Детективи для підлітків

Аксельссон, Карина
Модель під прикриттям. Модний злочин [Текст] / Карина Аксельссон ; [пер. з англ. Марії Чайковської]. — Харків : Жорж, 2019. — 472 с. — (Час із книгою).

Поїздка на Тиждень моди до Парижа! Здається, кращого подарунка для 16-річної дівчини і не вигадаєш. Але тільки не для Аксель. Розкриття злочинів та розгадування таємниць цікавить її значно більше за тренди, бренди і нові колекції. Проте дівчині таки доведеться з головою зануритися у світ високої моди і навіть стати моделлю під прикриттям. Щоб розкрити головну справу свого життя і знайти зниклу відому паризьку дизайнерку, Аксель готова на все — навіть піддатися тортурам щипчиками для вій і високими підборами.

Рижко, О.
Король Даркнету [Текст] : повість-детектив / О. Рижко. — Київ : Академія, 2018. — 128 с.

Зовсім несподівано вони натрапляють на сліди злочину й опиняються в епіцентрі кримінального розслідування. Через це під загрозою подорож Стефи до Парижа – приз за перемогу в журналістському конкурсі.

А в Яра ще гостріші підстави уникати розмови з поліцією. Про них навіть Стефі не наважується розповісти.Урешті Стефа і Яр вирішують самотужки з’ясувати обставини вбивства журналіста-розслідувача. Їм довелося приймати складні рішення, витерпіти погрози і навіть, скориставшись допомогою загадкового хакера, зазирнути в тіньовий сегмент інтернету – даркнет.

У якийсь момент їхні стосунки висітимуть на волосинці. Стефа змушена змінити плани. Яра арештовують. Але вони не тільки розкриють убивство, а й стануть ближчими одне одному. Ну зовсім близькими.

Гулей, Марта.
Одного дня вона розкаже [Текст] : повість / Марта Гулей. — Київ : Академія, 2020. — 144 с.

Рвонути на рок-фест, щоб дома не здогадалися, — круто. Можна автостопом, якщо бізнес-клас ніхто не пропонує. А поруч буде не Денис — красень на всю школу, а просто друг, з яким зручно, але зовсім не тойво — Тарік. Головне — це шанс відв’язатися від мами та її набридливих запитань. Так думала Мія. Якщо їхати на рок-фест, то тільки з Мійкою — може, вдасться побути з нею наодинці по-дорослому. І їхати треба автостопом — так прикольніше. Аж тоді Мійка зрозуміє, що він не просто друг. Так думав Тарік. Дорога підготувала їм детективні пригоди — хоч Шерлока Холмса подавай, щоб із тим розібрався. Мію розривало між думками про свою фігуру, меседжами від Дениса і присутністю поруч Таріка, який уже поводився не зовсім як друг. Тарік схвильовано долав дистанцію до Мії, переживаючи те, що було, і те, що було не так. Тільки на фесті Тарік відірвався на повну й показав Мії, який він, і то було великою несподіванкою для неї. І зовсім неочікувані зустрічі і враження на фесті менше вразили Мію, ніж те, що вона зрозуміла про себе.

Лачина, А.
 Украдений цвіт [Текст] / А. Лачина ; [пер. з пол. Н. Зотової]. — Харків : Школа, 2018. — 384 с. — (Сучасна європейська підліткова книга)

У другій книзі трилогії на двох сестер чекають пригоди — захопливі й романтичні, але водночас небезпечно-детективні. Жасміна, студентка медичного, вирушає з друзями до Греції на відпочинок. Тим часом її молодша сестра Ружа вперше без супроводу дорослих їде в паломницьку подорож, що стане для неї незабутньою із зовсім несподіваних причин. Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи зможе любов урятувати від небезпеки?

Бату, Дорж.
 Моцарт 2.0 [Текст] : [роман] / Дорж Бату ; [іл. Ю. Самелюк]. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 464 с.

Моцарт 2.0.» — нова історія від Доржа Бату, автора українських бестселерів «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона».

Уявіть собі — Моцарт у сучасному Нью-Йорку! Так-так, той самий, Вольфганг Амадеус. У сучасному місті його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей. Навіть вбиральні тут такі пахучі і красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняється від звичного Моцартові клавікорда… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, але дещо залишається незмінним — музика і Моцарт нероздільні. У цій книжці переплітаються вигадка й реальні та дуже цікаві факти про життя і творчість Моцарта, детективний сюжет за участі нової подруги композитора офіціантки Стейсі та роздуми про сенс життя. А завдяки дотепним ілюстраціям від Юлії Самелюк і QR-кодам із відеороликами, що розкривають секретики створення книжки, читачі поринуть в особливу атмосферу цієї історії.

