06/03

До Дня Героїв Небесної Сотні (огляд заходів бібліотек України для юнацтва/молоді)

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

У цей день ми вшановуємо пам’ять про громадян-учасників Революції Гідності, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), що загинули захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи українців та європейське майбутнє України.

Державна бібліотека України для юнацтва та обласні бібліотеки для юнацтва/молоді здійснюють заходи, що спрямовані на національно-патріотичне виховання сучасного молодого покоління, серед яких найбільш використовуваними є :

  • книжкові виставки – 42 %
  • патріотичні вечори – 12 %
  • патріотичні уроки – 10 %
  • патріотичні години – 14 %
  • літературно-мистецькі акції – 22 %

Слід зазначити, що найбільша кількість заходів відбувалася у форматі книжкових виставок. Проте, цікавим є той факт, що усі вони різняться між собою за формами, а саме: виставка-вшанування, виставка-пам’ять, виставка-перегляд, розгорнута книжкова виставка, виставка-пошана, виставка-нагадування, виставка-інсталяція, виставка-«алея пам’яті», озвучена книжкова виставка, виставка-реквієм, виставка-дослідження, виставка-хронологія, виставка-посвята.

Порівняно менше використовувалися форми круглого столу, майстер-класу, бібліотечного проєкту, хоча вони також були представлені.

На сьогодні дедалі рідше використовуються такі форми заходів як: Гра патріотів, арт-перформанс, патріотичний квест, етно-вікторина, які зустрічалися у попередніх звітах бібліотек України для юнацтва/молоді.

Необхідно відзначити, що бібліотечними фахівцями з метою проведення заходів з національно-патріотичного виховання молоді активно використовувалися можливості віртуального простору, а також сучасні формати такі як: флешмоб, мультимедійний урок, слайд-шоу, перегляд документальних фільмів, фотовиставка, усний журнал, патріотичний альманах, патріотичний майданчик.