Інформаційно-бібліографічний фронт

Толерантність vs війна (До Міжнародного дня
толерантності): бібліогр. список / уклад. Ю. Круть ; ред. Н.
Лінкевич ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022.
– 10 с.

У бібліографічному списку подано книжкові та періодичні
джерела, електронні ресурси про толерантне ставлення людей в
суспільстві одне до одного під час воєнних дій в Україні.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 

 

 

Війна як екологічний злочин : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. : В. Кучерява, Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 12 с. – (#Довкілля#Війна#Інформаційно-бібліографічний фронт).
Розв’язана росією війна забирає життя людей, руйнує міста і культурні пам’ятки, а також трагічно шкодить навколишньому середовищу. Природа – мовчазна жертва війни.
Міжнародне право розглядає навмисну шкоду довкіллю як воєнний злочин. Екологи збирають факти екологічних злочинів рф.
Бібліографічний список «Війна як екологічний злочин» містить корисну інформацію, яка допоможе зрозуміти, як війна впливає на довкілля, життя і здоров’я мільйонів людей та долучитися до притягнення країни-агресорки до відповідальності не лише за смерті невинних людей, а й за дії, які можуть призвести до екологічних проблем значної частини Європи.
Зробимо наш маленький вклад задля великої Перемоги!
З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 

Сила нескорених: до Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 14с.

14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, День українського козацтва та символічну дату утворення Української повстанської армії. Водночас, у цю днину православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці, поєднуючи давнє героїчне минуле України з героїчним сьогоденням.

Бібліографічний список «Сила нескорених» складається з двох розділів: «Нащадки козацького роду», «Степ і воля – козацька доля». Книги, що містяться у списку відтворюють незламність волі й духу українських воїнів за майбутнє нашої держави.

Видання стане у нагоді учням, студентам, викладачам-історикам, усім, хто прагне відчути себе гідними подвигів уславлених воїнів української землі, бажає жити у вільній країні зберігаючи пам’ять про українських героїв.
З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 


Вартові пам’яті. Рефлексії на втрату музейних колекцій
: бібліогр. список / Г.Буркацька  – Київ : [б.в.], 2022. – 31 с.

За півроку повномасштабної російсько-української війни 500 об’єктів культурної спадщини, серед яких 33 музеї та заповідники, зазнали ушкоджень або повністю зруйновані.
Бібліографічний список надає короткі довідки та перелік публікацій про деякі розстріляні, розграбовані, знищені музеї. Матеріал згрупований за адміністративними областями та за алфавітом. Відібрані документи відображають рефлексії українців на втрату частини культурної спадщини України. Бібліографічний переоблік є частиною інформаційного фронту заради збереження нашої ідентичності, культури, історії, вартовими пам’яті про які є музеї.
Наведені електронні ресурси та інформація актуальна станом на 1 вересня 2022 р.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 

Українців не зламатидо Дня Української Державності : бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. В. Кучерява] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – 6 с.

Рекомендується для читання українській молоді,  та усім, хто хоче сформувати власний погляд на українську історію, переосмислити як колективну пам’ять, так і події недавнього минулого, щоб краще збагнути героїзм наших дідів і батьків, знати про їх подвиги в минулому і не повторити їх помилок у боротьбі за Вільну, Незалежну Українську Державу.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 

 

 

Символ державності та єдності: бібліогр. список / [уклад. В. Вовк ; ред. Н. Лінкевич] ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ : [б. в.], 2022. – ….с.

Кожна країна, кожна нація має власну символіку – прапор, герб та гімн; поєднання кольорів на одязі та прикрасах. Саме символіка підтримує ближніх в інших країнах, допомагає знайти однодумців серед великої кількості людей і, головне, підкреслює походження кожного з нас та політичні пріоритети.

Біблографічний список «Символ державності та єдності нації» містить інформацію про Державний прапор України, який як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, під знаменом якого ми йшли до проголошення самостійної України, проходимо і наразі, захищаючи свободу та правду, відстоюючи суверенітет і самовизначення.

Маємо надію,що матеріалстане у нагоді кожному свідомому українцю та допоможевизначити свою громадянськупозицію,підтримати незламний дух нації та наблизити нашу перемогу у війні, яку розв’язала росія проти України.

З електронною версією бібліографічного списка можна ознайомитись за посиланням.

 

 

 

Буркацька, Г.    Культура на часі [Текст] : бібліогр. список / Г. Буркацька. — Київ : [б.в.], 2022. — 10 с.

