20/01

#Читай_досягай

20 січня стартувала всеукраїнська акція від Українського інституту книги  та Міністерства культури та інформаційної політики України за участі українських урядовців, громадських та культурних діячів.

Запрошуємо усіх долучитися до акції і поділитися книгами, які сформували вашу свідомість та вплинули на ваше життя, розказати про книги, які плануєте читати своїм дітям.

Акція #Читай_досягай має продемонструвати українцям взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками і заохотити читати більше книг, щоб досягати нових звершень

«Чим більше ми підіймаємо тему читання, тим більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги. Книги мають фігурувати скрізь: на телебаченні, у ЗМІ, у соціальних мережах, у виступах авторитетних людей. Читання має стати модною звичкою, яку прагне підтримувати більшість населення», – переконаний Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

 

«Книжки — це сходи до успіху у житті. Та й просто-напросто читання гарної книжки дарує насолоду, розвиває уяву та розширює світогляд. Читайте, розвивайтеся, насолоджуйтеся гарними книжками», –

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України

 

 

Добірки книг від успішних людей України будуть зібрані під одним хештегом у фейсбуці (#Читай_досягай). Тож кожен українець зможе обрати книгу, яка прийдеться до душі та буде додана до особистого «списку бажань-2021». Секрет успіху закодовано у читанні, тож організатори акції «#Читай_досягай» закликають наслідувати їхній приклад, ділитися своїми добірками книг для вдосконалення з використанням хештегу #Читай_досягай та читати книги!

Читання – не просто корисна звичка, це – шлях до здобутків. Воно позитивно впливає на розвиток мислення, мовлення, уяви, креативності, емоційного інтелекту та вміння адаптуватися до навчання у школі у дітей та підлітків. Читання розвиває soft skills у дорослих та дітей.

Олександра Коваль, директор Українського інституту книги вважає: «Книги допомагають прийняти правильне рішення у ситуації складного вибору. Для мене, наприклад, однією з таких книжок була «Людина в пошуках сенсу» Віктора Франкла, зокрема, слова «Справи кепські. Але вони погіршуватимуться й далі, якщо ми не зробимо все, що в наших силах, аби їх покращити». Це стало поштовхом до того, щоби діяти: спершу разом з Форумом видавців, далі в Українському інституті книги. В інституті ми працюємо над розвитком книжкової сфери та промотуємо читання на загальнонаціональному рівні».

За даними Українського інституту книги за 2020-й, серед українців лише 8% читають щоденно, 38% – читають раз на місяць, а 19% населення – нерегулярні читачі. Показники залишаються низькими, на рівні 2018 року. Хоча при цьому 90% українців вважає, що читання сприяє саморозвитку.

В Державній бібліотеці України для юнацтва ми підтримуємо цю всеукраїнську акцію, а саме:

  • ретельно пильнуємо в мережі, які книжки рекомендували учасники акції та додаємо їх на віртуальну поличку в електронному каталозі. Перегляньте, які книжки сформували відомих людей:  в каталозі праворуч Пошук за класифікатором =>Рейтингові списки => #ЧИТАЙ_ДОСЯГАЙ Всеукраїнська акція 
  • пропонуємо читачам стати учасниками акції,
  • долучаємось самі

Як долучитися до акції #читай_досягай:

  1. Складіть свій ТОП-5 книжок, які на ваш погляд, сприяли вашому особистісному зростанню та досягненню життєвих успіхів.
  2. За бажанням, розкажіть про книжки, які плануєте читати власним дітям цьогоріч.
  3. Поділіться цією добіркою у пості в соціальних мережах Facebook та/або Instagram.
  4. Поставте хештег #читай_досягай.
  5. Якщо книжки з вашого ТОП-5 є в нашому фонді, вони з’являться на віртуальній полиці Рейтингові списки => #ЧИТАЙ_ДОСЯГАЙ Всеукраїнська акція   (авжеж не самі, а тому, що ми їх туди додамо, за умови, що ви проставите хештеги та зробите свої добірки помітними для нашого магічного кристала)

 

Довідково

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, проводити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.