Читаємо сучасних європейських письменників. Франція.

Бегбедер, Ф.
Бесіди нащадка епохи [Текст] / Ф. Бегбедер ; пер. з фр. Л. Кононовича. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 352 с.

 Анотація

«Бесіди нащадка епохи» – певною мірою підсумкова книжка для Беґбедера. Зібрані за останні п’ятнадцять років інтерв’ю з такими видатними особистостями, як Умберто Еко, Бернар Франк, Мішель Уельбек, Бернар-Анрі Леві, стають справжнім дзеркалом нашої доби.

 

 

Бегбедер, Ф.
Любовь живет три года [Текст] : роман / Ф. Бегбедер ; пер. с фр. Н. Хотинской. — Москва : Иностранка, 2008. — 192 с. — (The Best of Иностранка)

 Анотація

Відома теорія твердить: кохання залежить від рівня гормонів у крові. Не виробляється більше дофамін — прощавай, закоханість! Марк Марроньє, на жаль, переконався в цьому на власному досвіді: щойно минули перші три роки його шлюбу, як дружина йому набридла, а героя затягнув вир нової пристрасті. Але час невпинно біжить, і до критичного трирічного строку лишається всього тиждень. Невже і цього разу все повториться знову?

 

 

Бегбедер, Ф.
Романтический эгоист [Текст] : роман / Ф. Бегбедер ; пер. с фр. М. Зониной. — Москва : Иностранка, 2008. — 464 с. — (The Best of Иностранка).

Анотація

Фредерік Беґбеде — найскандальніша постать в сучасній французькій літературі, автор світових бестселерів «99 франків», «Windows on the World» та ін. «Романтичний егоїст» — це, за власним висловом Ф. Беґбеде, «Леґо із Еґо»: під маскою героя то висповідається сам автор, то наговорює на себе пересичений славою вигаданий письменник. Клуби, де фліртує паризька літературна богема, пляжі й дискотеки модних курортів, світське і творче життя величезних мегаполісів, включаючи Москву, — все це проходить перед читачами, супроводжуючись дотепними оцінками нашої епохи та її героїв на тлі невиразного усвідомлення краху, що неминучо насувається.

 

 

Бегбедер, Ф.
Французький роман [Текст] / Ф. Бегбедер ; [пер. з фр. Л. Кононовича]. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 256 с.

 Анотація

Після арешту за вживання кокаїну Беґбедер потрапляє в поліційну дільницю, де першої ж ночі, щоб побороти напад клаустрофобії, обіцяє собі написати книжку. Він починає пригадувати походження своєї родини, знайомство своїх батьків і їхнє швидке розлучення, своє життя то з матір’ю, то з батьком. Незабаром за рішенням паризького прокурора його переводять до префектури, і другої ночі Беґбедер рятується тим, що пригадує власне розлучення, свої стосунки з донькою Хлоєю, переосмислює своє життя й виходить з в’язниці іншою людиною. Цей автобіографічний роман, який отримав літературну премію «Ренодо», вважається чи не найкращим у доробку автора.

 

 

Брюкнер, П.
Парадокс любові [Текст] : [есей] / П. Брюкнер. — Київ : Грані-Т, 2012. — 344 с. — (De profundis).

Анотація

Сила цієї книги черпається передусім із прагнення розібратися у вічних питаннях, що стосуються такої пікантної дихотомії, як любов і свобода, а також складного плетива парадоксів, проблем, суперечностей, відчуження або, навпаки, гармонії, що між ними можуть виникати. Її можна навіть назвати маніфестом чи заповітом усім людям, як бути коханими, щасливими і справді вільними, як уміти любити і при цьому зберігати свободу тих, кого любиш.

 

 

Бютор, М.
Переміна [Текст] : [роман] / М. Бютор ; з фр. пер. Г.В. Малець. — Київ : Пульсари, 2003. — 248 с. — (Бібліотека сучасної прози).

 Анотація

“Переміна” — найвідоміший твір представника французького “нового роману” Мішеля Бютора. Читач відчуває запаморочення перед безкінечним тревелінгом героя роману між Римом і Парижем. Ця подорож, ця переміна ще й психологічна. Знайомлячись із текстом, ми ніби пишемо його заново, стаємо співучасниками романтичної пригоди.

 

 

Вербер, Б.
Імперія ангелів [Текст] : роман / Б. Вербер ; пер. з фр. З. Борисюк. — Львів : Terra Incognita, 2017. — 344 c.

Анотація

У чому полягає робота ангела? Чи можна вплинути на людський вибір? Чи можна зробити людину щасливою? Чи є межа на шляху пізнання?

