26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель АРК увійшли регулярні військові формування рф.
26 лютого, 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським було підписано Указ №58/2020, про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.
Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі! Даємо повномасштабну відсіч ворогу!
Захоплюємось мужністю та героїзмом громадян України, які, проживаючи на тимчасово окупованих територіях, чинять спротив та відстоюють територіальну цілісність України!
Слава Україні! Слава Героям!
Крим – це Україна!!!

 

Відділ мистецтв і відділ читальних залів пропонують:

 

Абдулаєва, Гульнара Анвярівна.    Двадцять п’ять відомих кримських татар: від Кримського ханства до сьогодення [Текст] / Гульнара Анвярівна Абдулаєва. — Харків : Фоліо, 2021. — 286 с. — (Знамениті).
ISBN 966-03-9874-0

Анотація

Кримські татари. На долю цього народу випало чимало випробувань..

Боротьба за виживання, династичні війни, міжусобиці, намагання побудувати впливову державу, майже тисячолітнє протистояння з Російською імперією, що продовжується й сьогодні… Були друзі, були вороги. І незважаючи на все це, кримськотатарський народ зумів зберегти свою ідентичність, бо: жив за власними законами, шанував своїх героїв, складав свої легенди, розбудовував країну, виховував свою інтелігенцію, включаючись у світові культурні процеси.

Ця книга присвячена кримським татарам, завдяки діянням яких кримськотатарська держава і народ увійшли у всесвітню історію, і яких народ пам’ятатиме вічно.

 

 

Абдулаєва, Гульнара.    Кримські татари: від етногенезу до державності [Текст] / Гульнара Абдулаєва. — Київ : Гамазин, 2021. — 408 с.
ISBN 966-279-192-1

 Анотація

Книжка «Кримські татари: від етногенезу до державності» – не просто начерк до життя й становлення кримських татар як етносу, це чудова можливість для читачів будь-якого віку довідатися й поміркувати в історичному (а подекуди й політичному) ракурсі про те, ким насправді є кримські татари, кримчаки, караїми, звідки вони взялися і яким чином сформувалися як народ. І чому зараз вони разом з іншими, на жаль, нечисленними етнічними групами змушені боронити свій статус корінного населення півострова, і якою є їхня роль у формуванні сучасної України. Детальне дослідження кримського історика Гюльнари Абдулаєвої допоможе відновити багатовікову етнічну історію кримських татар та інших корінних народів Криму, розвіє численні нав’язані міфи, продемонструє національну самобутність, унікальність та цінність етносу кримських татар для людської цивілізації. Книжка для тих, хто хоче знати історію без купюр.

 

 

Гуменюк, Наталя Петрівна.    Загублений острів [Текст] : Книга репортажів з окупованого Криму / Наталя Петрівна Гуменюк. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 312 с.
ISBN 617-679-594-0

Анотація

Загублений острів — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.

Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

 

 

Мимрук, Олександр.    Олег Сенцов [Текст] / Олександр Мимрук. — Харків : Фоліо, 2020. — 121 с. — (Справжні герої).
ISBN 966-03-9523-7

Анотація

В серпні 2015 року на тлі анексії Криму та бойових дій на Донбасі не лише Україну, але й увесь світ вразила звістка про те, що відомого кінорежисера, сценариста, письменника Олега Сенцова засуджено до 20 років ув’язнення. Цьому передувало незаконне затримання, звинувачення у нібито терористичній діяльності на півострові та гучний судовий процес, який відбувався в Російській Федерації з порушеннями міжнародного законодавства.

Далі було декілька етапувань до місця відбування покарання на північ РФ, що, на думку фахівців, може розцінюватися як різновид тортур, голодування, ізолювання від повноцінного життя.

Протести громадськості, численні звернення відомих діячів мистецтв до керівництва Росії з вимогою звільнити Сенцова не мали жодних наслідків. Лише 7 вересня 2019 року він був звільнений у межах обміну утримуваними особами між Росією та Україною й повернувся на батьківщину.

