14/07

15 липня – Всесвітній день навичок молоді

Всесвітній день навичок молоді запроваджений Організацією Об’єднаних Націй у 2014 році. Ідея створення такого свята виникла у представників ООН зі Шрі-Ланки. На одному із засідань вони висловили своє занепокоєння поповненням лав безробітних саме молодими людьми, а також тим, що з кожним роком зменшується кількість кваліфікованих спеціалістів. Питання працевлаштування молоді нині стоїть дуже гостро.
Присвячене молоді, свято покликане привернути увагу до важливості навчання молодих людей. Влада повинна підтримувати молодь, сприяти не тільки працевлаштуванню, а й постійному навчанню молоді, здобуттю нових навичок.
Статистика вражає. За даними ООН, у світі близько 75 мільйонів молодих людей не працевлаштовані. Рівень безробіття серед молоді набагато вищий, ніж серед дорослого населення. Кожна п’ята молода людина взагалі позбавлена можливості отримати освіту. Частіше, ніж інші, молоді люди погоджуються на низькооплачувану роботу лише через те, що їм бракує кваліфікації, освіти, навичок.
За даними Міжнародної організації праці, молоді люди мають в три рази більше шансів стати безробітними, ніж дорослі. Один із п’яти молодих людей на планеті працюють, але живуть у крайній бідності – менш, ніж на $ 1/день. Проблема безробіття серед молоді є серйозною проблемою для промислово розвинених, а також для країн, що розвиваються.
А яка ситуація в Україні? Кожна п’ята молода людина в Україні не має постійної роботи. І це проблема не тільки конкретної людини. Високий рівень безробіття негативно впливає на розвиток економіки та суспільства в цілому. Безробітні люди мають низьку купівельну спроможність, купують тільки вкрай необхідні товари, а це пригнічує розвиток бізнесу, гальмує економічне зростання країни. Але й ті, хто працюють, за високого рівня безробіття живуть з побоюванням втратити роботу.
Результати європейських досліджень свідчать про негативний вплив пережитого в молодому віці безробіття на здоров’я та добробут навіть через 20 – 35 років потому.
Саме тому надважливим є розв’язання проблеми працевлаштування, зокрема молоді, бо саме молодь – майбутнє будь-якої країни. Залучення навичок і потенціалу молодих сприятиме її економічному зростанню.
Можливість здобути освіту, розвивати свої навички – основний спосіб дати молодим людям можливість зробити плавний перехід до роботи.
Набуття нових навичок – це умова і шанс для молодих людей не тільки отримати доступ до ринку праці, що стрімко змінюється, а й стати затребуваним фахівцем.
Бути мобільним, професійно зростати, постійно здобувати нові знання і навички не тільки вимога ХХІ століття, а й запорука успішної самореалізації, добробуту кожної конкретної молодої людини.
Які ж навички молоді найактуальніші у ХХІ столітті?
Найголовніша – навчитися вчитися. Саме ця навичка допомагає розвиватися і досягати успіху.
Безперервно самовдосконалюватись. Швидко адаптуватись до змін. Бути відкритим до нових знань, ідей, поглядів, людей, світу, вільно володіти англійською мовою. Вміти комунікувати (це особливо важливо для покоління, яке звикло не розмовляти, а переписуватись у соцмережах).

Тетяна Тарасюк,
відділ зв’язків з громадськістю

Всесвітній день  навичок молоді (WYSD) 2020

iHUB, Україна

iHub відзначає WYSD серією відеозаписів на своєму каналі MINDLY, які присвячені турботам батьків та дітей під час карантину.