Щорічно 7 квітня відзначається важлива подія – Всесвітній день здоров’я. Дата була обрана невипадково – 7 квітня 1948 почала свою діяльність Всесвітня організація здоров’я, яка проводить безліч досліджень і займається питаннями поліпшення якості життя населення планети.
Суть цього свята полягає в тому, щоб нагадати людям про те, як важливо зберігати бадьорість духу і хороше самопочуття.
Здоров’я – найцінніший скарб, до якого потрібно ставитися дбайливо і робити все, щоб воно не підводило до глибокої старості. Головна людина, яка може і повинна про нас подбати, – це ми самі. Ставлення до себе впливає на наш стан, здоров’я, закладає фундамент для відносин з оточуючими.
Якщо ви вирішили зробити своє життя кращим, не обов’язково, аби енергія била через край і ви кардинально змінювалися з понеділка. Досить почати з корисних навичок, які крок за кроком будуть робити ваші будні більш яскравими і наповненими.
Не забувайте ставити здоров’я у пріоритет — ваш організм віддячить вам у майбутньому)
Єрьоменко, Едуард Анатолійович. Виховання фізичної культури та основ здоров‘я школярів у процесі занять бойовим хортингом / Едуард Анатолійович Єрьоменко // Фізичне виховання в рідній школі. — 2020. — № 1. — С. 42-46. — Бібліогр. в кінці ст. (19 назв).
Піриков, О. В. Геоінформаційний системний підхід до аналізу впливу збройних конфліктів на екологічний стан навколишнього природного середовища [Текст] / О. В. Піриков, С. Н. Чумаченко, Є. А. Яковлєв // Екологічна безпека та природокористування. — 2022. — Вип. 41. — С. 5-17. — Бібліогр. в кінці ст. (13 назв).
деградація навколишнього середовища, збройний конфлікт, затоплення шахт, екологічна безпека, військова природно-техногенна геосистема
Псатій, Алла. Жити здорово [Текст] : Як залучити учнів до здорового способу життя / Алла Псатій // Здоров’я та фізична культура. — 2021. — № 7-8 (403-404). — С. 4-13. — Бібліогр.: с. 7 (3 назви).
Богданович, Лілія. Здоров’я та його основні складові [Текст] / Лілія Богданович, Світлана Сарай // Безпека життєдіяльності. — 2021. — № 4. — С. 2-3.
Ільченко, Наталія. Корисні продукти для вашого імунітету [Текст] / Наталія Ільченко // Безпека життєдіяльності. — 2021. — № 1. — С. 11-12.
Мусієнко, Валерія Юріївна. Методи загартування організму [Текст] / Мусієнко Валерія Юріївна // Фізичне виховання в рідній школі. — 2021. — № 1. — С. 2-5.
Богданович, Лілія. Небезпека селфі / Лілія Богданович, Світлана Усик // Безпека життєдіяльності. — 2021. — № 10. — С. 19-20.
Ільницька, Інна. Небезпека соціальних мереж / Інна Ільницька // Безпека життєдіяльності. — 2022. — № 7. — С. 17-18.
Соціальні мережі для підлітків – це та маска, за якою вони можуть сховати свої недоліки. Там вони більш відкриті. В Інтернеті є люди, які зомбують дітей і доводять їх до самогубства. Як попередити небезпеку в соцмережах?
Рудишин, Сергій. Негативний вплив на обмін речовин алкоголю, тютюну та наркотичних речовин [Текст] / Сергій Рудишин, Тетяна Середа // Біологія і хімія в рідній школі. — 2021. — № 4. — С. 36-37.
Пархомей, Олександр. Правила безпеки під час роботи за комп’ютером [Текст] / Олександр Пархомей // Безпека життєдіяльності. — 2021. — № 11. — С. 31.
