27 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек Державна бібліотека України для юнацтва провела Всеукраїнський бенефіс бібліотекаря «Бібліотекар як автор, письменник поет” на платформі Zoom.
Були запрошені до участі талановиті бібліотечні фахівці з усіх регіонів України, які презентували свої творчі напрацювання: поезію та прозу.
Подію модерувала Тетяна Сопова, заступниця директора Державної бібліотеки України для юнацтва. З вітальним словом виступив Георгій Саприкін, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Державної бібліотеки України для юнацтва.
Бібліотекарі замилували яскравістю їх творчості, багатством жанрів, неймовірною кількість поезій та прози. Учасники мали можливість дізналися про творчі збірки бібліотекарів, співпрацю з іншими авторами, про читання та багато цікавого. Зустріч талановитих бібліотекарів стала віртуальним майданчиком для спілкування та обміну творчим досвідом.
Цікавою та змістовною була презентація від Наталії Степанчук, менеджерки дитячих проєктів видавництва “Дух і Літера”, яка познайомила з письменниками та письменницями, які працюють та раніше працювали в бібліотеках України.
Була зворушливою поезія Наталії Марченко, що линула від серця. Також залишили глибинний слід поетичні твори збірки “Аорта” Тетяни Мороляк, поетеси, психологині (м.Ужгород) про лікування поезією та про пережитий жіночий біль.
Щемливі почуття залишились від розповіді Лесі Гук, директорки Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, заслуженого працівника культури України про своє село, краєвиди, які описані в збірці “Смак води з отчої криниці”.
Цікавою та змістовною була розповідь Світлани Гресь, в.о. директора Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Житомирської обласної ради, письменниці, громадської діячки. Про літературний світ Житомирщини вона розповіла у своєму творові “Сучасна книга на літературній мапі Житомирщини”.
Зворушливо читала свої поезії Тетяна Петрушко, авторка поетичних творів, волонтерка, яка працювала у Вінницькій обласній бібліотеці для юнацтва.
Свою поетичну збірку “Перепрошивка” презентувала та читала поезії Олена Ольшанська, редакторка I категорії Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва.
Олена Колінько, дитяча та підліткова письменниця, провідна бібліотекарка відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара, популяризаторка читання розповіла про свій твір “Вітри Великого Лугу” та свою екоповість “Глиняний птах” присвячений довкіллю, школі та підліткам.
Презентувала також свою поетичну збірку “На околицях білих пелюсток” Юлія Манойленко, українська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України, бібліограф сектору краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара.
Зворушливою була презентація творчості та поетичне читання із збірки “Війна.Поезія.Мир” від Євгена Ковальчука, бібліотекаря Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука, який родом з Олешок, що на Херсонщині.
Валентина Григір, директорка КЗ Новогородківської публічної бібліотеки Новгородківської селищної ради (Кіровоградська обоасть) читала свою поезію та розповіла про літературний клуб “Світоч”.
Про свою діяльність в українській діаспорі у свєму виступі “Вікнами до сонця” розповіла Віра Марущак, бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, яка зараз знаходиться у Німеччині.
Світлана Вовк, бібліотекарка Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва читала вірш-молитву “Боже, почуй Україну”. Також розповіла, що відбудовано бібліотеку, яка відновлюється і працює завдяки допомозі Польщі, США та місцевої влади.
Олена Терещенко, бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності Центральної міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського (м.Чернігів) цікаво розповіла про свій творчий твір “Симаргл на підвіконні”. Вона працює у жанрі пригод та фентезі для підлітків. Також розповіла про обмін досвідом з польськими колегами.
Читав свою глибоку поезію, ліричні вірші Федір Пилипенко, в.о. директора Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка, поет, письменник, журналіст масмедія. Також читала свої надзвичайні авторські поезії
Катерина Вербівська, завідувачка відділу читальних залів та авторка 10 поетичних збірок.
Розповіла про свою співпрацю з відомими українськими сучасними письменниками та познайомила зі своєю творчістю Ірина Громик, дитяча письменниця, казкарка, директорка Комунальний заклад “Публічна бібліотека” Клеванської селищної ради (Рівненська область). Вона зачитала свої вірші та прозовірші, розповіла про свої книги, публікації та творчу діяльність.
Марина Ращик, поетеса, бібліотекарка Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка читала свою поезію “У нашому місті осінь”.
Прочитала гарну поезію та наспівала акапельно куплет пісні “Батьківська долина”
Лілії Литвин, директорка Публічної бібліотеки відділу культури Кагарлицької міської ради.
Всі учасники бенефісу бібліотекаря неймовірно талановиті, різноманітні та цікаві. Неодноразово пролунали слова подяки за невимушену атмосферу, цікаве спілкування, обмін творчістю та можливість віртуальної зустрічі і спілкування.
Йдемо разом до Перемоги! #lib4uth
Наталія Боговін
завідувачка відділу зв’язків з громадськісю,
Державної бібліотеки України для юнацтва