У другому романі циклу “Ангели” один з найпопулярніших сучасних французьких письменників зі світовим ім’ям захопливо і з легким гумором, перемежовуючи сюжетні перипетії з езотеричними знаннями та науковими даними, описує світ ангелів. Тут Мікаелю Пенсону, знайомому читачам з першого роману циклу – “Танатонавти”, доведеться випробувати на собі роль ангела-охоронця, що, втім, не завадить йому продовжити справу дослідника духовних світів, розпочату ще в земному житті.

 

 

Вербер, Б.
Мурахи [Текст] : роман / Б. Вербер ; пер. з фр. І. Серебрякової, В. Гусенок. — Львів : Terra Incognita, 2018. — 272 с.

Анотація

Люди звикли вважати себе господарями планети. Однак поруч живуть істоти, здатні кинути їм виклик. Їх мільярди, але вони діють як один організм. Дві потужні цивілізації, два світи – і один біолог-мізантроп, захоплений неймовірною ідеєю. Життя його родини перетворюється на квест. Але, долаючи кілометри катакомб під Парижем, герої не знають, що справжні таємниці – на поверхні. Розгадка цих таємниць назавжди змінить обидва світи і забере чимало життів.

Про це розповідає перша книга з трилогії Бернара Вербера “Мурахи” – і це лише початок. “От побачите, це геть не те, чого ви чекали”, – застерігає сам автор.

 

 

Гарі, Р.
Коріння небес [Текст] : роман / Р. Гарі. — Харків : Фоліо, 2013. — 603 с. — (Карта світу).

 Анотація

Роман «Коріння небес» вважається одним з перших «екологічних» романів у світовій літературі. Його дія розгортається в самому серці «чорного континенту» — місті Форт-Лямі, у Французькій Екваторіальній Африці. Головний герой — ідеаліст Морель, якого навколишні вважають диваком. Для білої людини слони довгий час були лише слоновою кісткою, а для чорної — тільки м’ясом, великою кількістю м’яса. Морель же захоплений ідеєю порятунку популяції африканських слонів. Він вірить у те, що й слони, і люди — незалежно від кольору шкіри — гідні поваги.

 

 

Дельбе, А.
Камилла Клодель, женщина [Текст] : Роман / А. Дельбе. — Харьков : Фолио, 2001. — 463с. — (Мастера. Вершины).

 Анотація

Роман сучасної французької письменниці Анн Дельбе про життя і творчість Каміли Клодель, геніального скульптора ХІХ ст.

 

 

Малле-Жоріс, Ф.
Паперовий будиночок [Текст] : роман / Ф. Малле-Жоріс ; з фр. пер. Г.В. Малець. — Київ : Пульсари, 2004. — 224 с. — (Бібліотека сучасної прози).

 Анотація

Знаменитий роман видатної французької письменниці, що став бестселером у Франції і набув всесвітнього розголосу. Авторка розповідає про свою родину і свій неповторний дім — сучасний, богемний, відчинений навстіж. І водночас захищений любов’ю, яка цементує сім’ю і протистоїть руйнівним силам жорстокого сьогодення.

 

 

Модіано, П.
Зниклий квартал [Текст] : романи / П. Модіано ; з фр. пер. Г.В. Малець. — Київ : Пульсари, 2005. — 264 с. — (Бібліотека сучасної прози).

 Анотація

Два романи одного з найпопулярніших французьких романістів, який у своїх творах органічно поєднує кращі здобутки новітньої прози із захоплюючим, майже детективним сюжетом.

 

 

Реза, Я.
Божество різанини [Текст] : [п‘єса] / Я. Реза ; з фр. пер. І. Рябчій. — Львів : Вид-во А. Антоненко, 2016. — 96 с. — (Колекція театральна).

 Анотація

У своїй найвідомішій п’єсі «Божество різанини» французький драматург Ясміна Реза зриває машкару з сучасного західного суспільства. Через бійку між двома хлопчаками їхні батьки — два вельми не схожих одне на одного подружжя — змушені зустрічатися, знайомитись і шукати порозуміння. Низка нібито дріб’язкових подій призводить до «найгіршого дня» в житті кожного з них. «Чому ми такі злі?» — відповідь саме на це запитання шукає авторка п’єси.

 

 

Саррот, Н.
Дитинство. Золоті плоди [Текст] : Романи / Н. Саррот. — Київ : Пульсари, 2001. — 272с. — (Бібліотека сучасної прози).

 Анотація

Наталі Саррот (Черняк), яка народилась 1900 року в Росії, все життя провела в Парижі, де навчалась, стала адвокатом, а згодом – і письменницею. Неповторною атмосферою цього міста просякнуті її твори: “Тропізми”, “Планетарій”, “Ви чуєте їх?”, “Золоті плоди”. До книги, крім останнього з названих, входить роман “Дитинство”, в якому є й “українськиї слід”, пов’язаний з нетривалим перебуванням маленької Наталі в Кам’янці-Подольському. Ці твори знаменитої французької письменниці належать до течії авангардистського “нового роману”.

