Профорієнтація

Навчальна програма з профорієнтації направлена на залученням батьків, роботодавців та інших зацікавлених сторін до проведення заходів з вибору майбутньої професії учнівської молоді.

Тиждень кар’єрного консультування – 2022

Тиждень профорієнтації – 2021

Куратор програми в бібліотеці: Шалоплут Тетяна Володимирівна

9-11 класи. Спецурок. Як обрати майбутню професію?

 

 

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ВИДАННЯ

Профорієнтаційний буклет для молоді [Електронний ресурс] / власник прав Державна служба зайнятості. — Київ : [б. в.], 2020. — 11с.

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Буклети розроблено за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у рамках спільного плану дій з метою здійснення ефективної профорієнтаційної роботи серед молоді на виконання Меморандуму про співробітництво між Міністерством молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики та Державною службою зайнятості, який підписано 3 червня 2019 року.

Буклети включають ефективні інструменти для молоді, яка прагне свідомо обирати майбутню професію, а також для спеціалістів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні.

Плануванна кар’єри: 6 кроків до успіху [Електронний ресурс] / упоряд. Саприкіна М. — Київ : Юстон, 2017. — 31с.

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для молодих людей, які вже працюють або тільки розпочинають пошук роботи своєї мрії, з планування кар’єри. В посібнику надані конкретні поради щодо кожного з шести етапів розбудови своєї кар’єри, а саме: з планування кар’єри, підготовки резюме, роботи із соціальними мережами, підготовки до співбесіди, першого робочого дня і постійного навчання.

В публікації використано поради компаній, які входять до Українського Пакту для молоді, а саме: 1+1 медіа, Кока-Кола Беверіджиз Україна, lifecell та Nestle.

Керівництво буде корисним для молодих людей, які прагнуть отримати роботу своєї мрії і готові працювати задля цього.

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє в банківській сфері [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2018. — 42c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку банківської сфери в Україні, інформацію про основні професійні напрямки, вимоги

до знань та навичок. Також буклет включає інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів банківської сфери, та рекомендації від топ-менеджерів цієї галузі.

В публікації використано матеріали та поради двох провідних банків України, які є партнерами проекту «Карта професій»: Перший Український Міжнародний Банк та UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP.

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє в юридичній сфері [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2018. — 44c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку юридичної сфери в Україні, інформацію про основні професійні напрямки, вимоги до знань та навичок. Також буклет включає інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів юридичної сфери, та рекомендації від топ-менеджерів цієї галузі.

В публікації використано матеріали та поради чотирьох провідних юридичних фірм України, які є партнерами проекту «Карта професій»: Василь Кісіль і Партнери, Arzinger, Baker & McKenzie та DLA Piper.

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє у сфері ІТ [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2018. — 40c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку сфери інформаційних технологій в Україні, інформацію про основні професійні напрямки, вимоги до знань та навичок. Також буклет включає інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних ІТ-спеціалістів, та рекомендації від топ-менеджерів цієї галузі.

В публікації використано матеріали та поради двох провідних ІТ-компаній України, які є партнерами проекту «Карта професій»: BAKOTECH та SAP.

Твоє майбутнє у сфері торгівлі [Електронний ресурс] / А. Г. Зінченко, Т. Л. Деркач , М. С. Саприкіна та ін. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2018. — 44c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку сфери торгівлі (ритейлу) в Україні, подано інформацію про основні професійні напрями,

вимоги до знань та навичок. Також буклет включає інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів цієї сфери, та рекомендації від топ-менеджерів.

У публікації використано матеріали та поради трьох провідних компаній України, які є партнерами проекту «Карта професій»: «Леруа Мерлен Україна», «Watsons Україна» та Winner Group Ukraine.

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє в аграрній сфері [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2018. — 40c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку аграрної сфери в Україні, інформацію про основні професійні напрямки, вимоги до знань та навичок. Також буклет включає інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів аграрного сектору, та рекомендації від топ-менеджерів цієї галузі.

В публікації використано матеріали та поради п’яти провідних аграрних компаній України, які є партнерами проекту «Карта професій»: Астарта-Київ, Монсанто Україна, Сварог Вест Груп, Сингента та Харвіст Холдинг.

Керівництво буде корисним для молодих людей, що прагнуть отримати роботу своєї мрії і готові працювати задля цього.

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє в галузі металургії [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2019. — 68c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку металургійної галузі в Україні, викладено інформацію про основні професійні напрями, вимоги до знань та навичок. Також буклет містить інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів цієї сфери, та корисні поради від топменеджерів.

У публікації використано матеріали провідної гірничо-металургійної компанії України «Метінвест Холдинг», яка стала партнером проекту «Карта професій».

Деркач, Т. Л.
Твоє майбутнє у гірничодобувній галузі [Електронний ресурс] / Деркач Т. Л., Саприкіна М. С. ; власник прав Центр “Розвитку КСВ”. — Київ : Юстон, 2019. — 68c. — (Карта професій).

Переглянути документ в електронному каталозі (знизу посилання на повний текст)

Анотація

Дана публікація є керівництвом для підлітків, які прагнуть свідомо обирати майбутню професію, а також для батьків та вчителів, які допомагають молоді у професійному самовизначенні. У буклеті описано сучасний стан розвитку гірничодобувної галузі в Україні, викладено інформацію про основні професійні напрями, вимоги до знань та навичок. Також буклет містить інформацію про те, як розвивається кар’єра у різних спеціалістів цієї сфери, та корисні поради від топменеджерів.

