Війна проти української пам’яті : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. : Т. Тарасюк, І. Новоселецька, обкл. : Т. Тарасюк] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2024. – 16 с. – (Розстріляна культура).
Російська війна в Україні забирає не лише життя українців. Вона знищує її культурну спадщину. Руйнуються музеї та університети, церкви й мечеті, театри і бібліотеки.
У бібліографічному списку зібрано електронні ресурси, публікації про втрати бібліотек унаслідок військової агресії, їх роботу в реаліях війни.
Матеріал згруповано за тематичними розділами, а в межах розділів – в алфавітному порядку.
Бібліографічний список адресовано працівникам бібліотек, студентам фахових навчальних закладів та широкому колу читачів, яким не байдужа доля національної культурної спадщини України.
Вони наближали Перемогу: люди культури, яких забрала війна : бібліогр. список / [уклад. Г. Буркацька ; ред. Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 25 с. – (Розстріляна культура. Переоблік бібліографа).
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну з нами немає багато людей культури, літератури, мистецтва – героїв, які наближали Перемогу.
У бібліографічному списку зібрані електронні ресурси, публікації про втрати серед діячів культури, їх творчий доробок у національну спадщину України.
Список складений за алфавітом. Для зручності пошуку інформації радимо скористатись іменним покажчиком.
#Екологічні виклики#Екологія майбутнього : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. Н.Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 12 с. –(#Довкілля#Війна#Інформаційно-бібліографічний фронт).
Інформація, що міститься у виданні допоможе кожному читачу отримати корисну інформацію, про те, як може змінитися довкілля України після війни, про здатність природи до самовідновлення та як цьому відновленню допомогти, адже життєвий сенс кожного українця цьому відновленню сприяти та допомагати іншим розуміти цінність природи.
Бібліографічний список адресується широкому колу читачів, усім, хто цікавиться проблемами екології війни, тим, кому не байдужа доля нашої планети.
Ми віримо, що країна переможе, відновиться і стане ще кращою. А якщо ми допоможемо природі відновитися, то це стане ще однією нашою перемогою!
#Екологічні наслідки війни#Екоцид України [Електронний ресурс] : бібліогр. список / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. В. Вовк ; ред. Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 25 с.
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Війна – це не лише інфраструктурні руйнації та смерті серед населення. На додачу війна несе небезпеку людям та природі навіть там, де активних бойових дій не було чи де вони були раніше. Таке явище називається екоцид – злочини, скоєні проти природи.
Інформація, що міститься у виданні, допоможе згадати основні екологічні наслідки війни, запам’ятати шкоду завдану довкіллю.
Бібліографічний список адресується широкому колу користувачів, всім, кому не байдуже ставлення до рідної природи.
Доки наші збройні сили продовжують бити ворога, ми можемо підтримати тих, хто в умовах війни намагається зберегти наші ліси, степи, річки, моря та врятувати тварин.
РЯТУЙМО ПРИРОДУ У ДНІ ВІЙНИ РАЗОМ!
Правовий статус військовополоненних [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька ; ред. В. Кучерява. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 31 с.
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Кого називають військовополоненими? Які існують правила поводження з військовополоненими у світі? Як обмінюють полонених? Чи можуть обмінювати засуджених військовополонених? Відповіді на ці та інші питання інституту воєнного полону визначаються міжнародним гуманітарним правом, так званим правом війни. Питання міжнародно-правових норм поводження та захисту військовополонених особливо гостро постали в умовах російсько-української війни.
Бібліографічний покажчик пропонує перелік міжнародно-правових та імплементованих в українське законодавство документів щодо військовополонених. Друковані публікації та електронні ресурси конкретизують практику застосування норм і правил поводження та захисту військовополонених у сучасних військових конфліктах з акцентом на війну в Україні.
Бібліографічний покажчик може стати порадником для тих, хто спілкується з військовими, поверненими з полону і допомагає їм швидше адаптуватися.
Толерантність vs війна : до Міжнародного дня толерантності: бібліогр. список / [уклад. Ю. Круть ; ред. Н. Лінкевич] ;Держ. б-ка України для юнацтва.– Київ : [б. в.], 2022.– 10 с.
У бібліографічному списку подано книжкові та періодичні джерела, електронні ресурси про толерантне ставлення людей в суспільстві одне до одного під час воєнних дій в Україні.
Війна як екологічний злочин : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 12 с. – (#Довкілля#Війна#Інформаційно-бібліографічний фронт).
Розв’язана росією війна забирає життя людей, руйнує міста і культурні пам’ятки, а також трагічно шкодить навколишньому середовищу. Природа – мовчазна жертва війни.
Міжнародне право розглядає навмисну шкоду довкіллю як воєнний злочин. Екологи збирають факти екологічних злочинів рф.
