Незабутній біль Чорнобиля

Минуло вже 35 років з дня Чорнобильської трагедії, страшенної техногенної аварії, що переросла в катастрофу і за сукупністю наслідків є найбільшою у світі. Вона  змінила погляди людства на переможне крокування планетою мирного атома та зробила Україну відомою у всьому світі.

Хоча, не такої популярності країни нам усім хотілося б. Тисячі квадратних кілометрів стали непридатними для життя на багато років, тисячі людей віддали своє життя, захищаючи інших. Десятки тисяч мешканців полишили свої домівки назавжди.

Більш ніж через десятки років після аварії на ЧАЕС інтерес до Чорнобиля не згасає, а росте.

До річниці цих трагічних подій  відділ комплексного обслуговування користувачів підготував виставку «Незабутній біль Чорнобиля», на якій представлені не лише  документально – публіцистичні, а й художні книжки.

 

Алексієвич, С.
Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього [Текст] : [худ.-докум. роман] / С. Алексієвич ; пер. і післямова О. Забужко. — Київ : Комора, 2016. — 288 с.

Анотація

 

 

 

Біль і тривоги Чорнобиля [Текст] / Упор. Ю.В. Сафонов. — Київ : Київська правда, 2006. — 288с.

Анотація

 

 

 

Гусєв, О. П.
Двадцять п‘ять років віч-на-віч з “Чорнобилем” [Текст] : док.-публіц. твір / О. П. Гусєв. — Київ : Золоті ворота, 2011. — 624с.

Анотація

 

 

 

 

 

Йовенко, С. А.
Жінка у зоні [Текст] : повісті, оповідання, поезії / С. А. Йовенко ; [ред. Ю Буряк]. — Київ : Українські пропілеї, 2016. — 484 с. — (In corpore).

Анотація

 

 

 

Камиш, М.
Прогулянка в Зону (Оформляндія) [Текст] / М. Камиш. — Київ : Нора-Друк, 2016. — 128 с.

Анотація

 

 

 

Микульський, В.І.
Ліквідатори [Текст] / В. І. Микульський. — Львів : Плай, 2005. — 244с.

Анотація

 

 

 

Орел, Л.
Земля, обпалена Чорнобилем: Світлій пам‘яті жертв аварії на ЧАЕС [Текст] / Л. Орел. — Київ : Вид-во ім. О. Теліги, 2009. — 340 с.

Анотація

 

 

 

Плохій, С.М.
Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи [Текст] / С. М. Плохій ; [пер. з англ. В. Махоніна]. — Харків : Бібколектор, 2019. — 396 с.

Анотація

 

 

 

Сущенко, М.М.
Екскурс у Чорнобиль [Текст] = Insight into Chernobyl / М. М. Сущенко. — Київ : Агенство по розповсюдженню друку, 2016. — 272 с. — Укр. та англ. мовами.

Анотація

 

 

 

Чорнобиль. Зона відчуження [Текст] : Збірник наукових праць. — Київ : Наукова думка, 2001. — 546с.

Анотація