Книга Олександра Мимрука «Олег Сенцов» складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходили у його сфабрикованій справі.

 

 

Громенко, С. В.    Двісті п‘ятдесят років фальші: російські міфи історії Криму [Текст] / С. В. Громенко. — Харків : Фоліо, 2019. — 255 с. — (Справжня історія).
ISBN 966-03-8713-3

 Анотація

Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий Міф про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим – споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари – геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи реально всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання й присвячена ця книга.

Для політиків, громадських діячів, істориків і журналістів.

 

 

Люди “сірої зони”. Свідки російської анексії Криму 2014 року [Текст] / [упоряд. А. Андрієвська, О. Халімон]. — Київ : КІС, 2018. — 264 с. : 8 с. іл.
ISBN 617-684-207-1

 

 

 

 

 

Мустафа Джемілєв. Незламний [Текст] / С. Мусаєва, А. Алієв. — Харків : Vivat, 2018. — 256 с. — (Гордість нації).
ISBN 617-690-725-1

 Анотація

Як це — бути персоною нон ґрата на рідній землі? Витратити роки наполегливої боротьби, все втратити, але не здаватися? Як ніхто інший про це знає Мустафа Джемілєв — колишній політв’язень, активіст, борець за права людини. У 1991 році він зміг вперше за довгі роки повернутися на батьківщину. У 2014 році він знову її втратив. Але «Мустафа Джемілєв. Незламний» — не просто біографічний роман. Це розповідь про Крим та життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов’язані один з одним. Дана робота молодих кримськотатарських журналістів актуальна як ніколи. Вона дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цієї нації за вільне життя, а також їх особисте бачення цієї боротьби.

 

 

Березовець, Т.    Анексія: Острів Крим [Текст] : Хроніки “гібридної війни” / Т. Березовець. — Вид. 2-е. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. — 391с.
ISBN 966-2665-69-7

Анотація

У книзі аналізуються механізми та технології т. зв.”гібридної війни”, розв’язаної військами Російської Федерації (“зеленими чоловічками”) на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Книга у хронологічному порядку охоплює період з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на Майдані незалежності за участі російських спецслужб – і закінчуючи 18 березня 2014, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб’єктів Російської Федерації.

“Анексія: острів Крим” містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації. Книга розрахована на широке коло читачів.

 

 

Культурні цінності Криму і Донбасу в умовах війни та окупації [Текст] : матер. Круглого столу “Історико-культурний та наук. потенціал Півдня та Сходу України в умовах окупації та воєнних дій: загрози, втрати, перспективи збереження та відновлення”; м. Київ; 12 листопада 2015 р. / [упоряд. С.І. Кот, Г.В. Боряк]. — Київ : Ін-т історії України, 2016. — 90 с.

 Анотація

У матеріалах Круглого столу, що відбувся у Києві 12 листопада 2015 р., на широкому фактичному матеріалі розглядаються актуальні питання захисту культурних цінностей, що перебувають на окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя, а також на не контрольованих українською владою районах Донецької і Луганської областей. Обговорюються проблеми їхнього обліку, реєстрації, опублікування та дослідження, розробки правових механізмів щодо ефективного контролю за збереженням, запобігання незаконному привласненню і вивезенню за межі держави.

 

 

Наш Крим: неросійські історії українського півострова [Текст] : [зб. ст. / авт. кол.: Я. Антонюк, Г. Бекірова, П. Вольвач та ін.]. — Київ : КІС, 2016. — 315 с.
ISBN 617-684-153-1

 Анотація

Міф про Крим як про «ісконно русскую землю», що «завжди належала Росії» став наріжним каменем пропагандистської кампанії Москви як у переддень анексії півострова, так і сьогодні – задля виправдання своїх дій. Пропонований вашій увазі збірник української історичної публіцистики підважує тези російської пропаганди. Автори цієї книги, відомі науковці та публіцисти, не ставлять за мету замінити російський історичний міф іншим – українським чи кримськотатарським, — а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності та різноманітності. Матеріали охоплюють період від становлення Кримського ханства і до відновлення української незалежності у 1991 році.

