09/10

Конкурс заявок на участь у міжнародному проєкті “Бібліотека – місце сили”

1 жовтня 2023 р. стартував новий проєкт міжнародної співпраці ВГО Українська бібліотечна асоціація «Бібліотека – місце сили».

Основна мета проєкту – перетворити 5 бібліотек з деокупованих територій України на “місце сили” для користувачів, мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб. Нові бібліотечні послуги та проєкти, розроблені бібліотеками, будуть спрямовані на моральне, культурне та економічне відновлення громади після окупації.

Проєкт реалізується у партнерстві з Центральною бібліотекою міста Берлін (Німеччина) за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи).

Більше інформації тут.

Проєкт триватиме з 1 жовтня 2023 р. по 30 червня 2024 р.

Для участі у проєкті буде відібрано 5 бібліотек учасниць із деокупованих міст Харківської, Київської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей.

Хто може податись на проєкт:

  • міська бібліотека з деокупованих міст Харківської, Київської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей;
  • бібліотека відкрита на дату подання заявки та обслуговує користувачів;
  • бібліотека є офіційним партнером ВГО Українська бібліотечна асоціація;
  • бібліотека має партнерські відносини із Департаментом культури міської ради.

Підтвердженням цього має бути лист-підтримки від Департаменту культури міської ради, в якому Департамент має засвідчити активність бібліотеки, а також те, що Департамент буде сприяти участі бібліотеки у проєкті, буде сприяти реалізації проєкту та представник Департаменту візьме участь у візиті до Німеччини. Такий лист-підтримки необхідно надіслати на електронну пошту ВГО Українська бібліотечна асоціація info@ula.org.ua із поміткою в тілі листа “На конкурс “Бібліотека – місце сили” до 20 жовтня 2023 р.

Які умови має виконати бібліотека-учасниця:

  • мати бажання відновити та перетворити бібліотеку на “місце сили” для своїх користувачів, мешканців в громади та внутрішньо переміщених осіб;
  • директор бібліотеки (особа жіночої статі) має чинний закордонний паспорт та можливість виїхати до Німеччини на тиждень у листопаді 2023 р.;
  • представник Департаменту культури міської ради (особа жіночої статі), має чинний закордонний паспорт та можливість виїхати до Німеччини на тиждень у листопаді 2023 р.;
  • колектив бібліотеки має пройти двотижневе онлайн-навчання з методології “Дизайн мислення для бібліотекарів” та розробити разом нові послуги для бібліотеки;
  • впровадити в дію хоча б одну нову послугу, що розкриває бібліотеку як “місце сили”;
  • колектив бібліотеки має пройти онлайн-навчання із фандрейзингу та проєктного менеджменту.

Просимо подавати заявки на участь, заповнивши форму, до 10 жовтня 2023 р.

Відбір триватиме до 20 жовтня 2023 р.

Перед фінальним рішення про відбір потенційні учасники проєкту пройдуть онлайн-співбесіди із командою проєкту та представниками ВГО Українська бібліотечна асоціація. Усі учасники отримають повідомлення про фінальне  рішення відбірної комісії.

Ваша бібліотека може бути місцем сили для громади. Подайте заявку на участь у проєкті та створюйте інноваційні послуги для користувачів.

Контактна особа: Оксана, 063-417-11-73