25/08

«Безпечна країна»

Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» (далі – Організатор/Виконавець) спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України, Моторного транспортного страхового бюро України проводить Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт в рамках проекту «Безпечна країна».

Конкурс спрямований на:

 • висвітлення проблематики, пов’язаної з безпекою життєдіяльності, широке інформування населення, в першу чергу, молоді, щодо основних складових безпеки життя, оприлюднення реальних проблем на місцях та поширення цієї інформації з метою подальшого поліпшення ситуації, пропаганди соціальної відповідальності молоді;
 • запобігання проявам усіх видів насильства і травматизму у закладах освіти;
  привернення уваги молоді та педагогічних працівників до проблематики насильства і травматизму та профілактики цих явищ; широкого інформування громадськості про проблему та методи запобігання усім видам насильства і травматизму, в тому числі, булінгу, смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод;
  формування безпечного та інклюзивного шкільного середовища для всіх учасників навчального процесу.

Мета конкурсу

Привернення уваги громадськості до:

 • питань безпеки життєдіяльності, активізація протидії таким явищам, як порушення правил безпеки на транспорті, булінг, насильство в сім’ї, забруднення навколишнього середовища, порушення пожежної безпеки, відсутність алгоритмів дій в нестандартних та надзвичайних ситуаціях;
 • збільшення кількості фактів булінгу (цькування) в закладах освіти і кібербулінгу в мережі Інтернет та складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в Україні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП;
 • виховання молодого покоління, активізація діяльності учнівської молоді щодо запобігання проявам усіх видів насильства та травматизму у закладах освіти;
  розвиток творчих здібностей підростаючого покоління.

Теми конкурсу

Індивідуальні та колективні учнівські роботи на тему:

 • «Молодь за безпеку дорожнього руху»;
 • «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти»;
 • «Інклюзія в освітніх закладах» (спеціальна номінація).

Колективні роботи шкільних студій можуть бути з таких підтем:

 • безпека дорожнього руху, зниження смертності та травматизму на дорогах;
 • екологічне середовище – наше ставлення до довкілля;
 • навички поведінки в екстрених ситуаціях;
 • викорінення булінгу та некоректного ставлення викладачів до дітей, а також дітей до викладачів;
 • вільна тема – усі аспекти безпеки життєдіяльності.

Вільна інтерпретація теми соціальної важливості дотримання правил безпечної поведінки суспільством.

За першими двома темами конкурсу («Молодь за безпеку дорожнього руху», «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти») фото- та/чи відеоробота має виглядати як соціальна реклама з тематики протидії булінгу або безпеки дорожнього руху й бути спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки у закладах освіти, на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, на популяризацію правил взаємоповаги, безпечного користування мережею Інтернет, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки в автомобілях, тощо.

За спеціальною номінацією «Інклюзія в освітніх закладах» відеоробота має виглядати як соціальна реклама з тематики формування безпечного та інклюзивного шкільного середовища й бути спрямована на пропаганду толерантної поведінки у закладах освіти, на популяризацію правил взаємоповаги та рівності.

За третім напрямком конкурсу (колективні роботи шкільних студій) відеоробота має виглядати як журналістський сюжет (репортаж, інтерв’ю, розповідь, інший жанр), в якому порушуються конкретні питання безпеки життєдіяльності в реальному житті, демонструються приклади недостатньої уваги щодо організації безпеки життєдіяльності (зокрема, організація руху на дорогах, на пішохідних переходах, небезпечні для дітей маршрути переміщення до навчальних закладів, використання транспорту в недозволених місцях, стихійні пішохідні переходи через дорогу, ігнорування сигналів світлофора, дорожніх знаків і розмітки, помилково встановлені дорожні знаки, ігнорування ременів безпеки та дитячих крісел у автівках; стихійні звалища сміття, відсутність сортування сміття, стан парків і лісових масивів в межах населених пунктів та за містом; порушення в громадських місцях правил пожежної безпеки, безвідповідальне ставлення до організації дитячих майданчиків, небезпечні місця для ігор дітей, такі, як будівництво і занедбані будівлі; випадки некоректного ставлення до дітей; організація стихійних пляжів; відсутність умов для надання домедичної допомоги, тощо).

Учасники конкурсу

До участі у конкурсі за першими двома темами («Молодь за безпеку дорожнього руху», «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти»), а також темою спеціальної номінації «Інклюзія в освітніх закладах», запрошується молодь – учні та вихованці закладів освіти. Без вікових обмежень. Учасники до 14 років – за наявності згоди батьків/опікунів.

Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною.

До участі в конкурсі за третім напрямком конкурсу запрошуються шкільні телестудії, творчі студії, аматорські продакшн-студії та творчі колективи навчальних закладів.

Умови конкурсу

Конкурс проводиться протягом травня – листопада 2020 року, із підведенням підсумків у листопаді 2020 р.

Кількість робіт (творів) від автора чи колективу – одна (фото- або відеоробота, які розкривають теми конкурсу).

У колективних роботах обов’язково вказується інформація щодо кожного учасника, зазначаються відомості про авторський колектив або автора роботи.

Учасник або колектив учасників конкурсу, разом з фото- чи відеороботою, зобов’язані надати письмовий дозвіл від автора (авторів, правовласників) на використання твору (примірник дозволу додається). Учасники конкурсу гарантують наявність у них авторських прав на твори, що беруть участь у конкурсі, прав та дозволів на використання зображень третіх осіб та будь-яких інших зображень. Будь-які претензії з боку третіх осіб щодо авторських прав на фото- /відеороботи або їхнього неправомірного використання організаторами/виконавцями конкурсу вирішуються учасниками самостійно, без залучення організаторів та/або виконавців конкурсу.

Участь у конкурсі означає, що його учасник ознайомлений та повністю погоджується з цими правилами.

Забороняється пропонувати до участі в конкурсі твори, авторські та/чи суміжні права на які не належать учаснику/ колективу учасників.
Твір має бути оригінальним, не скопійованим з інших джерел та створеним особисто учасником/колективом учасників конкурсу, а також відповідати вимогам чинного законодавства з питань авторського права, у тому числі в контексті розміщення в Інтернет-просторі: https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/copyrightguidelines?hl=ru#strategies-zippy-link-3

При подачі творів на конкурс його учасник, (незалежно від того, буде він обраний переможцем у конкурсі, чи ні), надає організаторам та виконавцям дозвіл (невиключні права інтелектуальної власності) на використання творів, включаючи суміжні права, у всьому світі, в тому числі дозвіл на публічний показ, відтворення, розповсюдження у будь-який спосіб фото- та відеоробіт, наданих для участі в конкурсі, а також гарантує, що учасником конкурсу отримано згоду на проведення фото- та/або відеозйомки всіх осіб, зображених у творах. Згода на використання твору надається учасником організаторам та/або виконавцям на весь строк чинності майнових прав на такі твори. Зазначений дозвіл на використання творів надається учасником конкурсу безоплатно.

Беручи участь у конкурсі, учасник розуміє та погоджується з тим, що твори можуть використовуватися організаторами та/або виконавцями конкурсу повністю або частково у всьому світі, без виплат винагороди за будь-яке використання безстроково, без подальшої компенсації або перегляду такої згоди. Учасник конкурсу також підтверджує та погоджується, що твори можуть використовуватися цілком або частково, окремо або разом з іншими роботами, з будь-яким використанням прав інтелектуальної власності, а також можуть бути змінені, відредаговані або доповнені, використані у відмінній від оригіналу або комбінованій формі чи будь-яким іншим чином на розсуд організаторів та/або виконавців, що не буде вважатися порушенням прав інтелектуальної власності, які належать учаснику конкурсу.

ДО УВАГИ: Оргкомітет не листується з учасниками конкурсу.

До участі у конкурсі не допускаються фото- та відеороботи політичного змісту; прямого рекламного характеру; риторики ненависті чи зневаги, закликів до насильства, сцен насилля; плагіат; роботи, що містять зображення фізичних осіб, використані без наявності відповідного дозволу; роботи з порушенням авторських прав третіх осіб. Забороняється пропонувати до участі в конкурсі твори, авторські та/чи суміжні права на які не належать учаснику/ колективу учасників!

Беручи участь у конкурсі, кожен учасник тим самим підтверджує свою згоду на передачу, збір, обробку і використання його персональних даних. Персональні дані учасників конкурсу будуть використовуватися виключно виконавцями/ організаторами або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням конкурсу і не передаватимуться жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із цим конкурсом. Виконавцями/організаторами або уповноваженими ними особами будуть вжиті всі заходи безпеки щодо персональних даних, наданих учасниками конкурсу, згідно з Законом України «Про захист персональних даних».

Правила можуть бути змінені та/або доповнені організаторами до початку конкурсу. У випадку затвердження та оприлюднення Правил організаторами будь-які зміни та/або доповнення до них можливі у тому самому порядку, який визначено для інформування про правила. Такі зміни та/або доповнення набувають чинності з моменту їхнього оприлюднення організаторами.