Для істориків, політологів, журналістів та всіх, кому не байдуже минуле і майбутнє Криму.

 

 

Автономна республіка Крим [Образотворчий матеріал] : атлас / [редкол.: М.В. Багров (голова) та ін.]. — Київ; Сімферополь : Ін-т передових технологій : ТНУ ім.В. Вернадського, 2003. — 76с. — Текст парал. рос.
ISBN 966-7650-34-0

Анотація

Вашій увазі пропонується атлас “Автономна Республіка Крим”, що є довідково-картографічною енциклопедією цього унікального регіону України.

 

 

Автономна республіка Крим [Образотворчий матеріал] : Політико-адміністративна карта / [ред. В. В. Вдовенко]. — Київ : Картографія, 2014. — 1 мапа.
ISBN 617-670-334-1

 

 

 

 

 

 Бахчисарай в литографиях, гравюрах и открытках [Образотворчий матеріал] : [альбом / авт. проекта В.Н. Прокопенков]. — Симферополь : Салта, 2011. — 352с. — Текст парал. англ.
ISBN 966-1623-44-5

Анотація

На сторінках альбому представлені як відомі, так і маловідомі літографії, гравюри та листівки з краєвидами Бахчисараю, а також сучасні фотографії з краєвидами міста та околиць. Зображення супроводжуються цитатами з книг мандрівників та письменників XVIII-початку XX ст. Значна частина матеріалів публікується вперше.

 

 

 Бахчисарай. Историко-археологический музей [Текст] : Фотоальбом / Авт. текста И.И. Чурилов. — 2-е изд. — Киев : Мистецтво, 1976. — 92с.

 

 

 

 

 

Депортовані кримські татари, болгари, вірмени, греки, німці [Текст] : зб. докум. (1989-2002) / [упоряд. Ю. Білуха та ін.]. — Київ : Абрис, 2003. — 192 с.
ISBN 966-531-147-6

Анотація

У збірнику подається близько 70 документів і матеріалів про заходи, здійснені в 1989-2002 років представницькими й виконавчими органами України для повернення, облаштування й відновлення прав депортованих кримських татар, болгар, вірмен, греків, німців.

 

 

 Кримські татари: Історія і сучасність [Текст] : До 50-річчя депортації кримськотатарського народу:Матеріали міжнародної наукової конференції,Київ 13-14 травня 1994р. / Ред. І.Курас. — Київ : Б.в., 1995. — 234 с.
ISBN 5-7702-0981-Х

Анотація

До збірника включені матеріали міжнародної наукової конференції “Кримські татари: історія і сучасність (до 50-річчя депортації криськотатарського народу)”, в якій взяли участь вчені-історики, правознавці, філософи, політологи, соціологи, філологи, економісти. У зв’язку із обмеженим обсягом збірника деякі матеріали подаються у стислому вигляді.

 

 

 Кримські татари: типажі, краєвиди, побут [Образотворчий матеріал] : книга листівок: набір з 30 подарунково-поштових листівок із фондів Бахчисарайського історико-культурного заповідника / [упоряд. П. Сачек]. — Київ : Майстерня книги, 2009. — 73с.

 Анотація

Ця невелика збірка фотографій з фондів Бахчисарайського історико-культурного заповідника є по справжньому унікальною. Більшість світлин, що містяться у цьому виданні, в середині та наприкінці 1920-х років зробив видатний кримськотатарський культурний діяч Усеїн Боданінський (1877-1938) — людина із знаменитою і водночас трагічною долею. На перехресті епох, у вирі двох революцій він спромігся відстояти і втілити ідею створення музею у Ханському палаці в Бахчисараї. Книга висвітлює цікаву історію українського етносу, розповідає про видатних руських вчених, політиків, діячів культури та мистецтва, розкриває історичну місію українства виявляючи складну діалектику його розвитку. Призначена для широкого кола читачів.