Петрусенко, Олександра. Рухова активність як засіб соціальної мотивації дітей з розладами аутичного спектра [Текст] / Олександра Петрусенко // Молода спортивна наука України. — 2022. — Вип. 26. — С. 34-36. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Сліпченко, Валентина. Сортуй & утилізуй : Учимося позбуватися сміття / Валентина Сліпченко // Здоров’я та фізична культура. — 2020. — № 1 (385). — С. 25-37. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
боротьба зі сміттям у світі (Японія, Швеція, Швейцарія, Німеччина, США, Китай) та в Україні, класифікація вторинної сировини, що і куди викидати
Псатій, Алла. Те, що нас убиває. Шкідливі звички та хвороби, які вони спричиняють / Алла Псатій // Здоров’я та фізична культура. — 2020. — № 5-6 (389-390). — С. 4-11. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).
алкоголь, тютюнокуріння, поради, як кинути курити, серцево-судинні захворювання, онкологічні хвороби
Батіщева, Валентина. Шкідливий вплив алкоголю на здоров’я неповнолітніх / Валентина Батіщева // Безпека життєдіяльності. — 2020. — № 12. — С. 6.
Слінченко, Жанна. Як зберегти психічне здоров’я під час війни? / Жанна Слінченко // Безпека життєдіяльності. — 2022. — № 9-10. — С. 30-31.
З кожним днем чекати перемоги і читати страшні новини ми втомились морально. Але ворог саме цього і чекає. Тому наше завдання – не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психологічними труднощами
Бе, Кай-Міхаель. Внутрішня історія. Легені. Дивовижний світ нашого дихання [Текст] / Кай-Міхаель Бе ; [пер. з нім. С. Зубченка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 304 c.
ISBN 617-12-8314-5
З усіх органів легеня точно не «сильний гравець». Швидше, командний. Наші легені можуть втратити третину своїх функцій, перш ніж ми взагалі це помітимо. Бо легень не видно. Вони ховаються глибоко в грудній клітці, за панцером кісток і м’язів, ми ніколи її не бачимо. Тож чи варто придивлятися до органу, якого не відчуваєш, не бачиш, та й узагалі не слідкуєш за його роботою? Відповідь однозначна: варто! Бо легені дихають для нас. А ми — дихаємо ними.
• Шенгенська зона і зовнішні кордони: легеня та її сусіди
• Одне дерево, багато вулиць: бронхіальна система й альвеоли
• Основні хвороби органів дихання (і як з ними боротися)
• Про вождів й індіанців: імунний захист
• Ти мене не любиш: легеня і довкілля
• Звук, каміння, уламки: ознаки легеневого старіння
Час проявити турботу, почати доглядати та плекати цей маленький чудо-витвір. Бо легені потребують захисту. Легені потребують схвалення. Тож глибоко вдихніть й беріться за читання.
Паріанен, Франк. Гормони. Як тестостерон, ендорфіни і Ко впливають на наше життя [Текст] : від міжнародного фахівця з ендокринології / Франк Паріанен ; [пер. з нім. С. Зубченка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 512 с. — (Популярно про науку).
ISBN 617-12-8317-6
Що спільного між екраном вашого телефону та безсонням? Гормони. А оце відчуття спокою, коли ти знаєш, що сьогодні можеш не прокидатися за будильником, — звідки воно? Від гормонів. Стоп, подумаєте ви, хіба все це не контролює мозок? А що, як ним самим керують… гормони? Час перевернути свої уявлення про цих безладних, проте активних будівничих, що несуть службу в нашому мозку й тілі. Вони налагоджують зв’язки, зберігають спогади і несуть відповідальність за нас і наші вчинки. Значну частину того, ким ми є, створили гормони. Поки ви це читаєте, вони й далі не покидають своєї роботи. До того ж у більшості випадків вони творять не свавільно, а за добре—продуманим планом. Принаймні, задум у них добрий.
• Чим займаються гормони впродовж дня
• Командні гравці: тестостерон й естроген
• І знову про овуляцію: гормони під час циклу
• Чи пов’язана стать із мозком
• Нейронні мережі: потреби, страх та паніка
• Світ міфів і чудес репродуктивної медицини
Спираючись на свої знання та досвід, Франка Паріанен відправляє нас в захопливу екскурсію по переходам між мозком і нашими серцями, між нашим здоров’ям і нашими думками.
Фанґ, Джейсон. Код ожиріння. Секрети втрати ваги [Текст] : Схуднення без шкоди для організму / Джейсон Фанґ ; [пер. з англ. Я. Лебеденка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 352 с.