Вислів «Культура зараз не на часі» давно став мемом, який блукає там, де загострюються політичні, економічні, соціальні проблеми. Проте, культура на часі завжди, тому, що культура – це важлива частина самоідентифікації народу. Зараз в Україні розгорнутий справжній культурний фронт, тривають бої за цінності, менталітет, за нашу націю. Окупанти вбивають людей, руйнують пам’ятки культури, палять книги, рівняють з землею музеї, театри, історичні і архітектурні перлини України. Зберегти, захистити і передати у спадок українську культуру – покликання і випробування нашого часу.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

 

 

 

Буркацька, Г.    Розстріляна Мельпомена [Текст] : бібліогр. список / Г. Буркацька. — Київ : [б.в.], 2022. — 20 с.
З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

Під прицілом ворога культура України та українська нація. Пропонуємо короткі інформаційні довідки та перелік публікацій про знищені, пошкоджені, розграбовані заклади культури під час повномасштабної російсько-української війни. Розстріляні театри, філармонії, палаци культури, кінотеатри, молодіжні центри здебільшого мають статус пам’яток культурної спадщини.

Матеріал згрупований за адміністративними областями та за алфавітом і не є повним, адже війна триває до нашої Перемоги. Бібліографічний список «Розстріляна Мельпомена», підготовлений в рамках веб-проєкту «Бібліографічний фронт».

 

 

 

Інформація як щит і меч. Медіаосвіта – вакцина в епоху інформаційних пандемій [Електронний ресурс] : бібліогр. покажч. / Г. Буркацька ; ред. В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : Державна бібліотека України для юнацтва, 2021. — 71 с.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

Бібліографічний покажчик – один зі способів протистояти новим загрозам в епоху інформаційних пандемій.

Інфодемія – фейковий потік інформації – хвороба, яка значно обігнала поширення пандемії коронавірусу. Тому покажчик структурований як медичний/бібліографічний протокол надання допомоги для лікування інфодемії: Діагноз; Противірусна/протифейкова імуномоделююча та підтримуюча терапія; Рецепти ліків; Профілактика; Епікриз. Сформувати колективний медіаімунітет допоможе вакціонування кращими українськими проєктами з медіаграмотності, корисними ресурсами, онлайн-курсами. Дієвими пігулками для медіаосвіти стануть посібники, методичні розробки, інноваційні практики. Підтримуюча арт-терапія в дії – це перегляд нових актуальних фільмів, участь і перемога у тематичних іграх, квестах.

Бібліографічний покажчик – щит і меч для тих, хто хоче навчитися захищатися від інформаційних атак, фейків, інформаційних бульбашок і врешті-решт уберегтись від інфодемій.

 

 

Інформація як щит і меч. Від інформаційної війни до війни сенсів [Електронний ресурс] : інформ.-бібліогр. покажч. /  Г. Буркацька ; ред. С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич. — Київ : Державна бібліотека України для юнацтва, 2018. — 75 с.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

Бібліографічний покажчик є продовженням і доповненням видання 2014 р. «Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч». Усвідомити нові виклики для України від гібридної, зокрема інформаційно-смислової війни, допоможуть видання і публікації, що висвітлюють сучасні питання державної інформаційної політики, забезпечення інформаційної та кібербезпеки. Покажчик знайомить з теоретичним доробком вчених, історичними витоками гібридної війни проти України. Негативний іиформаційно-психологічний вплив сьогодні відчуває кожний українець, особливо молодь. Протистояти маиіпулятивним технологіям, розвинути навики критичного сприйняття інформації допоможуть ресурси для медіаосвіти та повинної грамотності. На часі для українців публікації про новий досвід агресивного впливу на виборчі кампанії в світі.

 

Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч : бібліогр. покажч. / уклад. : Г. Буркацька, А. Саприкін ; консультант і авт. передм. В. Настрадін ; ред. : С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – К., 2014. – 54 с.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

Бібліографічний покажчик «Протидія інформаційним війнам: інформація як щит і меч» містить відомості про книги, брошури,
статті, електронні ресурси щодо стану, тенденцій та перспектив розвитку  інформаційної політики України, безпеку держави, суспільства, людини. Актуальність покажчика зумовлена передусім новими інформаційними викликами громадянському суспільству України. Його мета – сприяння захисту культурного та інформаційного простору України.

 

Україна, народжена революціями [Текст] : іст.-бібліогр. матер. / Державна бібліотека України для юнацтва ; [уклад. В. Вовк ; відп. за вип. Г. Саприкін]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2018. — 110 с.

З електронною версією видання можна ознайомитись за посиланням

У виданні міститься інформація про революційне минуле нашої Батьківщини. Його мета – зацікавити читачів подіями українських революцій XX-XXI ст., знання про них, відновити історичну пам’ять про боротьбу українського народу за свободу, незалежність та державність.

Історико-бібліографічні матеріали рекомендовано передусім учням старших класів, студентам, викладачам історії, бібліотечним працівникам та всім, хто відчуває інтерес до історії та хоче жити у вільній, щасливій країні.