 

 

Крим [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. О. Мазур]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра)
ISBN 966-1515-57-3

 Анотація

Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсону, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди кримчаків, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в Криму в давні часи і до сьогодні.

 

 

 Крым. Времена года [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [авт. проекта Т. Белицкая]. — Симферополь : Салта, 2011. — 112с. — На рус., укр. и англ. языках.
ISBN 966-1623-30-8

 Анотація

Відпочиваючи у Криму, Ви насолоджуєтесь морем, теплим сонцем, багаточисленними курортними послугами. Прогулюючись набережною, Ви любуєтесь неповторними пейзажами. Вони можуть здаватися Вам далекими і важкодоступними.

Але в дійсності цей зваблюючий Крим – зовсім поруч з Вами. Крим, котрий не перестає чарувати людей, тонко відчуваючих навколишню красу: небагатолюдний, живописний, вабить своєю чистотою та первозданністю.

Тетяна Білецька пропонує Вам здійснити прогулянку саме такими унікальними місцями. Її фотокартки дозволяють зануритись у красу усамітнених куточків Криму, відчути себе Робінзоном на прекрасному острові, або птахами, ширяючими над хмарами.

Фотоальбом “Крим. Пори року”, безумовно, є пейзажна поема, інтимна лірика душі.

 

 

Крым: “Земли полуденной волшебные края”[Образотворчий матеріал] : комплект фотографий / [дизайн, фото М. Рябцев; фото, поэт. сопровожд. В. Рябцев; перевод В. Пекная]. — Симферополь : Салта, 2013. — 15 открыток.
ISBN 966-1623-71-1

 Анотація

В комплекті фотографій показані найбільш відвідувані місця Крима, які стали його візитною карткою. Деякі фотографії з поетчним супроводом тому, що кожний неповторний куток півострова, дарує незабутню чарівність, пронизаний історією, легендами та поезією.

 

 

Крым [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [ред. Ю.С. Воронцова, А.В. Меснянко]. — Киев : Альбатрос, 2011. — 94 c.
ISBN 966-2574-18-0

Анотація

Крим – край дивовижної краси, що не залишає байдужим нікого, хто хоча б раз побував тут. З найдавніших часів Крим був перехрестям цивілізацій. Тут залишили свої сліди кіммерійці та скіфи, греки та римляни, сармати та готи, хазари та євреї, татари та вірмени, Це химерне поєднання різних культурних традицій втілилося в архітектурі палаців та храмів, житлових будинків та військових укріплень. Кримські пейзажі надихали на творчість знаменитих письменників та поетів, скульпторів та артистів.

 

 

Музеи Крыма [Текст] : [фотопутеводитель / ред.-сост.: А.Н. Неведров и др.]. — Симферополь : Світ, 2003. — 104 с. — На рус. и англ. яз.
ISBN 966-8112-12-1

 Анотація

Кримські музеї нерідко називають «золотою коморою», а сам Крим – краєм пам’ятників. Від Керчі до Херсонеса, подібно до розсипу діамантів, зосереджені найбагатші природні, історичніта культурні скарби цього унікального музею просто неба, що увібрав у свою велику колекцію шедеври вітчизняноїта світової культури.

Своєрідність Кримського півострова – географічне розташування, ландшафтна природа,історична доля, багатонаціональний склад населення вже давно виділило йогояк особливий, ні з яким іншим не порівнянний регіон. Культурно-історична особа Кримувизначає, з одного боку, те, що він в достатній мірі був ізольований від навколишніх територій, що сприяло складання на його землі свого роду субкультур, з другого – то що Крим завжди був відкритий самим різноманітним культурним впливам, виконуючи роль посередника між різними світами – античним та варварським, християнським та мусульманським. слов’янським та тюркським.

При цьому Крим завжди залишався провінцією, окраїною, але окраїною не однією, а багатьох цивілізацій. І кожна з них так чи інакше залишила свій слід, зображений у пам’ятниках матеріальної культури, яких нині в Криму зареєстровано понад 10 тисяч.

