12/08

Відзначаємо Міжнародний день молоді в Державній бібліотеці України для юнацтва 2022

Міжнародний день молоді в Державній бібліотеці України для юнацтва.

12 серпня увесь світ, а з цього року і Україна, відзначають День молоді. У 2022 році вперше це свято в Україні збігається з Міжнародним днем молоді. Його було проголошено у 1999 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. А в Україні Свято Дня молоді було запроваджено в 1994 році указом президента Леоніда Кравчука за ініціативою молодіжних об’єднань і організацій України. Датою святкування в тому указі було визначено останню неділю червня.

Отже, за традицією це свято ми мали б відзначати 26 червня, але дата змінилася. Причина – ініціатива молодіжних рухів та організацій України та підтримка інтеграції української молоді до європейської спільноти. Тепер Україна відзначає це свято разом із усім світом — 12 серпня.

Щороку ООН визначає окрему тему для відзначення Дня молоді. В Україні головною ідеєю цьогорічного свята став слоган «Молодь, яка вражає». Саме сьогодні, коли країна мужньо протистоїть агресору, важливо продемонструвати величезний внесок молодих українців в наближення нашої перемоги, причому не лише на передовій (хоча нині це найважливіша ділянка), а й на інших фронтах боротьби з рашизмом: волонтерському, інформаційному, освітньому, культурному, економічному, спортивному тощо.

Державна бібліотека України для юнацтва активно відзначала День молоді. Цього року це свято має не традиційне обрамлення, адже ми змушені жити в умовах війни. Саме тому усі заходи в бібліотеці так чи інакше мають патріотичний характер з акцентом на допомогу ЗСУ. Не винятком стало і свято молоді.

Першим заходом бібліотеки стала акція «Послання захисникам», де діти у співпраці з дорослими створювали малюнки і писали листи воїнам ЗСУ. Діти з великим ентузіазмом виконували цю відповідальну справу. Найактивніші отримали призи від бібліотеки.

На другому етапі працівники Державної бібліотеки України для юнацтва зустрілись з бібліотекарями і письменниками Черкащини. Онлайн-презентація антології воєнної лірики «Весна озброєна» за участі упорядника Михайла Сидоржевського та черкаських авторів видавлася цікавою і пізнавальною.

У виставковій залі бібліотеки цього дня почала приймати перших відвідувачів фотовиставка культуролога і мандрівника Сергія Килимистого «Моя Україна». Цього дня автор фоторобіт мав честь зустріти перших гостей бібліотеки і провести з ними бліц-екскурсію.

У приміщенні великої читальної зали відбувся майстер-клас “Лялька-мотанка “Ангел-охоронець”, який провела народна майстриня, волонтер Наталя Савчук. Діти і дорослі залюбки робили ляльки, які присвячуються воїнам ЗСУ і стають їм оберегами.

Бібліотека бере безпосередню участь у волонтерському русі, у допомозі армії на культурному фронті України. Впродовж усього Дня молоді працівники та волонтери бібліотеки разом з читачами плели чергову, дванадцяту маскувальну сітку.

І останньою акцією Дня молоді в бібліотеці став акт передачі на передову 11-ї за ліком захисної сітки, сплетеної руками волонтерів, молоді, читачів і працівників та листівок з побажаннями і малюнків від дітей.

СЛАВА УКРАЇНІ