ISBN 617-12-8844-7
Зайва вага не завжди є наслідком безконтрольного споживання їжі. Цей міф роками підживлював попит на чарівні таблетки для схуднення та небезпечні низькокалорійні дієти. Ожиріння — це сигнал SOS від нашого організму про багатофакторну хворобу. Діабет 2-го типу, гормональний збій, хвороба нирок, хронічний стрес, спадковість — це лише декілька причин, які здатні провокувати проблеми з зайвогою вагою. Обмеження калорій та важкі тренування — це точно не рішення проблеми зайвої ваги. Доктор Фанґ, оминаючи незрозумілі наукові поняття та базуючись на біологічних доказах, пояснює справжні причини епідемії ожиріння та діабету. Чому наші спроби запобігти їй були приречені на невдачу, а найважливіше, які прості кроки мають робити люди з проблемами ваги, щоб подолати ожиріння та зберегти здоров’я.
Гончаренко, М. С. Культура валеологічного харчування [Текст] : навч. посіб. / М. С. Гончаренко, Т. П. Камнєва, Т. А. Ванакова. — Харків : ФОП Бровін О. В., 2021. — 272 с.
ISBN 617-8009-33-5
Навчальний посібник призначений для базового курсу “Культура валеологічного харчування” при підготовці студентів ВНЗ. У посібнику даються матеріали з основ натуро- та фітотерапії, харчування в залежності від пори року, віку, групи крові.
Сем’янків, Андрій. Медицина доказова і не дуже [Текст] / Андрій Сем’янків. — Київ : Віхола, 2021. — 272 с. — (Наукпоп).
ISBN 617-7960-23-1
50% ліків на планеті Земля призначаються неправильно. На тій самій планеті 50% пацієнтів приймають ліки не так, як треба. Не дуже оптимістично, авжеж. Додайте до цього альтернативну медицину, гомеопатію, інста-гуру без медичної освіти, які роздають свої поради направо і наліво, та натренованих нашим «профілактичним» вживанням антибіотиків бактерій — і отримаєте повну картину.
Книжка лікаря й автора популярного блогу про медицину MED GOblin Андрія Сем’янківа — це своєрідний путівник медичними нетрями: від того, як працюють ліки й що ховається за народною медициною, гомеопатією та стовбуровими клітинами, і до конспірології та навичок розпізнавання призначених фуфломіцинів.
Чому бактерії на підлозі лікарні небезпечніші за ті, що живуть у вашій кухні? Як поширюються антивакцинаторські міфи, і навіщо королеві гомеопат? Чому антибіотики зазвичай можна поєднувати з алкоголем (і до чого тут пиво, гонорея і сифіліс)? Що насправді роблять оксолінова мазь і гематоген та чи варто обклеювати своє тіло тейпами? А також про фітотерапію, інгаляції з вареної картоплі, дієти, уколи, пуповинну кров та інші прогресивні (насправді не дуже) методики розповідає автор книжки, пояснюючи водночас, як критично аналізувати медичну інформацію.
Фус, Світлана. Невже це все через їжу?! Лайфхаки з правильного харчування для підлітків [Текст] / Світлана Фус, Маша Сердюк ; іл. А. Тремполець. — Харків : Читаріум, 2021. — 72 с. : іл.
ISBN 617-7329-61-8
Невже це все через їжу?! Справді так багато залежить від харчування? Так. Особливо важливо дбати про раціон у підлітковому віці, адже саме в цей період організм росте максимально швидко. Познайомитися з основними секретами правильного харчування тінейджери та їх батьки зможуть у книзі «Невже це все через їжу?! Лайфхаки з правильного харчування для підлітків». Книга створена справжніми професіоналами своєї справи Світланою Фус і Машою Сердюк, які порушують не просто актуальні, а життєво важливі питання для підлітків. Вони піднімають такі боязкі теми, які діти рідко обговорюють зі сторонніми: неприємний запах із рота, підвищена пітливість, зайва вага, жовті зуби та інше. Автори надають детальні пояснення усіх процесів, які відбуваються з організмом в період дорослішання, а також діляться простими та дієвими рекомендаціями з харчування в цей період.