У збереженні, вивченні та експонуванні «золотого запасу» матеріальних та духовних пам’яток півострова незамінна роль музейних установ. Зберігаючи пам’ять тисячоліття, осягаючи всю складність мозаїчної історії краю, музеї Криму відбивають її яскраво та різноманітно.

На сьогоднішній день у Криму налічується понад 40 історико-культурних заповідників, краєзнавчих, літературно-меморіальних художніх музеїв та картинних галерей. Щороку музейні експозиції та виставки відвідує понад два мільйони людей.

 

 

 Незалежність. Найкращий час [Образотворчий матеріал] = Independence. Prime Time : [фотоальбом до 30-річчя проголошення Незалежності України / [упоряд. М. Кононенко, А. Куріпка ; вступ. ст. А. Дробович, В. Жежера]. — Київ : Антиквар, 2021. — 320 с. : іл.
ISBN 617-7285-46-4

 Анотація

На сторінках цього видання 30 років Незалежночті показано крізь об’єктив фотокореспондентів Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” – найстарішого в Україні. Більшість знімків опубліковано вперше, усі вони супроводжуються інформативними підписами. Альбом має п’ять розділів. Кожному передує коротке есе знаного пудліциста, письменника й театрального критика Віталія Жежери. Для широкого кола читачів.

 

 

Перлини Криму [Текст] : Фотокнига. — Київ : Спалах, 2002. — 159 с. ISBN 966-512-166-9

Анотація

Подарункове видання мовою художньої фотографії розповідає про цей чарівний край – про його архітектуру – унікальне явище, що бере початок в глибині тисячоліть, про численні палаци, з якими пов’язані легенди і перекази, про чудову природу Криму.

 

 

Сторіччя Першого Курултаю кримськотатарського народу [Текст]. — [Б.м.] : Меджліс кримськотатарського народу, 2017. — 19 с.

Анотація

Сто років тому, 26 листопада (9 грудня за новим стилем) 1917 року, в Бахчисараї розпочав роботу Перший Курултай кримськотатарського народу. Ця подія, котра стала визначальною віхою формування кримськотатарського народу як модерної політичної нації, хоч і не позбавлена уваги дослідників, однак наразі майже не відома широкому загалу.

 

  Україна неповторна [Образотворчий матеріал] : [фотоальбом / авт. вступ. стат. М. Попович]. — Київ : Балтія-Друк, 2015. — 110 с.
ISBN 966-8137-78-5

Анотація

Завдяки пропонованому альбому фотографій читач має змогу з висоти пташиного лету поглянути на старовинні українські замки та палаци, більшість з яких, напевне, він побвчить вперше. Грубі камені стін контрастують з вишуканістю геометрії споруд, храми і монастирські будівлі немо би концентрують навколо себе новітні садиби; городи і сади місцевих мешканців і справді належать до інших часів, підкреслюють швидкоплинність життя і вічну спокійну красу природи. Ви бачите більше, ніж вогнища людського життя – перед вами незмірно багата і затишна українська земля з її зарубцьованими історією ранами, напіврозгаданими таємницями людських драм, закинутих в минувшину. З тим, що ніколи не вернеться, нібито втрачено всякий зв’язок, і руїни приречені на вічне мовчання.

Але чим далі від сьогодення справи рук людських, чим сумніші спогади, що навіює ледве вціліла конструкція історії, тим очевидніша потреба в збереженні всього того прекрасного і розумного, що залишило свій слід в колективній пам’яті нащадків.

Мандрівка Україною відкриває світ архітектурної думки, що диктувала свої естетичні норми навіть таким утилітарним спорудам, як оборонні замки, призначені зовсім не для того, щоб прикрашати круті пагорби Прикарпаття. Добре збереглися споруди князівського замку в Луцьку; шляхи спільної історії українців і литовців, досі мало вивченої, дозволили обійти школу азійського насильства, скоротивши термін ординського іга до одного століття. Численні фортеці розбудовано на Подністров’ї і в прилеглих до нього місцинах Галичини і Волині – Хотин, Кам’янець – Подільський, Чернелиця, Ізяслав, Староконстантинів, Почаїв, Вишневець. Той лісостеповий край між лісами Волині і Подніпров’я та Південним степом і називався на початку “Україною” ( “українною землею”); він віддавна був неспокійним, і будували тут переважно недовговічні фільварки, в яких жили орендарі. Тільки в ХVІІІ столітті землевласники почали масово будувати в Україні маєтки, розраховані на мирне життя. І хутори озброєних фермерів-козаків, і палаци знатного панства аж до кінця ХVІІІ ст. нерідко залишались укріпленнями, що могли витримувати облогу.

