Бібліотекар рекомендує
Йому болить за Україну – Василь Шкляр
Сьогодні, 10 червня, вітаємо з днем народження одного із найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних українських письменників Василя Шкляра! Характерні відмінні ознаки романістики Шкляра – прискіплива увага до історичної доби, складна побудова сюжетів та непрості життєві ситуації, в які потрапляють герої. Кожен роман автора, якого сьогодні називають батьком українського бестселера, викликає неабиякий резонанс у сусільства. Василь Шкляр одним із перших художньо переосмислив і переповів події повстанського руху проти окупаційної більшовицької влади …
Підкорювач з небес: 135 років від дня народження Ігоря Сікорського
Легендарному киянину Ігорю Сікорському, українському та американському авіаконструктору, творцю перших багатомоторних літаків і гелікоптерів, 6 червня виповнюється 135 років від дня народження. Сікорський винайшов понад 30 літальних апаратів. Їх одразу почали застосовувати в безпекових, санітарних і поліцейських цілях, вони брали участь у Першій і Другій світових війнах. Розробки авіаконструктора стали основою для 90% сучасної авіації. Державна бібліотека України для юнацтва пропонує книжкову виставку до ювілею Ігоря Сікорського «Підкорювач небес». #lib4uth …
«Sir Arthur Ignatius Conan Doyle» : до 165-річчя від дня народження Артура Конана Дойла
У травні виповнюється 165 років від дня народження Артура Конана Дойла, знаного англійського письменника, журналіста, публіциста, одного з найяскравіших представників детективного жанру. У творчому доробку Дойла історичні, пригодницькі, фантастичні романи, твори з автобіографічними елементами. В них знайшли своє відображення зацікавленість письменника наукою, надприродними феноменами та його особистий життєвий досвід. Доктор медицини, фахівець в галузі офтальмології, Конан Дойл служив на китобійному судні, полював на тюленів в Гренландії, грав в гольф і …
«To be, or not to be…» До 460-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра
«Будь-хто і будь-де у світі може знайти щось близьке і зрозуміле для себе у творчості Шекспіра». Нік Фулкер, фундація «Місце народження Шекспіра» Він був королем… Королем поезії, королем театру. В історії людства знайдеться небагато рівних йому. Його називали «солодкоголосим Лебедем Ейвону» (Бен Джонсон), «духом, який пронизує весь світ і від якого ніщо не може бути прихованим» (Йоганн Вольфганг Ґете), «дзеркалом всесвітнім» (Пантелеймон Куліш). 23 квітня виповнюється 460 років від дня народження Вільяма Шекспіра, …
ВІЛЬЯМ ШЕКСПІР (1564-1616) / відділ періодичних видань
#відділ_періодичних_видань Вільям Шекспір — англійський драматург, поет, актор, режисер, один із найвідоміших авторів у світовій літературі, основоположник англійської літературної мови. Він автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу з 154 сонетів. Спадщина Шекспіра, без перебільшення, колосальна: його твори перекладено понад 100 мовами, їх вивчає половина школярів та студентів усього світу. Найкращі театри світу незмінно включають в свій репертуар його п’єси, а роль Гамлета мріє зіграти …
Юрій Михайлович Мушкетик (21.03.1929 – 6.06.2019)
Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик — український письменник,визнаний майстер сучасної української прози, Герой України (2009) народився 21 березня 1929 р. в с. Веркиївці (нині Вертіївці) на Чернігівщині (на Поліссі), в сім’ї сільських активістів. Батько був учителем, мати очолювала колгосп. Дитинство майбутнього письменника було тяжким… спочатку голодомор, потім Друга світова війна. Особисті враження про ті драматичні часи згодом ляжуть в основу повісті «Вогні серед ночі» (1959), знайдуть відображення в ряді воєнних новел. Після …
Шевченко Тарас Григорович – 210 років від дня народження
«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприймання, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять. Отже, Шевченко в нас більше, ніж великий поет, – він національний пророк і мученик, розп’ятий і воскреслий». (Євген Сверстюк) Український народ шанує пам’ять свого видатного сина 9 березня. З 1918 року щорічно відзначається День народження Т. Шевченка. По всій Україні встановлені пам’ятники поетові, відкриті …
Сергій Йосипович Параджанов (9.01.1924 – 20.07.1990)
«Найстрашніше — проґавити прекрасне!» (Сергій Параджанов) 9 січня 2024 року виповнюється 100 років від дня народження Сергія Параджанова, геніальна творчість якого належить до культурної спадщини трьох народів – вірменського, грузинського та українського. Вірменин грузинського походження, творець візитної картки українського «поетичного кіно» – фільму «Тіні забутих предків» (1964 р.), яка отримала 39 міжнародних нагород, 24 гран-прі на кінофестивалях (у Мар-дель-Платі, Римі, Салоніках тощо), а за кількістю призів увійшла до Книги рекордів …
Микола Михайлович Амосов (6.12.1913-12.12.2002)
Микола Михайлович Амосов – талановитий вчений, видатний хірург, основоположник біокібернетики в Україні, письменник, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України. Він створив інститут серцево-судинної хірургії та першим здійснив протезування мітрального клапана серця, а на міжнародному рівні він вперше здійснив протезування клапанів серця, що мають антитромботичні властивості. З відзнакою закінчив медінститут. У Другій світовій війні був військовим хірургом, тільки за роки війни прооперував більше чотирьох тисяч …
Хвильовий Микола Григорович (1[13]грудня 1893 – 13 травня 1933)
Культовий український письменник Микола Хвильовий (справжнє ім’я Микола Фітільов; 1893–1933) — один з осново-положників пореволюційної української прози, майстер психологічної новели з елементами романтизму та імпресіонізму. За своє недовге життя став однією з ключових фігур національної літератури й одним з найважливіших представників Розстріляного відродження. Бувши прогресивним та високоінтелігентним митцем, він всіляко підтримував та впроваджував політику “українізації”, творив ідеологію національно-культурного відродження України й виступав за інтеграцію українського в європейську та світову культуру. …