Логвин, Ю. Г.
Таємна перлина [Текст] : [роман] / Ю. Г. Логвин. — Київ : Ярославів Вал, 2010. — 196с.

Попри детективну й захопливу фабулу сюжету, автор «Таємної перлини» спромігся надзвичайно точно відтворити картину побуту ремісників стародавнього Києва, їхню соціально-громадську, трудову, культурну діяльність.

Сафон, К. -Р.
 Гра янгола [Текст] : [роман : цикл “Цвинтар забутих книжок” Кн. 2] / К.-Р. Сафон; [пер. з ісп. В. Шовкуна]. — 2-е вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 512 с.

«Гра янгола» — друга книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок — лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки. Молодий письменник Давид Мартін пише розважальні детективи з продовженням, які читає вся Барселона, але мріє створити серйозний роман. Він кохає дівчину, та вона виходить заміж за чоловіка, якому Давид багато чим зобов’язаний. Аж раптом його мрії справджуються — за дивного збігу обставин усі перешкоди поступово усуваються. Починається химерна, заплутана гра, головним призом у якій є талант письменника.

 

Серія книг “Дивний детектив – 08” видавництва “Грані-Т”

Кононенко, Є.
 Бабусі також були дівчатами [Текст] : [повість] / Є. Кононенко. — Київ : Грані-Т, 2010. — 96с. — (Дивний детектив – 08).

Несподівана родинна історія, котру потроху «розплутують» сучасні підлітки, починає впливати й на їхні не менш заплутані стосунки. Виявляється, інколи необхідно уважно придивитися до того, що пережили і як вчинили твої рідні за півстоліття до твого народження, аби зрозуміти, як жити тут і зараз. Відома українська письменниця, авторка «Нелі, що ходить по стелі», продовжує оповідати про сучасність, у якій молодим буває непереливки, коли вони відкривають логіку подій і формують свої уявлення про добро і зло.

Кокотюха, А. А.
Клуб Боягузів [Текст] / А. А. Кокотюха. — Київ : Грані-Т, 2009. — 144с. — (Дивний детектив – 08).

Літня подорож до Львова приносить нові враження, нових знайомих і… нові пригоди. Цього разу нашим героям доведеться розплутувати загадку Клубу Боягузів – таємничого об’єднання, яке виявляється… Проте не будемо розкривати всі секрети… Та на цьому пригоди не закінчуються. Адже залишається ще так багато літа! Що б ви зробили, якби випадково врятували дочку мільйонера, яка, втім, виявляється не зовсім дочкою і, здається, веде якусь свою гру… Заплутані історії, захоплююча інтрига та добрий гумор – усе це ви знайдете в нових детективних історіях Андрія Кокотюхи.

Кокотюха, А. А.
Колекція гадів [Текст] / А. А. Кокотюха. — Київ : Грані-Т, 2008. — 144с. — (Дивний детектив – 08).

Коли розум і сила не просто знаходять спільну мову, а й стають партнерами, – жди успіху. Навіть якщо доводиться протистояти не кому-небудь, а директору власної школи, який і без того має на тебе зуб.

Навіть якщо для того, аби подолати зло, мусиш на якийсь час прикинутися злодієм чи зрадником. Навіть якщо в ході розслідування стикаєшся віч-на-віч зі страшним заморським гаддям… Та юні шукачі пригод, герої чергових повістей Андрія Кокотюхи з серії «Дивний детектив», успішно долають і ці випробування.

Жолдак, Б.
Коли генії плачуть [Текст] : транс-просторовий детектив / Б. Жолдак. — Київ : Грані-Т, 2009. — 280с. — (Дивний детектив – 08).

Володько і Яринка – звичайні діти з майбутнього. Проте на їхню долю випадають незвичайні пригоди. Чого лише вартий порятунок цілої планети, коли ти вчишся у 5-му класі! Відважність, кмітливість і гумор – ось що веде до перемоги в найскладнішій ситуації. Захопливі подорожі, небезпечні злочинці, а ще велике кохання, яке здатне пройти випробування часом і простором… Усе це читайте в першому космічному детективі з цієї серії!