У публікації використано матеріали провідної гірничо-металургійної компанії України «Метінвест Холдинг», яка стала партнером проекту «Карта професій».

 

Ким бути? Каталог професій

Освіта в Україні

Вибір професії — серйозний крок. Ми допоможемо довідатися про специфіку різних професій, плюсах і мінусах кожної та зробити усвідомлений вибір.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ – СПИСОК ЗАТРЕБУВАНИХ ПРОФЕСІЙ

Як визначити найбільш затребувані професії? Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправну точку в рішенні йти вчитися по цій спеціальності? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі за фахом? Такі питання задає собі мало не кожен старшокласник і абітурієнт. Дійсно, вибір професії – крок відповідальний. Від того, що ви просто перегляньте список професій, ви навряд чи зможете уберегтися від неправильного вибору. Потрібно не тільки пройти профтестування, а й грунтовно вивчити найбільш затребувані професії майбутнього. У розділі «Каталог професій» кожен абітурієнт знайде найбільш затребувані професії 2009 з описом вимог, обов’язків і навіть місць навчання по професії.

ОН-ЛАЙН КУРСИ

Сучасне резюме та пошук роботи онлайн

Як знайти роботу, як правильно підготувати резюме, як потрапити на співбесіду, як не втратити мотивацію та впевненість в позитивному результаті протягом часом довгих та виснажливих пошуків. Всю практичну інформацію для легкого та ефективного пошуку роботу надасть засновниця та виконавча директорка кар’єрного порталу Happy Monday Анна Мазур. А допоможуть їй запрошені гості: В’ячеслав Лук’янчук (Outreach Manager, Boosta), Ніна Дрозд (блогерка YouTube-каналу «Бабушка 2.0» для людей віку 50+) і Дмитро Бондар (CEO, Boosta).

Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.1 кредиту ЄКТС.

Нові цифрові професії

Стрімкий розвиток технологій значно впливає не тільки на повсякденне життя, але й на вибір майбутньої професії. Кожен школяр мріє про успішну кар’єру, багато хто приглядається до нових, ще вільних ніш ринку праці. Вчителі і батьки не завжди можуть точно відповісти, що ж воно таке, той діджитал… А на які предмети звертати посилену увагу, які навички розвивати, як почати перші кроки в цифрових професіях та врешті — що кожна з них означає і як може проходити типовий день на такій посаді. Саме на ці та багато інших запитань будемо відповідати впродовж освітнього серіалу.

Ви дізнаєтесь про затребувані нові цифрові професії, зокрема: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager. Для пояснення особливостей роботи кожної професії ми запросили успішних практиків своєї справи та у форматі інтерв’ю школярки-ровесниці розпитали про все-все з перших вуст.

Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.1 кредиту ЄКТС.

Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів

У цьому оглядовому серіалі ви дізнаєтесь, як користуватися сучасними інструментами digital-маркетингу для старту власного бізнесу. На прикладі проєкту двох стартаперів — Андрія та Маргарити — ви побачите, для чого потрібно описувати цільову аудиторію, як створювати свій перший сайт без коду, налаштуєте систему отримання заявок, запустите 2 рекламні кампанії в Instagram та Google, а також навчитесь аналізувати отримані результати.

Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.2 кредиту ЄКТС.

Безкоштовна профорієнтаційна платформа «ChoiZY», що має на меті допомогти підліткам обрати професію до душі.

На сайті можна дізнатися про спеціальності журналіста, психолога, викладача, сценариста, менеджера з комунікацій та букера модельного агентства.

Про свою роботу розкажуть розробник чат-ботів у «Facebook», E-commerce та softskill тренер.

Безкоштовна профорієнтаційна платформа «ChoiZY»

Курс “З місця в кар’єру” складається з восьми коротких лекцій, додаткових матеріалів до кожної теми, а також тестів на перевірку отриманих знань. Дивитися відео можна в будь-якій послідовності або обрати лише ті теми, що викликають увагу.

ЛЕКЦІЇ КУРСУ

  1. Наталія Кадя. Навчити мозок вчитися
  2. Олеся Жулинська. Ментороловля. 7 порад успіху
  3. Ольга Роєнко. «Граблі початківця» в бізнесі. Як на них не наступати
  4. Віра Проценко. Кар’єрні перспективи: поради від кар’єрного консультанта
  5. Ірина Чистякова. Підготовка для співбесіди. Практичні поради
  6. Марія Фабрічева. Комунікація та персональні кордони на роботі
  7. Єлизавета Кузьменко. Дискримінація на роботі
  8. Олена Борисова. Time management. Управління часом

ІГРИ, ВІКТОРИНИ, КВІЗИ

Читальний зал пропонує онлайн-гру «Це зробила вона!»

Згадаймо про найвідоміших жінок давньої і сучасної України. Нам є ким пишатися, ким захоплюватися і на кого рівнятися!

Онлайн-гра: «Невідомі професії відомих людей»

Більшість українських та світових знаменитостей, до того, як стати відомими та затребуваними, займалися зовсім не сценою, кіно чи написанням книг . А частенько мили посуд, продавали хот-доги, підробляли сторожами, шоферами. Хоча є й такі, що мали доволі шляхетні професії: вчителя, медика чи юриста.

То ж спробуємо розібратись, ким були у минулому знаменитості та хто вони за фахом?


Квіз “Чи знаєте ви професії?”

 

Навчальна програма бібліотеки та комплекс партнерських заходів в напрямку Профорієнтація сприяють досягненню прогресу та наближають до виконання Глобальних Цілей сталого розвитку 2030