Покотило, Олег Степанович. П’ять фундаментальних постулатів пиття води [Текст] / Олег Степанович Покотило. — Тернопіль : ФОП Паляниця В. А., 2021. — 162 с.
ISBN 617-7875-12-2
Від кількості випитої за день води залежить якість дня, а від якості цієї води – кількість днів життя.
Вперше сукупно розкрито 5 фундаментальних постулатів пиття води, які відповідають окремим розділам книги – Чому, Коли, Кому, Скільки і Яку потрібно пити воду. У книзі дано науково обгрунтований рецепт якісної води для кожного. Після прочитаного Ви захочете пити воду, щоб жити довго і щасливо!
Комаровський, Євген Олегович. Триста шістдесят п’ять порад на перший рік життя вашої дитини [Текст] / Євген Олегович Комаровський. — Харків : КЛІНІКОМ, 2021. — 480 с. — (Бібліотека доктора Комаровського).
ISBN 966-2065-38-1
Ця книга продовжує улюблену багатьма серію «Бібліотека доктора Комаровського». Читайте, вчіться, радійте, робіть чудові відкриття, посміхайтеся! Адже написано це все для того, щоб зменшити ймовірність помилок, щоб перший рік життя дитини не перетворився на подвиг і не став важким випробуванням для мами і тата, бабусь і дідусів.
Тут ви знайдете найрізноманітніші поради, актуальність, надійність і ефективність яких підтверджено сучасною медичною наукою і багаторічним досвідом автора. Сподіваємося, що ці рекомендації зроблять догляд за вашим малюком усвідомленим і приємним заняттям.
Озерна, Дарка. Ви це зможете! [Текст] : 7 складових здорового способу життя / Дарка Озерна. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 160 с.
ISBN 617-7544-48-6
У книжці «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя» зібрані актуальні рекомендації щодо різноманітних налаштувань важливих аспектів нашого життя: раціону, налагодження ваги і сну, управління стресом, фізичної активності та медичних обстежень. Авторка аргументує кожну тезу, спираючись на сучасні наукові дані, медичні рекомендації та протоколи діагностики й лікування.
Ви навчитеся зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки і не вдаватися до суворих обмежень. Ця книжка написана для і про сучасних українців та українок, з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів.
Почавши роботу над собою, ви дуже швидко зрозумієте, чого саме потребуєте і як виявити й виправити систематичні помилки. Усе це без жахливих дієт, виснажливих тренувань, смс і реєстрації та не за всі гроші світу.
Морган, Елеонор. Гормони [Текст] : Розмова про жіноче тіло, приголомшливі факти про критичні дні та про те, чому нас треба почути / Елеонор Морган ; [пер. з англ. О. Замойської]. — Київ : Snowdrop, 2020. — 264 с.
ISBN 966-97901-8-7
Науково-популяна розвідка відомої британської журналістки і психологині Елеонор Морган відкриває перед читачами дивовижний і складнющий світ жіночого тіла, а ще не менш дивовижний світ жіночих переживань у пошуках самих себе та свого місця в суспільстві, закони і стереотипи в якому впродовж не одного тисячоліття створювали чоловіки. Багатий, непростий і часто контроверсійний матеріал авторці вдалося викласти максимально доступно, тому книжка стане незамінним путівником для будь-якої жінки на шляху до самопізнання, а для будь-якого чоловіка дороговказом до якнайкращого розуміння своєї коханої, матері, сестри, дочки.
Бісс, Еула. Імунітет. Правда і міфи про щеплення [Текст] / Е. Бісс ; пер. з англ. А. Калинюк. — Київ : Наш формат, 2020. — 200 с.
ISBN 617-7863-45-7
Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.
Авторка цієї книжки, Еула Бісс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.
Блекберн, Елізабет. Кинь виклик старості [Текст] : Як у 60 мати вигляд на 30 і почуватися на 18 / Елізабет Блекберн, Елісса Епел. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 432 с. — (Популярно про науку).