Ільченко, О.
 Медгоспіталь [Текст] = Mаdhospital : [страшна історія] / О. Ільченко. — Київ : Грані-Т, 2008. — 56с. — (Дивний детектив – 08).

У фільмі жахів найкраще бути режисером, сценаристом, освітлювачем… Але в жодному разі не виконавцем однієї з головних ролей. Надто небезпечні та страшні пригоди випали на долю трьох друзів, і зовсім не на знімальному майданчику, а у справжній лікарні, з якої їм ледве вдалося вибратися. Що саме там трапилося і чому лікарня почала називатися Madhospital – дізнайтеся з детективу Олеся Ільченка.

Кокотюха, А. А.
Мисливці за привидами [Текст] / А. А. Кокотюха. — Київ : Грані-Т, 2008. — 80с. — (Дивний детектив – 08).

Створити привида, виявляється, легко. Наприклад, такого, як Лихе Око. Потрібно мати при собі лише малярський пензлик, банку з фосфором і перепустку до шкільного хімічного гуртка «Алхімік». От і все. Переполох гарантований! Але розкриття таємниці страховиська потребує надзвичайної кмітливості, точності в розрахунках і залізної логіки, якою володіють лише справжні мисливці за привидами.

Шевченко, Н.
Як не скарб, то пожежа [Текст] / Н. Шевченко, О. Шевченко ; Наталка та Олександр Шевченки. — Київ : Грані-Т, 2009. — 144 с. — (Дивний детектив – 08).

Коли Команда Мрії не може знайти пригод, пригоди самі знаходять їх. І тоді звичайні літні канікули перетворюються на захоплюючу гонитву за скарбами, а незнайомці з Полтави виявляються зовсім не тими, за кого вони себе видають. Гортаючи нові детективи Наталки та Олександра Шевченків, ви поринете у вир пригод і отримаєте порцію оптимізму та гарного настрою.

Надэмлинский, А.
Об исчезнувшем городе [Текст] / А. Надэмлинский. — Киев : Грани-Т, 2008. — 80с. — (Дивний детектив – 08).

Що робити двом дванадцятирічним друзям, коли на карті губиться одразу ціле місто? А дорослі на всі питання або поблажливо-загадково посміхаються, або просто відмахуються. Тому хоч не хоч друзі мусили вирішувати цю загадку самостійно. Тим більше мама одного з хлопців якось зазначила, що дев’яносто відсотків усіх злочинів і загадок у наш час можна вирішити за допомогою звичайного комп’ютера. І якщо додати, що тати хлопчиків – нишпорки-професіонали, а комп’ютер завжди під рукою, то поява Бюро віртуальних розшуків – коротко БВР – не видасться дивною. До чого призведе розшук БВР? Забігаючи наперед, можна сказати лише одне: ніколи невідомо, куди, врешті-решт, заведе розпочата справа…

Ільченко, О.
Пастка для геймера [Текст] / О. Ільченко. — Київ : Грані-Т, 2008. — 64с. — (Дивний детектив – 08).

Це перша із серії книжок Олеся Ільченка про життя сучасної молоді і для неї. Далі будуть не менш «дивні» детективи. Буває, юнаки й дівчата повірять незнайомцеві з віртуального світу комп’ютерних чатів… іноді спокуса вкрасти бере гору над докорами сумління… Можна також забути друзів і піти на зібрання таємничого Ордену… Але за все треба платити. І часом дуже дорого. Хто ж допоможе у найскрутніших ситуаціях? Дівчата і хлопці, які називають себе «командою».

Кокотюха, А. А.
Полювання на Золотий кубок [Текст] / А. А. Кокотюха. — Київ : Грані-Т, 2008. — 80с. — (Дивний детектив – 08).

На старт! Увага! Марш! Починається полювання на Золотий кубок! Здобути його і стати чемпіоном школи мріє кожен спортсмен. Викрасти його задумали невідомі злодії. Вони прорахували кожен свій крок, крім одного: їхню таємну змову почули розумник Максим і розбишака Денис. Урятувати Золотий кубок вони можуть. Але для цього потрібно НІКОМУ НІЧОГО НЕ КАЗАТИ, забути про давні образи та ворожнечу, і головне – САМИМ СТАТИ ЗЛОДІЯМИ Нехай навіть і з найкращих переконань… Чи вдасться Максимові й Денису випередити злодіїв? Чи зуміють вони врятувати Золотий кубок? Чи врятуються самі від злодіїв, котрі почнуть полювати вже на них? Читайте цей захоплюючий детектив. Несподівані повороти – на кожній сторінці!

