03/11

Унікальне мистецьке видання Іви Павельчук поповнило фонди нашої Бібліотеки

Нещодавно відділ мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва отримав у дар від заслуженого художника України, доцента кафедри живопису і композиції, в.о. декана факультету образотворчого мистецтва та реставрації Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури – НАОМА  Ігоря Мельничука
чудовий подарунок – унікальне мистецьке видання Іви Павельчук з дарчим написом художника “У задзеркаллі постімпресіонізму: живопис Ігоря Мельничука”

Це видання продовжує фундаментальне дослідження: “Постімпресіонізм в українському живописі ХХ – початку ХХІ століть: історичні витоки, джерела інспірацій, специфіка розвитку” (2020), у якому в міжнародний науковий обіг було вперше введено поняття “український постімпресіонізм”.

Актуальність проблематики зумовлена необхідністю осмислення феномену постімпресіонізму в українському образотворчому мистецтві на зламі XX-XXI століття. Висвітлено культурфілософський феномен постімпресіонізму з його підкресленою увагою до національної специфіки сприйняття, що було абсолютно неприйнятним у період радянськой культурної стагнації. Аналіз асоціативно-символічної природи постімпресіоністичного живопису розкриває сучасный європейській аудиторії самобутність незламного українського темпераменту, загартованого у протидії іноземним завойов никам.

Досліджено та систематизовано уперше основні тенденції у творчості І. Мельничука 1990-2020-х років у жанрах пейзажу, портрета та тематичної композиції.

Для студентів спеціальностей “Історія мистецтва”, “Дизайн”, а також науковців, аспірантів та всіх небайдужих до історії української культури та її значення у світовому контексті.”

Щиро дякуємо за співпрацю та натхнення !