ISBN 617-12-8201-8
Проживши 122 роки, Жанна Кальман стала однією з жінок із найдовшою підтвердженою тривалістю життя в історії. У 85 вона зайнялася фехтуванням, а в 100 років ще їздила на велосипеді. Нонсенс? Факт! Хочете так само? Ця книжка містить важливі відповіді, здатні допомогти нам досягти цієї мети. Інформація, наведена на її сторінках, допоможе полегшити хронічні хвороби і поліпшити здоров’я. Тільки конкретні, підтверджені дослідженнями ідеї, здатні зробити решту вашого життя здоровим, довгим та щасливим.
• Що зовнішність людини говорить про стан її здоров’я
• Налаштування біологічного годинника
• Скільки потрібно спати, аби довше залишатися молодим
• Ефективна схема здорового харчування
• Тренування: скільки вправ буде достатньо
Так, старіння та смерть — факти неминучі, але те, як ми житимемо до свого останнього дня, змінити можна. Жити кращим і повним життям — це залежить від нас!.
Бубновський, Сергій Михайлович. Кінезітерапія на щодень. 365 порад доктора Бубновського [Текст] / [Сергій Михайлович Бубновський] ; перекл. В. Коваленко. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 224 с.
ISBN 966-993-382-9
Сергій Бубновський — доктор медичних наук, професор, автор принципово нових безопераційних методів лікування хребта й суглобів, засновник нового напрямку в медицині — кінезітерапії, в якій сам хворий бере активну участь у своєму видужанні завдяки внутрішнім резервам і розумінню свого тіла.
У своїй книзі доктор Бубновський дає корисні поради тим, хто хоче зберегти чи відновити своє здоров’я. Автор розглядає основні помилки, які виникають через неправильне чи необдуманого підходу до фізичних навантажень, і дає рекомендації, котрі допоможуть відновити здоров’я суглобів, хребта й серцево-судинної системи без ліків і операцій.
Поради, що містяться у цій книзі, будуть корисні для всієї родини — чоловікам і жінкам працездатного віку, молодим батькам, людям старшого покоління.
Батіщева, В. Негативний вплив електронних сигарет на організм людини [Текст] / В. Батіщева // Безпека життєдіяльності. — 2020. — № 1. — С. 6.
– нікотиновий інгалятор, рекомендації батькам підлітків, які курять вейп.
Ґандрі, Стівен Р.. Рослинний парадокс. Приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо [Текст] / Стівен Р. Ґандрі, Олівія Бел-Буель ; з англ. пер. І. Павленко. — 3-є вид. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2020. — 416 с.
ISBN 617-7559-19-0
«Від того, що ми їмо, залежить усе наше життя, а наше здоров’я – від того, що їсть наша їжа», – стверджує доктор медицини Стівен Р. Ґандрі у своїй новій книжці «Рослинний парадокс: приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо». Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити – підкаже доктор Ґандрі. Він сам багато років безуспішно боровся з ожирінням, тому на основі своєї дисертації створив власну систему харчування. Програма «Рослинний парадокс» допомогла йому позбутися численних проблем зі здоров’ям, він без зусиль втратив зайві кілограми і тримає здорову вагу вже багато років. Автор наводить список корисних для здоров’я продуктів, а також рецепти дуже простих у приготуванні страв з них, які сприятимуть досягненню ваших цілей – втратити зайву чи набрати вагу бажану, позбутися хвороб, які заважають повноцінно жити і працювати.
Остергольм, Майкл. Смертельний ворог [Текст] : Людство проти мікробів-убивць / Майкл Остергольм, Марк Олшейкер; пер. з англ. А. Калинюк, А. Гок. — Київ : Лабораторія, 2020. — 320 с.
ISBN 617-7965-04-5
Ми стикаємося з величезною армією смертельних, невидимих ворогів. Нам потрібен план боротьби з ними – перш ніж стане пізно. На відміну від стихійних лих, знищення яких зосереджено на обмеженій території протягом певного періоду днів, та хвороб, які мають руйнівні наслідки, але обмежуються лише людьми та їх сімями, інфекційне захворювання має жахливу силу порушити повсякденне життя в глобальному масштабі, переважаючи державні та приватні ресурси, а торгівля та транспорт перебувають на мілині. У сучасному світі переміщення людей, тварин та матеріалів по планеті простіше, ніж будь-коли, але ті ж досягнення, які роблять сучасну інфраструктуру настільки ефективною, зробили епідемії та навіть пандемії майже неминучими. Отже, що ми можемо – і що потрібно робити для того, щоб захистити себе від смертоносного ворога людства? Спираючись на останню медичну науку, тематичні дослідження, політичні дослідження та важко зароблені епідеміологічні уроки, Deadliest Enemyex вивчає ресурси та програми, які нам потрібно розробити, якщо ми хочемо захистити себе від інфекційних захворювань.
