27/03

Зустріч з молодим київським поетом Юрієм Баланчуком

26 березня на завершення першого Національного тижня читання поезії 2024 в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулась поетична зустріч з молодим київським поетом Юрієм Баланчуком, за сприяння Громадської організації Джерело натхнення: об’єднання людей з обмеженими можливостями
Юрій розповів про себе і свої захоплення, презентував свою першу збірку віршів «Вірші останніх років» (2024) де представлені патріотичні та ліричні вірші українською та білоруською мовами.
Послухати вірші Ю. Баланчука завітало багато людей з Київського міського комунального центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Трамплін», ГО ОІ «Джерело натхнення», Київського міського центру соціальної, психологічної, професійної та трудової реабілітації «Аскольд», що стало поштовхом для знайомства та міжособистісного спілкування.
Експромтом став батл між починаючими поетами Юрієм Баланчуком та Олександром Шаєвим.
Також неймовірне враження перед поетичною зустріччю на відвідувачів справила Виставка петриківського розпису Ганни Шостак “Гармонія кольору – гармонія душі” Ганна Шостак
На останок всі залишились переглянути сімейну комедію в рамках бібліотечного кіноклубу «Зміна» всеукраїнської мережі кіноклубів.
Публікуємо враження Олександра Шаєва (КМКЦ “Трамплін”) від поетичної зустрічі з Юрієм Баланчуком.
Збірка вірші Юрія «Вірші останніх часів» вражає багатим історичним епосом останніх подій в розпал війни між росією та Україною, в якій автор передав любов до рідного краю, патріотизм і боротьбу всього українського народу.
У збірку ввійшли також ліричні вірші про кохання, написані з особливою ніжністю, філософські роздуми над сенсом швидкоплинного земного життя, історичні вірші про минуле смутних часів києвської землі, що вражають правдивими історичними подіями. Також автор переклав вірші в літературній обробці на білоруську мову.
Дякуємо талоновитому поету Юрію Баланчуку, за поетичний творчий вечір та природний талант Поета з великої літери.
Одними словами не передати, – його вірші треба читати, і рекомендувати для читання.
Особливо мені найбільше запам’ятався вірш «Щоб про нас з тобою хтось згадав»:
Ті, кому кохання не потрібне,
Ті, які загинуть у бою,
За коханий край, за землю рідну,
За вітчизну і за честь свою.
Ті, кому і сльози будуть зайві,
Ті, що в цю хвилину у строю,
За вербу й калину, і за мальви,
І життя за рідних віддають.
Жаль, що зараз в нас така епоха,
І нелегку долю Бог нам дав.
Головне, щоб як минуть ці роки,
І про нас з тобою хтось згадав.
Р. S.
Також щиро дякуємо співробітнику
Державної бібліотеки для юнацтва Тетяні Якушко та всьому творчому бібліотечному колективу за співпрацю і корисні цікаві заходи, які ви проводите для молоді, які так потребують вашої уваги, і розвитку черпати знання з драгоцінного колодязю Державної бібліотеки України для юнацтва.
В нелегкий час живуть бібліотеки,
Коли навколо вибухи й війна,
Несе для України небезпеку,
Дай Бог щоби закінчилась вона.
Але культурна спадщина безцінна,
Як Прометей несе багаття знань,
Що треба зберегти нам непремінно, не втративши,
Своїх переконань.
В книжках слова, в словах велика сила, про Українську землю, про буття, і про незламну долю України несуть книжки безцінний дар життя! (Олександр Шаєв)