 

 

Тилье, Ф.
 Комната мертвых [Текст] : [роман] / Ф. Тилье ; [пер. с фр. Т. Источниковой]. — Москва : Иностранка : Азбука-Аттикус, 2013. — 384 с.

Анотація

Зимової ночі на безлюдній дорозі двоє безробітних комп’ютерників збивають людину. Поруч із тілом вони знаходять сумку з двома мільйонами євро і, недовго думаючи, ховаються разом із грошима. Наступного дня на покинутому складі знайдено задушену сліпу дівчинку. Що, якщо гроші були викупом за її життя, призначеним викрадачеві? Незабаром зникає ще одна дівчинка. Вона хвора на діабет, і без інсуліну жити їй недовго …

 

 

Уельбек, М.
 Карта і територія [Текст] : роман / М. Уельбек. — Харків : Фоліо, 2013. — 347 с. — (Карта світу).

Анотація

Чи випадало вам будь-коли читати книжку, на сторінках якої автор… убиває себе? Перед вами – саме такий випадок. Здавалося б, у сучасній Європі ліберальні цінності запланували настільки всеохопно, що ніхто й ніщо вже не поставить їх під сумнів. Однак це вдалося Уельбекові. Митець і суспільство, покликання і гроші, самотність як свідомий вибір, самогубство як боягузтво – про все це говорить письменник у своєму новому романі. Говорить сміливо і чесно.

 

 

Шандернагор, Ф.
Селена, дочь Клеопатры [Текст] : роман / Ф. Шандернагор. — Харьков ; Белгород : Кн. клуб “Клуб семейн. досуга”, 2013. — 368 с.

Анотація

Селена носить золото й пурпур, як і личить доньці всесильної Клеопатри й непереможного Марка Антонія! Але для розбещеної принцеси скарбом була любов її братів. Захопивши Олександрію, римські легіонери не пощадили їх. Селена обіцяє помститися за кров спадкоємців престолу! Але що може зробити десятирічна дівчинка проти цілої армії? Маленька бранка в руках, які знищили її царство, її богів, її рідних – що чекає її у майбутньому?

 

Шмітт, Е. -Е.
Концерт пам‘яті янгола [Текст] : [новели] / Е. -Е. Шмітт ; з фр. пер. І. Рябчій. — Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2017. — 160 с.

Анотація

Свята Рита — покровителька тих, кому здається, ніби виходу вже немає. Постать саме цієї святої бельгійський письменник французького походження Ерік-Емманюель Шмітт зробив стрижневою для збірки новел «Концерт пам’яті янгола».

Кожна новела у збірці — це парадокс, пошук відповіді на непросте запитання: чи може людина змінитися? Чи існує «сіра зона» між добром і злом? Як бути, коли виходу начебто немає? Шмітт, як завжди, вправно жонглює словами і сенсами та вражає читачів бездоганною майстерністю створювати короткі форми прози.

 

 

Шмітт, Е. -Е.
Мадам Пилінська і таємниця Шопена [Текст] : [роман] / Е. -Е. Шмітт ; з фр. пер. І. Рябчій. — Львів : Вид-во А. Антоненко, 2019. — 96 с. — (Writers on Writing).

 Анотація

Ерік-Емманюель Шмітт — сучасний французько-бельгійський письменник і драматург, філософ і сценарист, творчість якого перекладена понад 40 мовами. Його п’єси, романи та новели завоювали найпрестижніші мистецькі нагороди, а книжки, вистави та фільми — всесвітню славу та любов публіки різних культур і континентів.

У своїх творах Шмітт сміливо ставить найдражливіші філософські, релігійні питання, легко й витончено; якщо вірити критикам і журналістам, він — «Дідро ХХІ століття — серйозний інтелектуал, який, утім, ставиться до себе несерйозно», тобто з гумором і самоіронією. Письменник, що долає табу — межу людського мислення і розуміння, аби постійно знаходити нові сенси та цінності завдяки мистецтву літератури, театру і кіно.

 

 

Шмітт, Е. -Е.
Пан Ібрагім та квіти Корану [Текст] : [повість] / Е. -Е. Шмітт ; з фр. пер. О. Борисюк. — Львів : Кальварія, 2013. — 96 с. — (Сучасна французька література).

Анотація

У тринадцять років Момо опиняється сам-на-сам зі світом. У нього є єдиний друг, пан Ібрагім, араб-бакалійник із Голубої вулиці. Та зовнішність оманлива. Голуба вулиця зовсім не голуба. Араб зовсім не араб. А життя не обов`язково сумне.