Ветулані, Єжі. Сон Аліси, або Як працює мозок [Текст] / Єжі Ветулані, Марія Мазурек ; худож. М. Вешховський. — Харків : Vivat, 2020. — 72 с. — (Енциклопедії).
ISBN 966-982-194-2
«Сон Аліси, або Як працює мозок» — справжній подарунок юним читачам від професора Єжі Ветулані — видатного науковця й талановитого оповідача, який зміг просто й цікаво пояснити складні наукові поняття.
Діти дізнаються безліч цікавих фактів про мозок:
з чого він складається
які життєві процеси контролює кожна його ділянка
як улаштовані клітини цього найдосконалішого органу
де міститься пам’ять та якою вона буває
як він розвивається і старіє
Розповідь професора супроводжують дотепні ілюстрації, що зроблять захопливою подорож потаємними куточками науки про мозок.
Бєловєшкін, Андрій. Що й коли їсти. Як знайти золоту середину між голодом і переїданням [Текст] / Андрій Бєловєшкін ; пер. А. Долгая. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 256 с.
ISBN 966-993-381-2
У своїй книзі Андрій Бєловєшкін, лікар, кандидат медичних наук, дослідник, спеціаліст у галузі здорового способу життя й культури здоров’я, ділиться своїми знаннями та досвідом, котрі допоможуть читачам оздоровитися.
Метод, пропонований автором, простий — лише 12 правил режиму харчування і 12 правил вибору продуктів. Його головна мета — навчити слухати своє тіло, пізнати свої слабкі місця, приймати правильні харчові рішення й почати отримувати задоволення від їжі. З цієї книги читач дізнається, чим відрізняється емоційний голод від фізичного, яка кількість прийомів їжі в день оптимальна, як із корисних продуктів приготувати смачну страву, чому важливий ритуал прийому та багато іншого. Скориставшись порадами та доступними методиками, кожен уже за кілька тижнів зможе відчути суттєве поліпшення якості життя.
Кухман, Крістіна. Якщо ви надмірно тривожитесь за здоров’я [Текст] / Крістіна Кухман, Діана Сандерс ; [пер. з англ. Н. Мельник]. — Вид. 2-е, допов. — Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2020. — 64 с. — (Сам собі психотерапевт).
ISBN 617-7809-65-3
Серію «Сам собі психотерапевт» відкриває публікація одразу вісьмох книжечок, присвячених найпоширенішим психологічним розладам. Книжечки написані так, щоб людина, яка має певні психологічні проблеми, могла зрозуміти, що з нею відбувається, і дізналася дещо про можливість подолання цих проблем методами когнітивно-поведінкової терапії. Книжечки адресовані широкому колу читачів, зокрема людям, що страждають від психологічних проблем, а також членам їх родин та друзям.
Ця книжечка присвячена проблемі надмірної тривоги за здоров’я. Читач дізнається, що таке надмірна тривога за здоров’я і які ефективні підходи до її подолання за допомогою технік когнітивно-поведінкової терапії.
Ґренемаєр, Дітріх. Велика книга про здоров’я для усієї родини [Текст] / Д. Ґренемаєр ; [пер. з нім. Р. Матієва, іл. М. Тайсен та ін.]. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с.
ISBN 966-10-5846-9
У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси.
Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар.
Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.
Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.
Вітаміни в рослинному світі [Текст] : навч. посіб. / Ю.І. Корнієвський, В.В. Россіхін, А.Г. Сербін та ін. — Запоріжжя : ЗДМУ, 2019. — 372 с.
ISBN 966-417-181-6
Пошук у природі засобів лікування був органічною потребою, як і пошук їжі. Цілющі властивості рослин завжди привертали її увагу. Багато прописів лікарських засобів на основі рослинних джерел, які сторіччями використовувалися в народній медицині, збереглися й до наших днів. Вони все ширше досліджуються та використовуються сучасною науковою медициною.