Бібліографічний список «Війна як екологічний злочин» містить корисну інформацію, яка допоможе зрозуміти, як війна впливає на довкілля, життя і здоров’я мільйонів людей та долучитися до притягнення країни-агресорки до відповідальності не лише за смерті невинних людей, а й за дії, які можуть призвести до екологічних проблем значної частини Європи.
Зробимо наш маленький вклад задля великої Перемоги!
Сила нескорених: до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 14с.
14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, День українського козацтва та символічну дату утворення Української повстанської армії. Водночас, у цю днину православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці, поєднуючи давнє героїчне минуле України з героїчним сьогоденням.
Бібліографічний список «Сила нескорених» складається з двох розділів: «Нащадки козацького роду», «Степ і воля – козацька доля». Книги, що містяться у списку відтворюють незламність волі й духу українських воїнів за майбутнє нашої держави.
Видання стане у нагоді учням, студентам, викладачам-історикам, усім, хто прагне відчути себе гідними подвигів уславлених воїнів української землі, бажає жити у вільній країні зберігаючи пам’ять про українських героїв.
Вартові пам’яті. Рефлексії на втрату музейних колекцій [Електронний ресурс] : бібліогр. список / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька ; ред. В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 31 с.
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
За півроку повномасштабної російсько-української війни 500 об’єктів культурної спадщини, серед яких 33 музеї та заповідники, зазнали ушкоджень або повністю зруйновані.
Бібліографічний список надає короткі довідки та перелік публікацій про деякі розстріляні, розграбовані, знищені музеї. Матеріал згрупований за адміністративними областями та за алфавітом. Відібрані документи відображають рефлексії українців на втрату частини культурної спадщини України. Бібліографічний переоблік є частиною інформаційного фронту заради збереження нашої ідентичності, культури, історії, вартовими пам’яті про які є музеї.
Наведені електронні ресурси та інформація актуальна станом на 1 вересня 2022 р.
Українців не зламати: до Дня Української Державності : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. В. Кучерява] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 6 с.
Рекомендується для читання українській молоді, та усім, хто хоче сформувати власний погляд на українську історію, переосмислити як колективну пам’ять, так і події недавнього минулого, щоб краще збагнути героїзм наших дідів і батьків, знати про їх подвиги в минулому і не повторити їх помилок у боротьбі за Вільну, Незалежну Українську Державу.
Символ державності та єдності : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 19 с.
Кожна країна, кожна нація має власну символіку – прапор, герб та гімн; поєднання кольорів на одязі та прикрасах. Саме символіка підтримує ближніх в інших країнах, допомагає знайти однодумців серед великої кількості людей і, головне, підкреслює походження кожного з нас та політичні пріоритети.
Біблографічний список «Символ державності та єдності нації» містить інформацію про Державний прапор України, який як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, під знаменом якого ми йшли до проголошення самостійної України, проходимо і наразі, захищаючи свободу та правду, відстоюючи суверенітет і самовизначення.
Маємо надію,що матеріалстане у нагоді кожному свідомому українцю та допоможевизначити свою громадянськупозицію,підтримати незламний дух нації та наблизити нашу перемогу у війні, яку розв’язала росія проти України.
Культура на часі : бібліогр. список /[уклад. Г. Буркацька]; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 10 с. – (Розстріляна культурна спадщина України. Переоблік бібліографа).
Вислів «Культура зараз не на часі» давно став мемом, який блукає там, де загострюються політичні, економічні, соціальні проблеми. Проте, культура на часі завжди, тому, що культура – це важлива частина самоідентифікації народу. Зараз в Україні розгорнутий справжній культурний фронт, тривають бої за цінності, менталітет, за нашу націю. Окупанти вбивають людей, руйнують пам’ятки культури, палять книги, рівняють з землею музеї, театри, історичні і архітектурні перлини України. Зберегти, захистити і передати у спадок українську культуру – покликання і випробування нашого часу.
Сила книготерапії (читання книг у стресових ситуаціях) [Електронний ресурс] : бібліогр. список / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Ю. Круть ; ред. В. Кучерява. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 21 с.
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Читання – це потужна оздоровча процедура. Воно є своєрідним засобом за допомогою якого людина отримує задоволення, душевний спокій, моральне оновлення.
Пропонуємо анотований бібліографічний список, в якому представлено різножанрову літературу, яка допоможе вам у вирішенні складних життєвих ситуацій.
Матеріал анотовано та розміщено за алфавітом.
Книги, позначені зірочкою знаходяться у фондах Державної бібліотеки України для юнацтва.
Розстріляна Мельпомена [Електронний ресурс] : бібліогр. список / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 20 с. (Розстріляна культурна спадщина України. Переоблік бібліографа).
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Під прицілом ворога культура України та українська нація. Пропонуємо короткі інформаційні довідки та перелік публікацій про знищені, пошкоджені, розграбовані заклади культури під час повномасштабної російсько-української війни. Розстріляні театри, філармонії, палаци культури, кінотеатри, молодіжні центри здебільшого мають статус пам’яток культурної спадщини.