Птіцин, А.
 Посмішка азовського крокодила [Текст] : [повість] / А. Птіцин. — Київ : Грані-Т, 2010. — 160с. — (Дивний детектив – 08).

Якщо їдеш до бабусі на літо, щоб понудьгувати, то не варто дивуватися, коли раптом опинишся у вирі дивовижних пригод. У цьому переконалася дівчинка Квіта. Ще б пак! Адже зовсім не нудно знайомитися з новими друзями та гостювати у плавучому ляльковому будиночку. А от урятувати ляльку феї від зловмисників – це навіть трішки небезпечно. Проте якщо винахідливість, сміливість, справжні друзі та… крокодил з вами, ви обов’язково переможете! Чому ж посміхнувся азовський крокодил? Дізнайтеся зі сторінок детективу Анатолія

Шевченко, Н.
Привид у Домі Гукала [Текст] / Н. Шевченко, О. Шевченко ; Наталка та Олександр Шевченки. — Київ : Грані-Т, 2009. — 144 с. — (Дивний детектив – 08).

Пригоди, які нам доведеться пережити в цій книжці разом із Командою Мрії, по-справжньому небезпечні. Не лише сучасні злочинці, підступні викрадачі заморського птаха, а й моторошні примари з минулого опиняються тут на шляху четвірки «мрійливих» друзів та їхнього безстрашного поросяти Кабачка. Проте юні сищики мають на те раду: здоровий глузд, почуття гумору і… завжди дієвий метод провокації. Та успішно розкрити заплутану справу — це, як то кажуть, півділа. Головне ж — навіть із переможеним супротивником повестися по-людськи. Саме так завжди чинять герої «дивних детективів» Наталки та Олександра Шевченків.

Ільченко, О.
 Смертельний круїз [Текст] / О. Ільченко. — Київ : Грані-Т, 2008. — 128с. — (Дивний детектив – 08).

Довідавшись про літературний конкурс, п’ятеро друзів-однокласників вирішують написати спільними зусиллями детектив. А от про що він і чи переміг твір на конкурсі, дізнаєшся з нової книги Олеся Ільченка, до якої увійшло дві розповіді про те, як писати і переписувати детективи на свій смак. Тож ти матимеш нагоду навчитися створювати власні захоплюючі історії та насолодитись уже існуючими.

Кокотюха, А. А.
Страшні історії: Собачі клопоти; Небезпечна спадщина [Текст] / А. А. Кокотюха. — Київ : Грані-Т, 2008. — 144с. — (Дивний детектив – 08).

Ледве встигли наші герої-детективи відновити справедливість у світі, допомагаючи відшукати вкраденого собаку, як тут же, немов за законами казково-детективного жанру, опинилися в Карпатах, де на них уже чекали куди цікавіші пригоди. Адже леґенди Карпатських гір – це вам не американський хорор…

Шевченко, Н.
Усе в шоколаді [Текст] / Н. Шевченко, О. Шевченко ; Наталка та Олександр Шевченки. — Київ : Грані-Т, 2008. — 168с. — (Дивний детектив – 08).

Новорічні та Різдвяні свята – улюблений час дітлахів та… зловмисників. Адже люди стають добрішими, довірливішими, менш уважними та підозрілими, а грабіжники раді з цього скористатись. Але Команда Мрії завжди на сторожі і швидше за міліцію розкриє будь-яку справу: чи то крадіжку в місцевому історичному музеї, чи то зникнення директора кондитерської фабрики. Знайомтеся з новими пригодами «мрійників», і ви теж не будете сумувати зимовими вечорами.

Ільченко, О.
Чорне озеро кохання [Текст] / О. Ільченко. — Київ : Грані-Т, 2009. — 120с. — (Дивний детектив – 08).

Велике місто завжди сповнене пригод і небезпек. І несуттєво, де відбувається дія – на околицях чи в самісінькому центрі. Якщо таємниче зникнення підлітка серед білого дня ще вкладається в межі реальності, то що ви скажете про справжнісіньку відьму? Дві загадки, дві справи, для слідчого Сергія Зеленського. Чи розгадає він їх? Відповідь шукайте на сторінках «Дивного Детективу» від Олеся Ільченка – першої книги з цієї серії.