20 травня 2021 року відзначаємо ювілейний 15-й Всесвітній День вишиванки 2021.
Цьогорічний ювілейний День вишиванки пропонується присвятити українській традиційній музиці та екологічним проблемам. Святкування проходитиме у форматі Дня вуличної етномузики. На різних локаціях, зокрема площах, парках, пішохідних вулицях, гратимуть народні співці-музиканти.
Запрошуємо вас долучитись до святкування Дня вишиванки 2021 і прийти на навчання чи роботу у вищиванці, зробити фото у вишиванці і викласти у Фейсбуці з хештегом #День_вишиванки2021 та #День_вишиванки2021_юнацька_бібліотека
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Для української вишивки характерно часте використання орнаментів восьмикутної квітки, яка символізує сонце та згорнутого вужа, який символізує воду – дві основні стихії, що створили і підтримують життя на Землі.Троянду завжди любили в Україні, вважали її квіткою Сонця, а червоний колір нагадував символ життя. Орнаменти, що включають квіти і листя троянди, являють собою, в основному, замкнуту смугу у вигляді вінка, що не має початку і кінця, що позначає нескінченність життя з постійним відродженням, калина є оберегом української родини, а символом чоловічої енергії та сили – дуб. В Україні завжди вірили в магічну силу маку, що захищає сім’ю і господарство від лихого ока і різних бід. Орнамент у вигляді квітки маку та листочків символізує його захист від злих сил або пам’ять про загиблих воїнів. Дівчата з сім’ї загиблого воїна носили віночки, сплетені з семи квіток маку, що означало їх обіцянку берегти і продовжувати свій рід.
День вишиванки не є офіційним святом. 15 років тому, тобто у 2006 році, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію “Всесвітній день вишиванки”. Дівчина запропонувала студентам прийти всім у вишиванках одного дня. На цю ініціативу відгукнулося декілька десятків студентів та викладачів факультету. Щороку масштаби святкувань зростали й нині День вишиванки відзначають також і за межами нашої держави.
Анна Венідиктова