Україна сучасна, Україна ХХІ століття уже, здавалось би, не має нічого спільного з буремним, неспокійним краєм козаччини. Однак, незламність відчувається не тільки тоді, коли ви торкаєтесь рукою оборонних мурів старовинних фортець. В козацьких думах і піснях, в збережених архівами рукописах риторів і філософів відчувається високий дух свободолюбства, який і досі надихає моїх співвітчизників на пошуки істини, добра і краси. І минуле, і сучасне утворюють цілістність, що доносить до нас цінності свободи і справедливості, перетворюючи захисні мури в культурні пам’ятники.

 

 

Зінченко, Ю. І.    Кримські татари [Текст] : Історичний нарис / Ю. І. Зінченко. — Київ : Голов. спеціаліз. ред. літ. мовами нац. меншин України, 1998. — 205 с.
ISBN 966-522-061-6

Анотація

Видання знайомить з історією та культурним надбаннм кримських татар від Кримського ханства до сьогодення. Окремий розділ репрезентує важливі архівні документи і матеріали 1942-1994 рр., що стосуються проблем кримських татар.

 

 

Іванченко, Р. П.    Україна і Крим [Текст] / Р. П. Іванченко. — Київ : Історія в книзі, 2014. — 83 с.
ISBN 966-578-244-5

 Анотація

На основі сучасних досліджень автор аналізує найголовніші проблеми в історичному розвитку українсько-кримських зв’язків – демографічні, економічні, культурні, які стали основою сучасних суспільно-політичних стосунків між українським та кримським регіонам.

 

 

Комаров, Е. И.    Пейзажи Крыма [Образотворчий матеріал] : фотоальбом. Т.2 / Е. И. Комаров. — Симферополь : Салта, 2013. — 180 с.
ISBN 966-1623-78-0

Анотація

В альбомі представлено 180 робіт, зроблених у 2012-2013 роках. Це – п’ятий альбом автора. Видання адресоване широкому колу читачів, любителів природи та фотографії.

 

 

Комаров, Е. И.    Пейзажи Крыма [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / Е. И. Комаров. — Симферополь : Салта, 2012. — 192 с.
ISBN 966-1623-49-0

Анотація

В альбомі представлено 190 найкращих робіт, зроблених у 2010-2012 роках. Це – четвертий альбом автора. На численні прохання наприкінці альбому відтворено сім робіт з першого альбому. Видання адресоване широкому колу читачів, любителів природи та фотографії.

 

 

Кульчицький, С. В.    Кримський вузол [Текст] / С. В. Кульчицький, Л. Д. Якубова. — Київ : Кліо, 2018. — 496 с.
ISBN 617-7023-80-6

Анотація

У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні причини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв’язання. Показано, що цинізм подій так званої “Кримської весни” спричинив неочікуваний для правлячих кіл Росії ефект. Україна тимчасово втратила Крим, однак Росія назавжди втратила Україну та українців. Розтиражоване російськими мас-медіа гасло “Крим наш!” і події “кримської весни” стали найпотужнішими прискорювачами процесу українського націєтворення, що лежить в основі формування громадянського суспільства та розбудови новітньої України.

 

 

Третяк, А.
Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні [Текст] / А. Третяк ; [А. Третяк]. — Київ : Журнал “Радуга”, 2016. — 240 с. — Авт. вказаний над вих.дан.
ISBN 966-281-069-1

Анотація

Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місця. Можливо, саме це видання надихне Вас на реальні подорожі.