Вимоги до конкурсних робіт

Фоторобота:
розмір та формат фото:
– цифрове: не менш ніж 2500 px з більшої сторони знімка, об’єм обмеження 2,5 Мб;

– друковане: А4;

Фоторобота супроводжується назвою з зазначенням прізвища, ім’я та віку автора, назви навчального закладу, області, міста, району.

Якщо фото надіслане поштою – до роботи додається етикетка (10 x 6см), справа унизу або на зворотній стороні фото: назва роботи, прізвище, ім’я і вік автора, назва навчального закладу, область, місто, район, особистий підпис учасника віком від 14 років та/або підпис одного з батьків/опікунів для учасників віком до 14 років).

заява учасника (завантажити);
відповідність вимогам: https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/copyright-guidelines?hl=ru#strategies-zippy-link-3
2. Відеоробота:

тематичне відео хронометражем до 60 секунд. Умов щодо наявності або відсутності відеомонтажу – немає;
відеоробота не може повторювати ідеї або фрагменти соціальних відеоматеріалів, розповсюджених раніше, або в момент проведення конкурсу засобами масової інформації, в Інтернеті та в рекламних блоках на телебаченні.
відеоробота супроводжується назвою із зазначенням прізвища, ім’я і віку автора, назви навчального закладу, області, міста, району, особистий підпис учасника віком від 14 років та/або підпис одного з батьків/опікунів для учасників віком до 14 років;
заява учасника (завантажити);
відповідність вимогам: https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/copyright-guidelines?hl=ru#strategies-zippy-link-3
3. Студійна робота:

тематичне відео хронометражем до 180 секунд. Умов щодо наявності або відсутності відеомонтажу – немає;
відеоробота супроводжується назвою із зазначенням назви колективу, повної назви навчального закладу, області, міста, району;
формат відео – MP4, роздільна здатність та співвідношення сторін – 1080p (1920 х 1080), 720p (1280 х 720), 480p (854 х 480), 360p (640 х 360) або 240p (426 х 240);
відеоробота не може повторювати ідеї або фрагменти соціальних відеоматеріалів, розповсюджених раніше, або в момент проведення конкурсу засобами масової інформації, в Інтернеті та в рекламних блоках на телебаченні.
Музика і відео інших авторів, захищених авторським правом, у відеороботі може використовуватися хронометражем не більше ніж 10 секунд.

ДО УВАГИ: Не підлягають розгляду роботи, які виконані або надані без дотримання умов конкурсу та вимог до робіт. Роботи подаються у чітко зазначений термін.

Критерії оцінювання конкурсних робіт

відповідність меті і завданням конкурсу;
максимальне розкриття тематики конкурсу;
якість відео та фото;
рівень художнього виконання;
оригінальність та майстерність роботи;
індивідуальність і креативність;
відповідність слогана сюжетно-композиційному змісту роботи.

Порядок подання робіт

ДО УВАГИ: Термін подання робіт до 18 жовтня 2020 року.

КРОК 1: На сайті dopomogadtp.com у меню КОНКУРС на головній сторінці сайту обираємо необхідну тему:

Молодь за безпеку дорожнього руху;
Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти;
Інклюзія в освітніх закладах;
Студійна робота за темами.
КРОК 2: Натискаємо: «Завантажити роботу»;

КРОК 3: Заповнюємо всі необхідні поля;

КРОК 4: Натискаємо: «Надіслати роботу»;

КРОК 5: На електронну адресу konkursbdr@gmail.com надсилаємо заяву учасника/дозвіл (завантажити на сайті www.dopomogadtp.com у розділі: Конкурс)

КРОК 6: Оригінал письмового дозволу від автора (авторів, правовласників) на використання твору відправити за адресою: 01019, а/с 217, м. Київ, Україна.

Довідкова інформація за тел: 068-466-43-82, 044-466-67-89.

Підведення підсумків та нагородження переможців

Автори кращих фото- та відеоробіт будуть відзначені грамотами та цінними подарунками.

З найкращих фоторобіт буде створена виставка, також фотороботи можуть бути використані для соціальної реклами на телебаченні та в мережі Інтернет.

Найкращі відеоролики будуть продемонстровані на сайтах та в соціальних мережах організаторів, а також можуть бути використані для соціальної реклами на телебаченні та в мережі Інтернет.

Інформація про підсумки Всеукраїнського конкурсу буде оприлюднена на сайтах та в соціальних мережах організаторів.