04/10

Діти і війна: зустріч з психологом

У життя мільйонів українських дітей ввірвалася війна, не давши насолодитися найбезтурботнішим періодом життя – дитинством, обіймами батьків, товариством друзів, іграми, подорожами..

Сотні тисяч українських дітей замість казок на ніч чують пронизливі звуки тривожних сирен, зазнають бомбардувань і втрату рідних… А скільки родин були вимушені покинути свої домівки, шукаючи безпечного прихистку!

Діти, які стали свідками жахіть війни, потребують підтримки дорослих, психологічної допомоги.

Саме для таких дітей Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер» створили спільний проєкт «Поруч».

У рамках проєкту у Державній бібліотеці України для юнацтва за організації Голосіївського районного в місті Києві Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася зустріч психологині Анни Циганаш і фахівчині із соціальної роботи Надії Щербакової Центру Голосіївського районного в місті Києві Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 7-14-річними дітьми-переселенцями з Луганської, Донецької, Харківської, Київської областей.

Мета заходу «Діти і війна» – навчання технік зцілення, надання допомоги хлопчикам і дівчаткам з подолання тривожності, негативних спогадів, страху.

Психологиня навчала дітей методик, які поліпшують внутрішній стан, допомагають відновити віру до оточуючих і знаходити з ними спільну мову, технік самозцілення та саморегуляції, подолання стресу, агресії. Під час запропонованих ігор діти знайомилися і спілкувалися.

А ще діти написали короткі листи воїнам ЗСУ зі словами вдячності за оборону України та побажаннями швидкого повернення додому.

Щирість і небайдужість творять дива. Підтримка, добре слово, усмішка вселяють надію на краще, надають сил, допомагають встояти перед проблемами.

Друзі! Будьмо уважними один до одного!