Пропонований навчальний посібник являє собою узагальнений багаторічний матеріал із вивчення цілющих властивостей лікарських рослин, які містять вітаміни. У виданні наведені відомості з історії відкриття вітамінів, їхня загальна характеристика, а також приділена значна увага рослинним джерелам вітамінів.
Для студентів та викладачів вищої освіти Міністерства охорони здоров‘я України, а також працівників практичної фармації та охорони здоров‘я.
Меркола, Джозеф. Жири на дієті [Текст] : Кетодієта для боротьби з раком, поліпшення роботи мозку та посилення енергійності / Джозеф Меркола; з англ. пер. Т. Семигіна. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2019. — 416 с.
ISBN 617-7561-81-0
Ця книга обов’язкова для прочитання усім, хто хоче привести до ладу своє тіло і не хворіти. Доктор Джозеф Меркола ось уже кілька десятиліть є провідником у здорове життя. Його остання книга — це справжній шедевр, що став результатом багаторічної наукової і практичної діяльності. Доктор Меркола пропонує науково обґрунтовані спростування шаблонів, що склалися, і простягає своїм читачам руку допомоги в боротьбі за міцне здоров’я.
Москоні, Л. Їжа для мозку. Наука розумного харчування [Текст] / Л. Москоні ; пер. з англ. В. Глінка. — Київ : Наш формат, 2019. — 336 с.
ISBN 617-7682-24-9
Наш мозок – особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного – що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну їх частку було ретельно перевірено. То якою має бути їжа для мозку? Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від «Альцгеймера»? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?
Повякель, Л. Поводження з відходами: ризики для здоров‘я людини та довкілля [Текст] / Л. Повякель, С. Сноз, О. Бобильова // Екологічний вісник. — 2019. — № 3. — С. 25-27. — Бібліогр. в кінці ст. (5 назв).
Мудра, І. Складові твого здоров‘я [Текст] / І. Мудра // Колосок. — 2019. — № 3. — С. 18-25.
Програма здорового способу життя, яку розробили лікарі ВООЗ
Сухенко, І. Формування культури здоров’я – необхідний компонент виховання молоді [Текст] / І. Сухенко // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві. — 2019. — № 1(45). — С. 29-36. — Бібліогр. у кінці ст. (26 назв).
Кравченко, Т. Формування ціннісного ставлення до власного здоров’я підлітків у процесі туристсько-краєзнавчої роботи в умовах закладів середньої освіти [Текст] / Т. Кравченко // Спортивний вісник Придніпров’я. — 2019. — № 2. — С. 96-103. — Бібліогр. в кінці ст. (20 назв).
Снайдер, Сакс. Мікроби гарні та не дуже. Здоров‘я і виживання у світі бактерій [Текст] / Д. Снайдер ; [пер. з англ. Я. Лебеденко]. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2018. — 335 с.
ISBN 617-12-4325-5
Ми звикли, що з мікробами слід боротися. А якщо насправді вони — ваші захисники? Ця книжка переверне уявлення людства про мікроби й гігієну. Наводячи цікаві факти з наукових досліджень, Джессіка Снайдер Сакс розповідає, які мікроби є гарними, а які не дуже, звідки вони беруться і як потрапляють до нашого тіла; чи дійсно вони сприяють появі хвороб, або, навпаки, можуть їх подолати; як позбутися мікробів і чи варто взагалі це робити.
Лоза, О. Б. Особиста безпека дитини [Текст] : навч. посіб. / О. Б. Лоза. — Суми : Університетська книга, 2018. — 383 с.
ISBN 966-680-213-9
У посібнику подається розгорнутий аналіз проблеми захисту дитини, запропоновано критерії організації процесу навчання дітей дошкільного віку особистій безпеці, розкрито зміст курсу «Захист життя і здоров‘я дітей, норми поведінки в надзвичайних ситуаціях» та сформульовано головну мету такого навчання – формування в кожної дитини активної життєвої позиції щодо власного життя та здоров‘я, накопичення знань і навичок безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитсадку.