу на цих мешканок морських глибин. Ми готові надати цю можливість. У нашій книжці ви побачите типових представниць виду й дізнаєтеся про їхній спосіб життя.

Книжку адресовано допитливим юним читачам.

 

 

Протасовицька, Т. В.
Кішки [Текст] : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Сьогодні, за різними підрахунками, у світі налічується від 100 до 700 порід кішок. Інформацію про найвідоміших із них подано в цій енциклопедії. Вона містить короткий опис вусатих улюбленців, включаючи їхні звички. На сторінках видання ви знайдете цікаві факти про життя кішок і дізнаєтеся про рекорди, поставлені цими дивовижними тваринами.

А розміщені в книжці яскраві фотоілюстрації допоможуть скласти уявлення про зовнішній вигляд і вдачу вусатих мурчиків.

Книжку адресовано допитливим дівчаткам і хлопчикам, а також їхнім турботливим батькам.

 

 

Протасовицька, Т. В.
Коні : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказан. над вих. дан.

Анотація

Наші знання про коней обмежуються переважно інформацією, одержаною з кінофільмів. Видання, яке ви тримаєте в руках, покликане розширити уявлення читачів про цих дивовижних тварин, їхню вдачу й особливості поведінки. На сторінках енциклопедії ви знайдете опис найзнаніших порід і маловідомі факти з життя їхніх представників.

А яскраві фотоілюстрації, розміщені в книжці, розкриють природну грацію та красу, притаманну цим тваринам.

Книжку адресовано допитливим дівчаткам і хлопчикам, а також їхнім турботливим батькам.

 

 

Протасовицька, Т. В.
Собаки : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказан. над вих. дан.

Анотація

Собаки живуть поряд із людьми протягом багатьох тисячоліть, але навряд чи хтось може стверджувати, що знає все про цих чотириногих істот. Адже у світі налічується близько 500 порід собак, і кожна з них має певні особливості в зовнішності й поведінці. На сторінках цієї книжки ви знайдете описи найвідоміших порід і дізнаєтеся про дивовижні факти з життя їхніх представників. Розміщену у виданні інформацію доповнено кольоровими ілюстраціями, без яких знайомство зі світом чотирилапих друзів людини було б неповним.

Книжку адресовано допитливим дівчаткам і хлопчикам, а також їхнім турботливим батькам.

 

 

Протасовицька, Т. В.
Техніка [Текст] : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 c. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Транспорт завжди був і залишається надійним помічником людини. З часу появи перших човнів і колісниць він здолав довгий шлях розвитку, еволюціонувавши від примітивних засобів пересування до надзвукових літаків і космічних кораблів. У цій книжці зібрали інформацію про сучасні види транспорту, проілюструвавши її яскравими фотографіями.

 

 

 

Тарновська, Т.
Як працює твоє тіло [Текст] : фотоенциклопедія / [Т. Тарновська]. — Київ : Кристал-Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над. вих. дан.

Анотація

Наша книжка відкриває таємниці людського тіла й дає відповіді на запитання, які ще пів століття тому заводили вчених у глухий кут. Чому з’являються веснянки й через що ми гикаємо? Навіщо нам апендикс і звідки береться піт? Що являє собою ДНК і яку роль відводять стовбуровим клітинам? Ми просто й доступно описуємо складні процеси, що відбуваються в організмі, доповнюючи тексти зрозумілими схемами та яскравими світлинами. Цікаві факти, які дбайливо зібрано в цьому виданні, зроблять читання ще більш захопливим.

Книжку адресовано допитливим підліткам та їхнім дбайливим батькам.

 

 

Турбаніст, Д. С.
Автомобілі, кораблі, літаки, потяги, спеціальна техніка [Текст] : перша візуальна енциклопедія / [Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 189 с. — (Енциклопедія для дітей). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Людина винайшла колесо у V тис. до н. е., а парус – у III тис. до н. е. Це поклало початок технічній гонці транспортних засобів на швидкість, вантажопідйомність, економічність.

Популярна ілюстрована енциклопедія, що містить більше 400 кольорових фотоілюстрацій, познайомить читача із засобами пересування – наземними, водними, повітряними – з давнини до наших днів, а також розповість про концепти – “моделі з майбутнього”.

У книзі пропонується популярний технічний опис практично всіх існуючих транспортних засобів: від “вогненного воза XVIII ст. до суперкарів XXI ст., від давньоєгипетського папірусного човна до сучасного круїзного лайнера, від аеростата до “літаючого крила” на сонячних батареях.

Цікаві, а часом навіть курйозні факти розширять уявлення читача про розвиток засобів пересування.

Адресовано допитливим дітям і дорослим.

 

 

Турбаніст, Д. С.
Атлас Всесвіту [Текст] : фотоенциклопедія / [Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказан. над вих. дан.

Анотація

Всесвіт приховує безліч дивовижних таємниць, деякі з них ми розкриємо в цій книжці. Чому Уран та Нептун зажили слави крижаних гігантів? Яку планету називають близнючкою Землі? Чи зможе колись людина стати на поверхню Сатурна? Відповіді на ці запитання ви дізнаєтеся, ознайомившись із нашим атласом. Розміщені в ньому яскраві ілюстрації допоможуть зробити занурення у світ космосу більш яскравим і реалістичним.

Книжку адресовано допитливим дівчаткам і хлопчикам, а також їхнім турботливим батькам.

 

 

Турбаніст, Д. С.
Найвизначніші винаходи [Текст] / Д. С. Турбаніст ; [Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. : іл. — (Фотоенциклопедія). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Хто винайшов папір? Коли з’явилося перше колесо? Де виникла писемність? На всі ці та інші запитання ви знайдете відповіді в нашій книжці. Кожен її розділ присвячено одному з видат- них винаходів, що назавжди змінили життя людства. Юні читачі дізнаються багато нового та поповнять скарбничку своїх знань цікавими фактами. Яскраві ілюстрації допоможуть по- ринути у світ дивовижних відкриттів. Книжку адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім батькам.

 

 

Турбаніст, Д. С.
Пожежна техніка [Текст] : фотоенциклопедія / [Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. — (Світ навколо нас). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Пожежники завжди готові прийти на допомогу, вступивши в бій з вогнем. Вийти із цієї битви переможцями їм допомагає відповідне спорядження та спеціальна техніка. Це не лише пожежні автомобілі, а й пристосовані для гасіння вогню літаки й кораблі. Про них та про інші засоби, що полегшують важку роботу пожежників, розповідає наша книжка. Яскраві ілюстрації, розміщені в ній, наочно демонструють різноманітність пожежної техніки.

Книжку адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім батькам.

 

 

Турбаніст, Д. С.
Тіло людини [Текст] / Д. С. Турбаніст ; [Д. С. Турбаніст]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. : іл. — (Фотоенциклопедія). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Книжка просто та доступно розповість про будову тіла людини, призначення скелета, м’язів і внутрішніх органів. Невеликі, але ємкі тексти з безліччю цікавих фактів допоможуть зрозуміти, як функціонує ця складна й гармонійна система, а барвисті ілюстрації дозволять поглянути на організм ізсередини. Видання, у якому розкрито секрети людського тіла, зможе зацікавити не тільки підлітків. Воно стане в пригоді й дорослим читачам, які бажають знати більше, ніж пропонує шкільний курс анатомії.

Книжку адресовано школярам та їхнім турботливим батькам.

 

 

Ющук, І. П.
Практичний довідник з українського правопису [Текст] / І. П. Ющук. — 2-е вид., доопрац. — Київ : Освіта, 2020. — 128 с.

Анотація

У довіднику враховано всі зміни й доповнення, передбачені Українським правописом 2019 року. Правила викладено лаконічно й дохідливо, проілюстровано прикладами. Систематизація матеріалу забезпечує зручність у користуванні. Довідник стане в пригоді вчителям, викладачам, учням, абітурієнтам, студентам, авторам, працівникам редакцій, усім, хто дбає про свою грамотність.