Матеріал згрупований за адміністративними областями та за алфавітом і не є повним, адже війна триває до нашої Перемоги. Бібліографічний список «Розстріляна Мельпомена», підготовлений в рамках веб-проєкту «Бібліографічний фронт».
Бібліосвіт [Електронний ресурс] : інформаційний вісник. № 2 (82) 2022 / Державна бібліотека України для юнацтва ; [редкол.:Г. А. Саприкін (голова) та ін.]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2022. — 79 с.
Авторизуйтесь в електронному каталозі, щоб переглянути повний текст видання.
Війна… Бібліотека і війна: тримаємося і перемагаємо разом! Випуск присвячений патріотичному вихованню молоді.
Інформація як щит і меч. Медіаосвіта – вакцина в епоху інформаційних пандемій [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька ; ред. В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2021. — 71 с.
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.
Бібліографічний покажчик – один зі способів протистояти новим загрозам в епоху інформаційних пандемій.
Інфодемія – фейковий потік інформації – хвороба, яка значно обігнала поширення пандемії коронавірусу. Тому покажчик структурований як медичний/бібліографічний протокол надання допомоги для лікування інфодемії: Діагноз; Противірусна/протифейкова імуномоделююча та підтримуюча терапія; Рецепти ліків; Профілактика; Епікриз. Сформувати колективний медіаімунітет допоможе вакціонування кращими українськими проєктами з медіаграмотності, корисними ресурсами, онлайн-курсами. Дієвими пігулками для медіаосвіти стануть посібники, методичні розробки, інноваційні практики. Підтримуюча арт-терапія в дії – це перегляд нових актуальних фільмів, участь і перемога у тематичних іграх, квестах.
Бібліографічний покажчик – щит і меч для тих, хто хоче навчитися захищатися від інформаційних атак, фейків, інформаційних бульбашок і врешті-решт уберегтись від інфодемій.
Життя після війни: реабілітація учасників ООС [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч.-дайджест / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. В. Вовк ; ред. С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2019. — 71 с.
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.
Це бібліографічне видання особливе, бо воно створене для людей, які боролися за свободу, цілісність і незалежність України.
У матеріалі вміщено інформацію про державні та громадські організації, створені для допомоги в реабілітації ветеранів, відомості і бібліографічні описи книг та статей з періодичних видань, веб-бібліографічних ресурсів, присвячених порадам психологів щодо того, як знайти себе у мирному житті, розповідям про успішні випадки адаптації до нього й навіть про успішне започаткування власного бізнесу. В окремих розділах читачі знайдуть добірки фрагментів з текстів, думки та висловлювання ветеранів. Останній розділ допоможе бійцям одержати відповіді на питання стосовно прав учасників бойових дій та бійців, які отримали статус інвалідів війни.
Інформація як щит і меч. Від інформаційної війни до війни сенсів [Електронний ресурс] : інформ.-бібліогр. покажч. / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька ; ред. С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2018. — 75 с.
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.
Бібліографічний покажчик є продовженням і доповненням видання 2014 р. «Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч». Усвідомити нові виклики для України від гібридної, зокрема інформаційно-смислової війни, допоможуть видання і публікації, що висвітлюють сучасні питання державної інформаційної політики, забезпечення інформаційної та кібербезпеки. Покажчик знайомить з теоретичним доробком вчених, історичними витоками гібридної війни проти України. Негативний іиформаційно-психологічний вплив сьогодні відчуває кожний українець, особливо молодь. Протистояти маиіпулятивним технологіям, розвинути навики критичного сприйняття інформації допоможуть ресурси для медіаосвіти та повинної грамотності. На часі для українців публікації про новий досвід агресивного впливу на виборчі кампанії в світі.
Україна, народжена революціями [Електронний ресурс] : історико-бібліогр. матеріали / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. В. Вовк ; ред. В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2018. — 110 с.
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.
У виданні міститься інформація про революційне минуле нашої Батьківщини. Його мета – зацікавити читачів подіями українських революцій XX-XXI ст., знання про них, відновити історичну пам’ять про боротьбу українського народу за свободу, незалежність та державність.
Історико-бібліографічні матеріали рекомендовано передусім учням старших класів, студентам, викладачам історії, бібліотечним працівникам та всім, хто відчуває інтерес до історії та хоче жити у вільній, щасливій країні.
Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч [Текст] : бібліогр. покаж. / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька, А. Саприкін ; консульт. В. Настрадін ; ред. С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2014. — 54 с.
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.
Бібліографічний покажчик «Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч» містить відомості про книги, брошури, статті, електронні ресурси щодо стану, тенденцій та перспектив розвитку інформаційної політики України, безпеку держави, суспільства, людини. Актуальність покажчика зумовлена передусім новими інформаційними викликами громадянському суспільству України. Його мета – сприяння захисту культурного та інформаційного простору України.