06/02

Конкурс заявок для бібліотек «Працюємо на перемогу»

ВГО Українська бібліотечна асоціація оголошує Конкурс заявок на отримання благодійної допомоги «Працюємо на перемогу» для підтримки українських бібліотек під час війни.

Українська бібліотечна асоціація адмініструватиме цей Конкурс, використовуючи кошти, отримані від «Фонду підтримки українських бібліотек» Американської бібліотечної асоціації, яка створила цей фонд у співпраці з нами та акумулює благодійні внески американців, спрямовані на допомогу українським бібліотекарям. Американські колеги прагнуть допомогти українцям зберегти бібліотеки і бібліотечні колекції, безупинно надавати бібліотечні послуги, а також надати матеріальну допомогу бібліотекарям, постраждалим від російської навали.

Загальний розмір благодійної допомоги, яку розподілятиме ВГО Українська бібліотечна асоціація на конкурсних засадах, – 500 тис. грн. З метою прозорості та чесності у виділенні благодійної допомоги Президія Асоціації затвердила Положення про Програму благодійної допомоги ВГО Українська бібліотечна асоціація, відповідно до якого ухвалювати рішення про надання допомоги буде Наглядова рада за поданням Президії Асоціації.

Склад Наглядової ради:

  • Валентина Пашкова, голова Експертної ради ВГО Українська бібліотечна асоціація,
  • Вероніка Селега, співзасновниця ГО «Бібліотека майбутнього»,
  • Віктор Круглов, голова Наглядової ради Корпорації «Ранок».

Грошова підтримка призначена для:

  • фінансування проєктів з відновлення роботи та збереження українських бібліотек, які постраждали в результаті бойових дій чи дій окупаційних військ і адміністрацій (у тому числі ремонтних робіт, придбання обладнання, поповнення книжкових фондів та інших ресурсів);
  • зміцнення ресурсної бази бібліотек, які надають послуги внутрішнім переселенцям, ветеранам бойових дій, тим, хто вчиться онлайн тощо;
  • підтримки бібліотекарів, які внаслідок бойових дій опинилися в складних життєвих обставинах.

Заявки на благодійну допомогу постраждалим бібліотекарям запрошуємо подавати до партнера Української бібліотечної асоціації ‒ Благодійного фонду «Бібліотечна країна» (умови див. тут). Фонд «Бібліотечна країна» на ці потреби отримає від нас 50 тис. грн.

На конкурсній основі будуть підтримані заявки 9-ти бібліотек на 50 тис. грн. кожна.

Для участі у Конкурсі заявок для бібліотек «Працюємо на перемогу» необхідно заповнити анкету встановленої форми та надіслати її на адресу Виконавчого офісу info@ula.org.ua до 15 лютого 2023 року.

Візьміть до уваги! Важливо!

У разі позитивного рішення щодо вашої заявки ви отримаєте офіційне повідомлення від Виконавчого офісу Асоціації. Виділені кошти будуть перераховані безпосередньо виконавцям робіт, надавачам послуг або постачальникам товарів. Вам необхідно буде надати їхні реквізити за запитом та сприяти комунікації в укладанні відповідних угод, їхнього фінансування та виконання.

У процесі та після використання благодійної допомоги керівництво бібліотеки має написати короткий звіт і надати фотографії, які будуть оприлюднені Українською бібліотечною асоціацією для інформування благодійників та громадськості про використання пожертв.