26/10

 Медіаграмотність як сучасна потреба інформаційного суспільства: науково-практичний консультаріум для шкільних бібліотекарів

25 жовтня 2023 року в рамках Глобального тижня медіа грамотності в Державній бібліотеці України для юнацтва відбувся науково-практичний консультаріум для шкільних бібліотекарів та педагогів-організаторів шкіл м. Києва на тему: “Медіаграмотність як сучасна потреба інформаційного суспільства”.

Організатори заходу: Катерина Тишкевич, завідувачка науково-методичного відділу та Тетяна Якушко, заступниця директора з інформаційних технологій Державної бібліотеки України для юнацтва.

Координатор заходу: Оксана Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, куратор курсів бібліотекарів загальносередньої освіти.

Тетяна Якушко, заступниця директора з інформаційних технологій ДБУ для юнацтва докладно охарактеризувала та надала поради щодо святкування Всесвітнього для тижня медіа та інформаційної грамотності від ЮНЕСКО. Докладно розповіла про ресурси Державної бібліотеки України для юнацтва з цифрової освіти та медіаграмотності. Рекомендувала курси з підвищення рівня цифрових компетентностей бібліотечних фахівців.

Яна Погребнюк, методистка відділу роботи з електронними ресурсами ДБУ для юнацтва охарактеризувала та надала посилання на інформаційні та методичні ресурси з медіаграмотності, зокрема: Детектор медіа, Дія, Фільтр, Навчальні програми ДБУ для юнацтва тощо.

Світлана Бадрук, завідувачка відділу інформаційно-бібліографічної роботи ДБУ для юнацтва розповіла про репертуар інформаційно-бібліографічних матеріалів Бібліотеки. Окремо наголосила на виданнях корисних як для бібліотекарів шкільних бібліотек, так і педагогів-організаторів. Анонсувала про нові видання, зокрема: бібліографічний порадник «Формуємо життєстійкість», який підготовлено в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», бібліографічний довідник «Дерусифіковані топоніми Києва» та черговий випуск «Молодь в українському суспільстві» (випуск 24).

Катерина Тишкевич, завідувачка науково-методичного відділу ДБУ для юнацтва зазначила, що медіаосвіта спрямована на розвиток медіакультури особистості, що дозволяє індивідам навчатися разом та обмінюватися думками. Крім того, охарактеризувала онлайн-середовище бібліотек України для юнацтва, молоді та принципи мережевої спільноти щодо формування медіаграмотноситі у молодіжному середовищі.